Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Dobise hrvate, nasi su godinu dana mladji, mada to nije velika razlika. Djokovic,Curcic i Milijasevic najbolji strelci na utakmici, Lazar Djokovic je zanimljiv igrac.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobili smo Cesku lagano u prvom kolu. Mali Topic je veoma zanimljiv igrac, poseduje kosarkasku inteligenciju, to je  povukao na tatu  , zanimljiv potencijal na kecu:) Ima ovde materijala za brusenje, Malesevic se povredio, nadam se da nije nesto ozbiljnije.

Link to comment

Bekovi su nam igrali igru ko doda loptu peder, srecom da je Izraelac stao u zonu pa obzirom da imamo samo akciju za centre smo ih i dobili na to. Gačić ima potencijal da bude odlican igrac. 209 cini mi se lagan lepo gradjen, rukica, bas mi se svidja.

Zato mi Milosevic ne bi video terena, odavno mi se neki klinac nije tako zgadio.....

Link to comment

U ovoj generaciji barem imamo legitimnog prospekta na kecu a to je Topic, on je  bas zanimljiv igrac, ima lep pregled igre, kosarkasku inteligenciju , igra dobru odbranu  na ovom   nivou takmicenja  , kada ga je pomenuo jedan od forumasa  ovde  u smislu da CZ ima vrhunskog talenta u njemu , ja sam pomalo bio skeptican, uglavnom sam  imao utisak da je dosta spor za poziciju na kojoj igra  , ali on ume poprilicno da ubrza tempo, da prodire u reket itd. Juce je moga lagano da zabelezi  desetak cistih asistencija da mu se saigraci nisu ispromasivali.  Od Vase Micica pa do ove  Topiceve generacije, svi  plejevi su nam  bili kao klonirani, preniski, bezidejni u organizicaiji igre, losi u napadu, napokon da se pojavio jedan koji obecava. 

 

Edited by Micko8
Link to comment

Dobilo smo danas Belgiju , moramo da dobijemo jos jednu utakmicu  kako  bi se kvalifikovali na   svetsko prvenstvo. Sledeca utakmica  je protiv Slovenije u Petak, ekipa koja je takodje do sada , neporazena na turniru. Danas je Bosnjakovic pokazao deo talenta koji poseduje , nema veliku slobodu u igri ovde ali decko svaki svoj minut na terenu dobro iskoristi, igra i dobru odbranu . Jos nije napunio petnaest godina , najmladji je u  ekipi, mislim da bi trebao  da ima mnogo vecu ulogu u igri  ovde,  uz Topica  je  najveci talenat   u nasoj reprezentaciji.

Edited by Micko8
Link to comment

Slovenac Jan Vide (16) godina, igra za Real Madrid. Dao nam je juce 38 poena (na celom turniru trpa kao nezdrav), apsolutno mu nista nismo mogli od prve do poslednje minute.

Link to comment

Imao je 18 slobodnih bacanja od kojih    vise od pola su bila poklon sudija , bas je dobro zasticen na ovom turniru, bez obzira sto je odlican igrac . Steta sto se Topic povredio vec na prvoj utakmicu te nije mogao da igra  ostale utakmice, izgubili smo sa njim kreativnost u napadu. Stankovic mora da glumi pleja, da prenosi loptu i pokusava da kreira , (veoma zanimljiv igrac) , Musicki i Milosevic su veoma  slabi plejmejkeri . Bosnjakovic na zalost ima veoma malu ulogu ovde a najtalentovaniji je spoljni igrac , tuzno je gledati  igrace poput Avlijasa koji imaju punu slobodu u igri . Mislim da cemo na SP sledece godine biti malo jaci, sa zdravim Topicem , nadam se vecom  ulogom u igri  Bosnjakovica , tu ce verovatno biti   Radosic i mladji Curcic , mislim da ova ekipa moze da se bori za medalju . Tu treba spomenuti Gacica i Malesevica , koji dobro izgledaju u tandemu . Oba igraca moraju mnogo da rade na sebi ali  poseduju odredjeni potencijal.

Edited by Micko8
Link to comment

Druze, radio sam utakmicu tako da te ne bi zadrzavao sto se tice poklonjenih bacanja. Sa poludistance nam je jebao mamu, da ima jos jednog koji zna ne bi dolazilo u pitanje njihova pobeda. Pitaj Danilovica zasto je vristao celo drugo poluvreme iz loze.... A brat bratu o malom Bosnjaku pricas kao da si mu cale, zna mali ali polako sa tim. 

Link to comment

Pa gledao sam i ja direktan prenos  a  moze da se pogleda i snimak, decko ima povladjen status kod sudija, svaki mali ili nepostojeci  kontakt su svirali u njegovu korist, ima vec sada status superstara , ne sporim  to da je dobar igrac .  Tu utakmicu protiv Slovenije smo mi kontrolisali od samog  pocetka do kraja  a i nama  nije igrao prvi plej  Topic, koji je u Evropi u 2005 godistu top prosepekt, verujem da bi sa njim jos laganije dobili Slovence , steta za njega jer je  odmah na  utakmici sa Ceskom  na otvaranju turnira  pokazao mnogo toga i verujem da bi imao odlican turnir da se nije povredio .  Bosnjakovic mi je zapao u oko igrajuci za KK Star  prosle sezone, odmah se vidi da  se radi o kvalitetnom igracu, sa visokom kosarkaskom  inteligencijom  , decko je vec sada mnogo   bolji igrac od Musickog,Avlijasa,Milosevica itd. a uloga na ovom turniru mu je bila bezveze, cak ga je trener gurao  i na poziciju cetiri, sa sto manje kontakta sa loptom, cesto su ga preskakali kada bi bio otvoren na sutu iako je veoma dobar suter , valjda ce sledece godine imati malo bolji status u ekipi , on i Topic su igraci sa veoma inteligentni igraci, koji dosta mogu na obe strane terena .

Edited by Micko8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...