Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

brutalan je. 

mislim ja takve stvari volim. 

e sad. imao sam problem da nađem rikotu, tj nisam je našao. poslužilo nešto iz domaće radinosti. ona čaša od po kila što ima kravica i biser. beše kravica jer je na njojzi pisalo da je i za kolače  a i imala je tu kremastu strukturu dok mi se čini da biser ima onaj sitni oceđeni za pite i gibanice. 

drugo, naravno da nisam našao ovaj franđeliko liker od lešnjaka, te sam turio kontro. jer već idu agrumi a i planirao sam da pravim rice cake po receptu đenarove majke gde ide baš kontro. 

 

dal ću praviti ponovo? samo ako bude apela. ja zbog sebe neću, ja ne jedem slatko :D

Link to comment

ee taj rajs kejk i mene zanima otkako sam ga videla prvi put na televiziji. aj ti prvi, posto volim svasta da znam, a ni ja ne jedem slatko :D

 

biser svezi sir za pite i gibanice postaje rikota kad je premija upakuje u svoju robnu marku rikote, isti sir (i idea ga pakuje u svoju robnu marku, al zaboravila sam kako se zove tamo). zrnast je, al postaje kremast ako ga bz bz stapnim mikserom. nije slan i super je za kolace, a i inace je super za nas bildere, malo masti, dosta proteina. ja sam tim biser/rikota, a buba je tim kravica. 

 

Link to comment

nisma pratio sagu mladog sira. eto sad znam. :D

 

kontam i da je slan ne bi smetalo. prošli put u onaj čoklit kejk sam turio slane bademe il lešnike, ne znam šta se soli od ta dva. naravno da je bilo još bolje. 

nemoj mi razdvajat so i čokoladu više. :happy:

 

e al meni maskarpone otkrovenje. nači sira meda i likera od naranče. juju kakav akcenat. 

Link to comment
brutalan je. 
mislim ja takve stvari volim. 
e sad. imao sam problem da nađem rikotu, tj nisam je našao. poslužilo nešto iz domaće radinosti. ona čaša od po kila što ima kravica i biser. beše kravica jer je na njojzi pisalo da je i za kolače  a i imala je tu kremastu strukturu dok mi se čini da biser ima onaj sitni oceđeni za pite i gibanice. 
drugo, naravno da nisam našao ovaj franđeliko liker od lešnjaka, te sam turio kontro. jer već idu agrumi a i planirao sam da pravim rice cake po receptu đenarove majke gde ide baš kontro. 
 
dal ću praviti ponovo? samo ako bude apela. ja zbog sebe neću, ja ne jedem slatko [emoji3]
Koji Rice cake po recepru Djenarove majke? Molim recept :)

Ja sam svojevremo pravila ovaj od Dva pohlepna Talijana, Djenara i Karluca, izvrstan je

815111989c5fd7b56996aafd3b63115b.jpg


Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Koji Rice cake po recepru Djenarove majke? Molim recept :)

Ja sam svojevremo pravila ovaj od Dva pohlepna Talijana, Djenara i Karluca, izvrstan je

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...