Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

@morgana imala sam sličan problem (minus krunica), sa neshvatljivim bolom, zub je na rentgenskom snimku zdrav. Provela sam dva meseca po raznim specijalističkim pregledima, od neurologa do psihijatra… na kraju sam se vratila kod zubarke, koja me je poslala na 3D rentgen glave, gde se ispostavilo da imam cistu na samom vrhu korena zuba, u mom slučaju dvojka je bila u pitanju. Između nosa i gornje vilične kosti. Dakle, nije se ništa videlo na običnom rentgenskom snimku. Možda vredi da proveriš.

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, malo said:

@morgana imala sam sličan problem (minus krunica), sa neshvatljivim bolom, zub je na rentgenskom snimku zdrav. Provela sam dva meseca po raznim specijalističkim pregledima, od neurologa do psihijatra… na kraju sam se vratila kod zubarke, koja me je poslala na 3D rentgen glave, gde se ispostavilo da imam cistu na samom vrhu korena zuba, u mom slučaju dvojka je bila u pitanju. Između nosa i gornje vilične kosti. Dakle, nije se ništa videlo na običnom rentgenskom snimku. Možda vredi da proveriš.

 

 

Hvala, svakako cu provjeriti :)

Taj zub odnosno bol u dijelu lica mi zagorcava zivot. Radila sam ortopan, snimanje sinusa, magnetnu rezonancu, ne vidi se uzrok. Ne reagujem na terapiju za neuralgiju (mada bol najvise podsjeca na taj), samo na lijek za podsticanje mikrocirkulacije u glavi ali on mi obori ionako prenizak pritisak.

Trazicu 3D.

Link to comment
11 hours ago, malo said:

@morgana imala sam sličan problem (minus krunica), sa neshvatljivim bolom, zub je na rentgenskom snimku zdrav. Provela sam dva meseca po raznim specijalističkim pregledima, od neurologa do psihijatra… na kraju sam se vratila kod zubarke, koja me je poslala na 3D rentgen glave, gde se ispostavilo da imam cistu na samom vrhu korena zuba, u mom slučaju dvojka je bila u pitanju. Između nosa i gornje vilične kosti. Dakle, nije se ništa videlo na običnom rentgenskom snimku. Možda vredi da proveriš.

 

Ovo je baš gadno, imala je i jedna moja poznanica. Mesecima je trajalo to sve, usput se i gnojilo i šta sve ne.

  • +1 1
Link to comment

Da, i moja muka je trajala par meseci, i nisam mogla baš da ocenim šta tačno boli. Meni nije gnojilo, ništa. Samo tup bol. Posle me je bolela cela desna strana glave. Da poludiš. Rešilo se hirurškom intervencijom.

Link to comment
On 20.4.2022. at 9:28, morgana said:

 

 

Hvala, svakako cu provjeriti :)

Taj zub odnosno bol u dijelu lica mi zagorcava zivot. Radila sam ortopan, snimanje sinusa, magnetnu rezonancu, ne vidi se uzrok. Ne reagujem na terapiju za neuralgiju (mada bol najvise podsjeca na taj), samo na lijek za podsticanje mikrocirkulacije u glavi ali on mi obori ionako prenizak pritisak.

Trazicu 3D.

tup uporan bol moze da bude i od traumatske okluzije, jesi li proverila da ta krunice mozda nije dobro uartikulisana?

Link to comment
8 hours ago, Čutura said:

tup uporan bol moze da bude i od traumatske okluzije, jesi li proverila da ta krunice mozda nije dobro uartikulisana?

 

mijenjala sam krunicu i opet je isto.

jedan od ranijih zubara je pominjao traumatsku okluziju i brusio njen unutrasnji dio zbog toga. aktuelna krunica mi ne udara u donje zube i to mi bas prija ali nije dovoljno.

 

hvala ti na savjetu, provjericu sve ponovo :)

najradije bih izvadila zub i stavila implant ako bih znala da je to rjesenje.

 

 

Link to comment
42 minutes ago, morgana said:

 

mijenjala sam krunicu i opet je isto.

jedan od ranijih zubara je pominjao traumatsku okluziju i brusio njen unutrasnji dio zbog toga. aktuelna krunica mi ne udara u donje zube i to mi bas prija ali nije dovoljno.

 

hvala ti na savjetu, provjericu sve ponovo :)

najradije bih izvadila zub i stavila implant ako bih znala da je to rjesenje.

 

 

 

Da pitam - radi se o konstantnom bolu ili ne?
Ja sam pre par dana skidala plombu - zub se pokvario odozdo od desni pa nagore i podvukao pod plombu, zubarka je sve ocistila i bas se potrudila, vratili plombu ali... i dalje boli kad bilo sta pokusam da zvacem sa leve strane. Inace ne boli. Zubarka kaze da je zivac jako blizu plombi pa je mozda do toga - a mozda i ne. Ali sad razmisljam posto je odozdo krenuo kvar, mozda je pocela ta cista da se formira pri korenu i meni. Jel moze to da se vidi ako im kazem da rentgenom malo uhvate i korenove (treba da snimim ortopan svakako pa da pogledamo zbog jednog drugog zuba), 3D mi zvuci malo preterano...

Link to comment

Mene ne boli konstantno, nije kvar, bila je nekad cista u korijenu zuba, sanirana je. Stanje je hronicno, pa mislim da ti moja situacija nije za poredjenje. Ortopan sam i ja radila, kao i snimanje zuba, mislim da je to osnova dijagnostike, ali bolje da Cutura odgovori.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Danas mi je menjan tj. dopunjen deo bele plombe koja je napukla. Da li je problem sto sam pola sata po dolasku iz ordinacije zapalila cigaretu, da li to moze nesto da utice, provuce karijes..?

  • Haha 1
Link to comment

Najbolje da pozoves zubara da ga pitas

Svakako pusenje nije zdravo, mislim da moze da izazove rak

Edited by Lezilebovich
  • Haha 3
Link to comment
6 hours ago, Alfa said:

Danas mi je menjan tj. dopunjen deo bele plombe koja je napukla. Da li je problem sto sam pola sata po dolasku iz ordinacije zapalila cigaretu, da li to moze nesto da utice, provuce karijes..?

 

Cigarete ti, koliko ja znam, na zube utiču tako što vremenom imaš više kamenca i žute naslage, koje bi trebalo da skidaš svakih 6 meseci. Nije mi poznato da može da ima veze s karijesom. 

Link to comment
  • 1 month later...

moze li neko da mi preporuci zubara u sirem centru grada?

 

ujedno, antipreporucila bih kliniku dental plaza u skender begovoj, tamo rade klinci bez iskustva, bas su losi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...