Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Ja pravila cizkejk a la Kapri sa jagodama (posto mi je blokbaster medju tortama Kapri sa malinama

0a8257a885c2c84052cac07cafb168a2.jpg

), ali cokolada i deokaracija moraju da se stegnu, tako da slikam sutra.

  • +1 2
  • Wub 3
Link to comment
6 minutes ago, Jumanji said:

Šta, kako, gde? Talk to us emoji2.png

Odavde: https://mandarinacakeshop.rs/sr/

 

Mislio sam da je opšte poznato mesto.

Proširili su asortiman poprilično u odnosu na početke, ali je to valjda i normalno. I imaju nove lokale na Palilulskoj pijaci i na N. Beogradu.

Ranije sam jeo njihove kolače i zaista su (bili) odlični.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Aaa to si pazario, ja pomislila pravio [emoji2]
Bas je blesavo [emoji3]

Inace ne znam za njih, slabo zalazim po poslasticarnicama, doduse ne i nikako, ali za ove ne znam.

Link to comment
21 hours ago, Jumanji said:

Ja pravila cizkejk a la Kapri sa jagodama (posto mi je blokbaster medju tortama Kapri sa malinama
 

  Hide contents

0a8257a885c2c84052cac07cafb168a2.jpg

), ali cokolada i deokaracija moraju da se stegnu, tako da slikam sutra.
 

 

kako praviš ovu tortu? 

Link to comment
 
kako praviš ovu tortu? 
Kapri torta sa malinama


Za dve korice potrebno je:

10 belanaca

10 kašika šećera

12 kašika samlevenih oraha

2 kašike prosejanog brašna

100 g narendane crne čokolade


Korice uglavnom pečem svaku posebno.

Dakle, umutiti u čvrst šam 5 belanaca sa 5 kašika šećera, pa špatulom umešati 6 kašika samlevenih oraha, 1 kašiku prosejanog brašna i 50 g narendane čokolade.

Peći u plehu obloženim papirom dim. 35x25 cm (+/-), na 190C, 20-ak minuta (zavisi od jačine rerne).
 I tako još jednom.



Za crveni/ voćni fil:


500 g malina svežih ili smrznutih

300 g šećera

2 dl vode

2 pudinga od malina

nekoliko kašika vode da se razmuti puding

Kratko ušpinovati  šećer sa vodom, više prokuvati, pa dodati maline. 

Kratko, jer se dodaje puding koji u svakom slučaju steže, zato bez obzira da li su sveže ili smrznute (koje već sadrže vodu) maline nije potrebno dugo kuvati, odnosno  da se šećer pretvori u sirup. U svakom slučaju ako se pretera sa kuvanjem, uvek može da se doda malo vode (kašika-dve).

Znači kada se maline raspadnu (smrznutim je uvek potrebno malo više vremena) dodati dva razmućena (sa vodom) pudinga i kuvati stalno mešajući dok se ne zgusne. 

Kod smrznutih malina, koje su po pravilu kiselije, jer ima i ne baš zrelih primeraka, dodati malo više šećera, sve po ukusu.




Za žuti fil:

600 ml mleka

10 žumanaca

150 g šećera

3 kašike gustina

2 kašike prosejanog brašna

vanila

250 g  putera

Umute se malo žumanca sa 5 kašika šećera od 150g, sve razmuti sa malo mleka od onih 600 ml, pa doda gustin, prosejano brašno i sve se skuva u ostatku mleka.

Sve vreme mešajući žicom skuvati krem, pa ga pokriti folijom dok se hladi da se ne bi napravila korica. 

Kada se ohladi do kraja, dodavati  postepeno krem u prethodno penasto umućen puter, sve mutiti još malo da se lepo sjedini.




Za čokoladni premaz:

200 g crne čokolade

70 g putera

3 kašike ulja

Rastopiti čokoladu sa puterom, mešati van šporeta neprekidno dok se ne napravi glatka smesa, pa dodati ulje,  sjediniti i ostaviti da se prohladi, ali ne previše da se čokolada ne bi stegla mnogo, lakše će se premazivati.



