Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

3 hours ago, renne said:

Ispekao sponge, izlomio, poškropio rumom, stavio u čaše, preko jagode nabacao, poprskao balzamikom, hvala čika @aram, preko slatka pavlaka i strugana čokolada.

Milina

šta je ovo, tj, verovatno nije sunđer  :D

Link to comment
2 hours ago, extragluv said:

ma da kupimo, ne mora tematska, mada mislim da ce nam trebati bar 2 za 40ak ljudi

 

ja tu baš mnogo i ne razmišljam iskreno. anči kolači na noge mi donesu, ako hoću neke oblike i patrolne šape da budu na njoj.

ako mi je za normalnu raju onda šušič

uzimao sam i kod onog lojalnog goranca što ima lokale u nušićevoj i prizrenskoj, ali nije vredno te love

 

evenutalno ako hoćeš malo bahatije, uvek ti je tu mandarina

Link to comment

meni ovi nisu loši

ne šamaraju sa cenama, a ne rade sa margarinom uopšte, samo puter

takođe ne koriste želatin, samo pektin

sitni kolači su im svi rzličiti po ukusima. 

torte kod njih nisam kupovala, ali mislim da je ista stvar

Link to comment
On 16.2.2020. at 16:07, Jumanji said:

Karamel fil: mleko i šećer (kuvala 2.5 sata) + puter, ml.orasi i 3 štangle od 200g, a odozgo malo se igrala čoks, kašika mleka, kocka putera.

 

Ovakve najvise volem. Al mora dosta da se kuva fil sto je jedino smor, u suprotnom ispadne zvaka. Taj fil mi je najjaca poslastica.

 

^^ hvala ljudi

 

 

Link to comment

Najslađe mi bilo da taj fil kradem iz šerpe, kada ga je mama kuvala. Obavezno i da ogrebem sve što je u šerpi ostalo nakon filovanja.

Dešavalo mi se kasnije i da kuvam samo fil da bih ga jeo bez oblandi. Počinjao sam još dok je vreo (pogubno po vrh jezika).

Edited by Ras
Link to comment

verovatno kondenzovano mleko ubrzava stvar, sto znaci vise ne mora da se kuva, nego izmesas kondenzovano i maslac, dodas jos nesto ako hoces i to bi bilo to. sigurno je to vec neko radio, i ima razmere, al me mrzi da pretrazujem internet. 

Link to comment

moja majka taj starinski fil za oblande kuva tako što umuti jaja koja doda u mleko sa šećerom i puterom i tako kuva. na kraju dodaje orahe. 

fil se kraće se kuva ali mora sve vreme da se meša jer u protivnom zagori.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...