Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

On 16. 11. 2023. at 8:03, morgana said:

ima u zari crna i teget-bijela, bez dugmica, potpuno ravan i komotan kroj, ako dobro pamtim ni sastav nije los 

Tu nisam uspela da nadjem🙁

 

Edit. kod one sive me nervira što zbog one ešarpe ne vidim kakva je oko vrata.

Edited by Sara
  • Tužno 1
Link to comment
  • 1 month later...

Romanticna :wub:.

Samo ne volim ovakve spljostene kragne i dzep ovoliki na kao neznoj bluzici.

Suknja je zanimljiva.

Edited by Stela
Link to comment
23 hours ago, Stela said:

Suknja je zanimljiva.

Da nije predugačka za moj fazon, kupila bih je, mnogo mi se svidela dezen.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

ej, devojke, trebam pomoć

 

ne treba mi letnja haljina, ali nisam znala gde drugo da pišem, obzirom da jeste letnji problem u pitanju :D

 

elem, u junu i julu ću biti obavezna da prisustvujem na nekim svadbama, dakle, leto, jesu sestre u pitanju, biće isti gosti, ali nemam baš ambiciju da pravim dva outfita, ali možda i da, ko zna

 

elem, obzirom da će biti toplo, pretpostavaljam, neću da se akam sa aljinama, jerbo, otiču mi noge po toplom vremenu, imam divne zlatne papuče (ravne, naravno :D) koje ne mogu da obučem na neku suknju, aljinu, već sam smislila da nabavim neke satenske lagane, široke i dugačke pantalone, a ozgo nešto tipa košulja-aljina malo kraća, kao tunika, koja bi mogla da bude šarena, ako bi mi budžet dozvolio, mogla bih recimo da nabavim dve neke tunike, pa da ipak imam dva različita kompleta

 

e sad me zanima, to bi mogla da zna @morgana, ne znam ko je još ovde, gde živi @Patty Lee, gde bi to što ja eto želim, moglo da se nabavi

ili možda da  mi neko to šije ? gde ima dobrih materijala ?

ne bih ništa reda veličine koštanja max mare ili sl. ali moglo bi da bude kvalitetnije od nekih kineza, recimo

 

Link to comment

tunike pantalone budzetska varijanta vaikiki i hm. nema shta nema i sasvim korektno.

 

hm za nijansu elegantniji, poshto su sjajniji materijali.

 

da znash da nema sve isto u svim radnjama, morash da krstarish.

  • Hvala 1
Link to comment

hm, ja manje od patty i midge pratim scenu ali donekle pratim ponudu. teorijski mozes tako nesto, a bas dobro, da nadjes u masimu dutiju ako se zalomi lijepa kolekcija, prije na sajtu nego u prodavnici, a govoreci o prodavnicama, najprije u galeriji. oni cesto imaju umjerenu egzotiku i kolonijalni stil ali u svedenoj izvedbi, a krojevi koje trazis mogu biti bas to.

u cumicevom sokacetu ima par dizajnerskih buticica koji bi mogli imati krojeve koje trazis ali mislim da rade sa grubljim materijalima.

zara, h&m, moze da se nadje - pogotovo na sajtu. 

 

ako sijes mozes da nadjes bas super materijale ali nemam ideju o cijeni samog sivenja.

za vrh, roma na uglu kicevske i golsvordijeve, ima max mara svile i stofove npr, loro piana stofove, a za nas raju ima i nenbrendirane materijale, pa do povoljnih u unutrasnjosti radnje koja je kao lavirint. to je po meni za komade za koje zelis da ti dugo traju i budu nosivi, dakle klasicni, bas ok.

vir tex u bulevaru ima bas velik izbor uglavnom kvalitetom od osrednjih do solidnih materijala, a povremeno ima fantasticne za bas dobru cijenu. to im je biznis model, kupuju stare kolekcije u italiji, prodaju na kilo. tu sam uzela nekad alpaku i svilu za pare koje bih drugdje dala za mjesavinu vune i sintetike i viskozu, ali, nekad nemaju nista specijalno.

bombaj na bulevaru ima solidan izbor, mnogo bolji nego onaj u balkanskoj.

sajonara, nikole pasica, manji izbor ali su dobri sa svilom i viskozom.

ako se odlucis za sivenje, bilo bi smisleno da sada pocnes da gledas ponudu, cim stignu proljecne kolekcije, a prije maturske okupacije cipkom, strasom, kicem i krsom.

 

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

Imao je Oysho jako lepe letnje lanene i viskozne kompletiće (prodaju se gornji i donji deo odvojeno ali može da se upari po boji). Široke pantalone/sunkja a gore košulja (ja bih stvarno gledala da izbegnem tuniku). Problem je što je sad kraj februara tj. kraj sniženja i pitanje je šta je od toga ostalo na sajtu (moraš da čekaš da izbace letnju kolekciju + sigurnije je gledati na sajtu, u radnji dosta toga fizički nema nego bleji u magacinu). Ja bih prvo gledala kod njih, znači Oysho (bude i haljina (i onih što liče na tunike)), u Massimu uvek ima nešto lepo, Zara, H&M, Reserved… mislim, lepu stvar, solidnog materijala možeš da iskopaš i u Calliope, i u Waikikiju… ali treba da istražuješ malo, zato je najbolje prvo preko sajta (svi imaju onlajn), pretraga po materijalima, pa tek onda u kojoj radnji šta ima, i na kraju proba uživo. Deluje kao cimanje ali meni je neuporedivo manje cimanje nego da šijem. 
 

~od lepih radnji što su jeftinije od Max Mare a skuplje od Kineza imaš Costes u Kralja Petra (preko puta Smokvice), nema onlajn, moraš lično da ideš.

~ako imaš vremena može i Peek&Cloppenburg, nema onlajn, mora lično a velika je radnja i deluje overwhelming. 
~Daire je imao haljine koje mogu da se nose na tri načina (Amunet se zove, bila je na sniženju prošle godine za oko 80€, moja tetka je ima, nosi i kao letnju i kao jesenju/prolećnu), ali mislim da je i to rasprodato, ne mogu da nađem na sajtu…

  • Hvala 1
Link to comment

Mozda da pogledas i DDG fashion.

Imaju radnju pored Doma omladine i na Terazijama, naravno i online. Prodaju razlicite brendove, tipa Vila, Only, Vero Moda i uvek imaju neke popuste.

Pre par godina sam tamo uspevala da nadjem lepe haljine i bluzice, viskoza, pamuk, u poslednje vreme slabije...ali, vredi proveriti.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...