Jump to content
IGNORED

Excel pitanja


Recommended Posts

dok se ne jvi neko od specijalaca probaj mark kolonu E / desni klik / format cells / izaberi number ili digitron u ruke
Proradilo :)Sad, pretpostavljam da ne moze sve to da fercera ako stavim obe kolone da budu currency?
Link to comment
Proradilo :)Sad, pretpostavljam da ne moze sve to da fercera ako stavim obe kolone da budu currency?
Nema razloga da ne radi.Currency je samo način na koji želiš da ti rezultat bude prikazan.Uostalom - probaj! Edited by Ras
Link to comment
E, sad sam tek video pitanije... Ovako... Uputstvo je 2007, ali su ista dugmad i kod ranijuh verzija, samo na drugom mestu...Prvo, uključiš developer tab ( Dugme u ćošku->Excel Options->popular->Turn on developer tab in ribon)...OndaK, pređeš na developer tab, klikneš na insert, pa kad se pojavi submenu, klikneš na poslednju opciju dole desno(More controls)... Nađeš Shockwave Flash Object... Nacrtaš pravougaonik... Desni klik na njega, pa properties... U movie polje upišeš kompletnu putanju do objekta(npr C:\Documents and Settings\c14781\Desktop\3487.swf)... Promeniš veličinu pravougaonika i na njemu se pokaže loading... Izađeš iz design moda, klikom na dugme design mode u ribonu... I to je to, imaš ugrađen SWF u excel...
Radi :Hail:
Link to comment
  • 4 weeks later...

Radim u excel-u 2008. I sad, posao mi zahteva da u jednoj kartici (sheet-u) imam nekoliko tabela poređanih jedna pored druge. I ja sam tako radila u tome i u jednom trenutku sam primetila da mi se, iz nekog razloga (verovatno sam ja nešto slučajno pritisla), stvorila kopija istih tih tabela u istoj kartici. Kartica mi je, praktično, podeljena na dva "prozora" koje imaju iste tabele. Kada menjam nešto u jednom "prozoru" iste promene se automatski dešavaju i u drugom - kao da je ogledalo u pitanju. Evo kako to izgleda u samom programu:1ig1dy.jpgZaboravih pitanje :D. Kako da uklonim jedan od prozora pošto mi, em smeta, em mi smanjuje radnu površinu?

Edited by kiki
Link to comment
E super, hvala ti - lakše se diše :). Mada mi i dalje nije jasno kako sam to uspela. Mora da sam pritisla neku kombinaciju dugmića, tj. prečicu.
U donjem desnom uglu, baš tamo kod strelica za skrolovanje levo-desno, ima jedna mala kao debela linijica, na koju kad dvoklikneš, sheet se splituje automatski, ponovni dvoklik isključuje split.Verovatno si kliknula slučajno.
Link to comment
Radim u excel-u 2008. I sad, posao mi zahteva da u jednoj kartici (sheet-u) imam nekoliko tabela poređanih jedna pored druge. I ja sam tako radila u tome i u jednom trenutku sam primetila da mi se, iz nekog razloga (verovatno sam ja nešto slučajno pritisla), stvorila kopija istih tih tabela u istoj kartici. Kartica mi je, praktično, podeljena na dva "prozora" koje imaju iste tabele. Kada menjam nešto u jednom "prozoru" iste promene se automatski dešavaju i u drugom - kao da je ogledalo u pitanju. Evo kako to izgleda u samom programu:1ig1dy.jpgZaboravih pitanje :D. Kako da uklonim jedan od prozora pošto mi, em smeta, em mi smanjuje radnu površinu?
ovo je vrlo korisna komanda kada zelis recimo da fiksiras kolonu A (zato sto ti u A2, A3, A4.......stoji na primer opsti podatak o osobi na koju se odnose podaci - ime, recimo ), pa da ta kolona bude izuzeta od pomeranja ekrana kada ides ka onim kolonama koje izlaze iz ekrana. Na primer, da ti A2, A3, A4..... uvek budu u vidnom polju, cak i kada zelis da pogledas sadrzaj celija T2, T3, T4. Dakle, da naglasim - nije program napravio dupliranu tabelu, niti postoje dve tabele.
Link to comment
  • 1 month later...

Prijatelj ima neku radnju, fiskalnu kasu "Galeb" itd...Menjao je namenu radnje, proizvode, sifre...da ne davim, ocitamo kasu preko odgovarajuceg programa i dobijemo listu proizvoda u formatu CSW ili kako se vec zove...To je OK jer se uz pomoc datog programa to otvara i vidi...No, prijatelj hoce preko leba pogace <_< i hteo bi da otstampa listu proizvoda...( iz postojeceg programa to nije moguce; nije, naravno, moguce ni kopirati listu normalnog izgleda pa je pejstovati u excell ili word... angry.gif )Da ne duljim...Inkriminisani skup proizvoda izgleda ovakoclip26.jpgRanije smo stampali listu samo sa rednim brojem, nazivom proizvoda i kodom, no to je bilo davno i ja se ne secam da kako sam to izveo...Ima li neko pojma kako ovaj neuravnotezeni skup slova, brojaka i zareza dovesti u prosecnoj osobi koja koristi sifre proizvoda vidljivu i preglednu tabelu, spisak ili stogod slicnog...?Meni to sad deluje nemoguce bez rucnog pesackog brisanja suvisnih detalja. Unapred HVALA!!!

Link to comment
Promeni ekstenziju sa CSV u TXT... Otvori fajl, tako što ćeš prvo otvoriti EXCEL, pa open, pa na dijalogo odaberi tip fajla TXT, pa odaberi fajl...Pojavi se novi dijalog, odaberi delimited, next, pa semicolon, pa next, pa finish... I to je to...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...