Filovanje ide sledećim redom:

I korica

1/2 crvenog fila

1/2 žutog fila

1/2 čokoladnog premaza

II korica

2/2 crvenog fila

2/2 žutog fila

2/2 čokoladnog premaza

Ukrasiti po želji, a ovde sam ostavila malo crvenog fila (2-3 kašike), plus ukrašavala sa ganaš kremom i špricem po obodu torte i sa strane.

5b3413c5b125e163c35358e9339c7992.jpg
  • +1 3
  • Wub 3
  • Hvala 2
Link to comment

Čizkejk sa jagodama, a la Kapri

Mislim čiz ko čiz, nepečeni, podloga čoko keks sa rastopljenim puterom, krem: sl.pavlaka, sir Ella, malo kisele pavlake, 250g maskarponea, i u donji deo dodala jagode, tj skuvala kao neki dzem, koji ide i po sredini deli krem na dva dela, odozgo ganaš.
Fora je što nisam dodala ni kašiku šećera. Doduše ima ga u keksu i slatkoj pavlaci, pa i čokoladi.
U džem od jagoda dodala prvo med recimo 2 kašike, ali iako su jagode slatke, verovatno da je trebalo dosta meda, onda sam dodala malo praha od stevije, na vrh kasičice i to je bilo tada ok skroz. Ali na kraju čizu fali kiselost, ne kisi dovoljno, koliko bi trebalo i koliko želim, tako da steviju nisam možda trebala da dodam. Sladak taman, ohladjen propisno, baš kao sladoled.
I da bez želatina, pa kako sam ga malo mučila dok sam skidala sa donjeg kalupa iz obruča, stajao je duže na sobnoj T, te fotke nisu reprezentativne baš [emoji6]

292460d68769806cb014c1609a21f517.jpg

f0868decf0d52fc5ac4a21d3c7f82c62.jpg

  • +1 3
  • Wub 6
Link to comment

Meni su ovi favorit:

https://instagram.com/des_petits_gateaux?utm_medium=copy_link

Bolji su mi od Mandarine, za koju mislim da je precenjena.

Cene su im vrlo pristojne, pravi sve francuska snajka i teska je navlaka.

Cokoladna torta je top! Jednom sam za rodj. muzu kupila celu, 3.500 kg za manje od 4k, inace ne prave po narudzbini, ali ucinili su mi jer sam redovna. Sve bih preporucila, al lagano, ipak ide leto i kupaci...

  • +1 4
Link to comment
Meni su ovi favorit:
https://instagram.com/des_petits_gateaux?utm_medium=copy_link
Bolji su mi od Mandarine, za koju mislim da je precenjena.
Cene su im vrlo pristojne, pravi sve francuska snajka i teska je navlaka.
Cokoladna torta je top! Jednom sam za rodj. muzu kupila celu, 3.500 kg za manje od 4k, inace ne prave po narudzbini, ali ucinili su mi jer sam redovna. Sve bih preporucila, al lagano, ipak ide leto i kupaci...
E jesu oni super, i onako ako imaš dileme hoće da pomognu, super su...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Ma kakvi ozbiljni, sve je to lako i brzo se izvešti, a kada se odlucis da se upustis u avanturu, slobono sve pitaj ako imas nekih nedoumica, kad jednom uspesno prodjes, neces stati [emoji41]

  • Hvala 1
Link to comment

Prema tvojim uputstvima, hvala još jednom!

 

 

Spoiler

Kupio sam onaj neki aparatić, našao sam oglašavača koji mi je bio blizu. Prva stvar koja mi je bila malo sumnjiva je što je naprava ruska. Drugo, prilikom sklapanja, delovi ne naležu idealno. Treće, pri rukovanju sve deluje kao da će se raspasti već kod sledeće voćkice. Četvrto, bar trećina trešanja bila je neočišćena, pa sam lovio koštice dok sam kuvao za pekmez, a ove ostale se na svu sreću seckaju na pola, pa sam očistio sve.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...