Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

3 hours ago, hansolo said:

Rođendanska Lemon Pavlova (kompromis sa postkovid parosmiom, citruse mogu da jedem) :D Najdželin recept, samo sa kućnom a ne kupovinom lemon curd varijantom i pravi šlag. 

 

 

EzvypeaWYAYsQtH.jpg

jel ovo teško za napraviti? 

deluje kao nešto što bih ja voleo. 

Link to comment
jel ovo teško za napraviti? 
deluje kao nešto što bih ja voleo. 
Nije, naravno. Belanca 8 komada idu u koru. Mute se sa 12 do 16 kašika šećera u zavisnosti od veličine jaja. Na kraju dodati 2 pune kašike gustina i sok od 1 limuna i koru od jednog limuna. Zagrejati rernu na 180 (ili 160 sa ventilatorom). Podmazani širi kalup za tortu staviti papir za pečenje i sipati belanca i poravnati. Smanjiti temperaturu na 150 (130 vent.) I staviti da se peče 40tak min dok ne dobije zlatnu koricu. Iznutra će još ostati maršmeloasto. Izvaditi i ostaviti da se skroz ohladi prirodno. Žumanca skuvati na pari sa 8 kašika šećera i sokom od 3 limuna i koricom od 2 limuna. Kuvati dok se ne zgusne. Dodati u još toplo 150 grama putera. Ohladiti fil. Ređati kora pa limun Fil i na kraju mlečni šlag i malo seckanih proprženih badema. To je to.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment
  • 1 month later...

Snickers torta

Iskombinivala sam svasta, ali na kraju jako zadovoljna sto sam uspela da izbalansiram ukuse, nije preslatka iako ne izgleda tako [emoji2] i nije otuzna, zato sam koristila i lesnike ne samo kikiriki.

Tri korice: belanca, secer i mesavina tostiranih i krupnije melvenih kikirikija i lesnika.
I žuti fil sa dulce de lece (od kondezovanog mleka)
II fil klasicni za torte: žumanca i secer na pari sa cokoladom
Odozgo prvo karamel, pa ganas, a samo je ukrasena Snikers cololadicama, nema ih unutra.

Strepela sam malo, ali je savrsena ispala.

213312e11832a3ebf1fe437d6dae3edb.jpg

391c812e6dc8a8a9e0681b39993b3718.jpg

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...