Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

5 hours ago, cmrlj said:

mogla bih da rekonstruisem, eto meni izazova :D

Pisia i  fotkaj posle. Zvuci sjajno ovako opisan, a ne znam bas kako bih tekst o ovoj torti pretocila u upotrebljiv recept :D

Link to comment

kod mene je rekonstrukcija dosta sirok pojam :D ja procitam sta ima u kolacu i mislim da mogu da gadjam ukus. 

kumkvat, ko ce time da se jebava, ima gorke pomorandze, kora krckava puter pinjole, krem neka verzija bela cokolada maskarpone, ne da mi se da zamrzavam i unutra guram sirup, mada znam kako to ide, malo gotovog dzema, malo ukuvanih pomorandzi, karamelizovane pinjole, to ti je to, pojednostavljena verzija. lakse bi mi bilo da vidim poprecni presek, al u sustini mi je otprilike jasno sta je kolac. ovim prelivima preko individualnih kolaca se ne bavim, to moraju poslasticarnice da im se ne suse kolaci, ja svoje sve podelim prvog dana, ne volim da mi se vuku po kuci. ako budem pravila, slikacu, stavicu, javicu je li cemu. 

  • +1 2
Link to comment

pa do sad sam pravila mesavinu maskarponea i nekog nutelolikog namaza, to se samo pomesa, moze i kasikom, najdivniji krem usvijet. s belom cokoladom, dve su opcije, razmisljam naglas. il samo da se istopi i umuti s maskaroneom, il da se prelije toplom slatkom pavlakom, pa se taj krem pomesa sa maskarponeom. i tu su dve opcije, da se saceka da se ohladi pa umuti u ganas, pa onda s maskarponeom il bez mucenja. ovo drugo je safe bet, ovo prvo je proizvod mog razmisljanja nikad isproban, al mora da se eksperimentise. drugi ce svakako biti plemenitiji.

il da napravim nuteloliki namaz s belom cokoladom, nekim neutralnim kostunjavim vocem tipa kineski badem il indijski orah, pa onda to u maskarpone. dajte mi izazove, volim ja to :D

Link to comment
6 minutes ago, cmrlj said:

pa do sad sam pravila mesavinu maskarponea i nekog nutelolikog namaza, to se samo pomesa, moze i kasikom, najdivniji krem usvijet. s belom cokoladom, dve su opcije, razmisljam naglas. il samo da se istopi i umuti s maskaroneom, il da se prelije toplom slatkom pavlakom, pa se taj krem pomesa sa maskarponeom. i tu su dve opcije, da se saceka da se ohladi pa umuti u ganas, pa onda s maskarponeom il bez mucenja. ovo drugo je safe bet, ovo prvo je proizvod mog razmisljanja nikad isproban, al mora da se eksperimentise. drugi ce svakako biti plemenitiji.

il da napravim nuteloliki namaz s belom cokoladom, nekim neutralnim kostunjavim vocem tipa kineski badem il indijski orah, pa onda to u maskarpone. dajte mi izazove, volim ja to :D

 

Sa pavlakom deluje kao bolja ideja.

Boldovano mi se ne dopada, ukoliko govorimo o ovom kolaču, jer uvodi nove sastojke/ukuse. Znaćeš bolje.

Zamene kumkvat-pomorandža/mandarina, ili pinjoli-badem su mi prihvatljivije i ne odstupaju od osnovne ideje kolača.

Možda ću i sam napraviti nešto, ukoliko budem dokon, a ako me ove godine put nanese do CG svakako ću se pozabaviti i poprečnim presekom.

Link to comment

ma okej, moze s pinjolama, al je skuplje, ali, jeste, za ovaj kolac bih i ja slatku pavlaku. razmisljala sam i da krckavi keks vise vuce na ulje nego na maslac, ali pretpostavljam da bi pomenuli i maslinovo ulje da ga ima u receptu.

inace da javim da sam pravila kukis s maslinama, vrhunski, i cim nadjem recept koji sam nekako modifikovala, jer onaj sto sam nasla nije bio dobar, postovacu ga. al maslac, brasno, secer, maslinovo ulje i masline.

Link to comment
2 minutes ago, jms_uk said:

Sta se krije ispod jagoda?

ma evo ceo recept:
Prvo napravio krotončiće: 4 parčeta integralnog tosta isekao na kockice, u maleckom tiganju istopio 60 grama putera, dodao u njega malo burbon vanile, prelio time kockice hleba. Par prstohvata braon šećera odozgo, pa u rernu na 180 dok se ostalo, tj. podloga i preliv, spreme.
Podloga bi trebalo da bude rikota, ali neko pojo :sad:
Tako da ok, valjaće i ovaj švapski kvark. Umešati u njega sitno seckane orahe ili bademe i par kašika meda, mada mislim da bi super išao i neki pekmez od šljiva, pa pokriti time dno ovih činijica. U šerpici za sos prokuvati sok od narandže i pola limuna sa 4-5 kašika šećera, pa kad krene da se zgušnjava umešati jagode ili već tako neko voće, tek da se malo zagreje i lepo obloži sirupom. Krotone poslagati na sir, preliti sirupom i jagodama i prijatno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...