Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Za one koji "zbog zauzetosti ovim putem" i imaju svoj stan i hoce da plate, puni su postanski sanducici ovih letaka. Bacam ih utorkom (kad se baca spaljivo smece), jednom sam ih pokupio i slikao:f1.jpgMalo u detalje, svi su "competitive" i cene su u dlaku iste.Kljucna rec je "play" i ne treba da objasnjavamo sa 1 play znaci:f3.jpg220US$ za 1 play (70) minuta. Na pozadini letka pise da to ukljucuje tusiranje pre i posle.Jos jedan od razlicite firme, cene iste:f2.jpgAko je nekome skupo, ima i jeftinije, 30 minuta 1 play (mislim da to nije full sex).To zovu "jeftina kineska roba":f4.jpg

Link to comment
Manijaci? Jesu li to uyoku dantai? Koliko su oni zapravo opasni?
U smislu da kao skinhedsi napadnu Cigane, nisu opasni, to se ne radi, nikad nisam cuo da su nekog pojedinacno napali.Druga je jedna opasnost - da u slucaju stvarno velikog zemljotresa (koji moze da se dogodi u bilo kom trenutku) krenu na Koreance i Kineze. To se desilo 1923 u velikom Kanto zemljotresu (postovao sam sliku negde na pocetku topika, evo je opet:)Tokyo1923.JPGPrvo su poceli da ih okrivljuju da kradu pitku vodu, onda da truju vodu pa na kraju i da su oni izazvali i sam zemljotres!U noci dugih nozeva su krenuli, zaustavljali sumnjive i terali ih da izgovore neku rec (broj) koji Koreanci ne mogu da izuste (nesto kao kazi "baklava"). Ubili su ih oko 5000 hiljada.Danas je standard gradnje najvisi moguci, ne bi bilo puno rusevina ni zrtava pa ni dubina patnje ne bi bila takva da izazove ili opravda neko divljanje Right Wing.Na jednom Forumu gde se skupljaju stranci u Japanu, neko je postavio topik da li je tako nesto opet moguce. Na 100 strana diskusije retko ko je rekao da jeste. Edited by Yoyogi
Link to comment

Japan je zemlja 90% planinska, ima i razloga da je svaka ravna zemlja (plac) na visokoj ceni.planine.jpgKoliko god da je planinska, najvecu opanost vide u zemljotresima i tsunamiju. Naselja uz vodu imaju ove valobrane da sprece ili ublaze tsunami koji je moguce smiriti.tsunami.jpgIronicno, upravo tsunamiju pracenom uraganom mogu da zahvale da su mozda uopste i opstali kao nacija. Bila je to teska oluja koja je razbila flotu Kublaj Kana koji je vec dosao do Kyushu (najdonje ostrvo, tu su danas gradovi Nagasaki, Fukuoka i Kagoshima) i vec zapoceo borbe za iskrcavanje u invaziju Japana. Od 4000 brodova vratilo se u Koreju samo pola.Ta oluja za svoje zasluge nosi i pocasno ime : kami-kaze = "bozji vetar".Ne verujem da ga danas nesto zeljno ocekuju.

Edited by Yoyogi
Link to comment

pretpostavljam da je zajebano da zivis u zemlji u kojoj se prirodne katastrofe ocekuju svaki dan. a opet, nisam mnogo razmisljao o tome dok sam bio tamo. doziveo sam 3 manja zemljotresa. ja se malo bojao, a Japanci nisu ni trepnuli...

Link to comment
pretpostavljam da je zajebano da zivis u zemlji u kojoj se prirodne katastrofe ocekuju svaki dan. a opet, nisam mnogo razmisljao o tome dok sam bio tamo. doziveo sam 3 manja zemljotresa. ja se malo bojao, a Japanci nisu ni trepnuli...
Stakla na prozorima i vratima..sva imaju armaturu. jishin.jpgStandard gradnje je takav da tesko moze zemljotres da te ubije.5000 zrtava u Kobeu 1995. su bili mahom u privatnim kucama.Od onda, kako se grade i privatne kuce podlezu tim standardima. One starije, gde su ljudi i poginuli, nisu obavezne da se sruse i ponovo izgrade.
Link to comment
ne, koja fora?
Eh, bre, izgleda da shaneri ne prate ovaj Forum.Pa Kiza i Komina bi odmah rekli - brate, begajmo, ovo je klopka, gde jos na svetu neko izlaze obe cipele odjednom?Ove crne muske su 240US$, nije jeftino.
Link to comment
Yoyogi, je l' pocela sezona tresnjinih cvetova? cool.gif
Nije jos, meteorolozi kazu subota i nedelja 29&30 Mart je vreme punog cveta.Ovo je jedan od zayebanijih zadataka meteorologa. Kad kazu da ce biti pun cvet, firme, porodice, citava nacija, planiraju piknik za taj dan. Nemoj da je meteorolog pogresio.Kako prolece i toplota stizu, meteorolozi prate razvoj cveta od Okinawa (Naha) , preko Kyushu (Nagasaki, Fukuoka), Kansai (Osaka), Tokai (Nagoya), Kanto (Tokyo) i - na kraju, krajem aprila sam sever Hokaido (Sapporo).Idem sa kolegama na piknik u nedelju, ubacicu slike od svih 5 godina sledeceg vikenda. Spektakularno!
Link to comment

yoyogi,ne znam koliko si imao sanse da obratis paznju, ali nisam nikad sreo ljude koji toliko mogu da spavaju kao Japanci. barem ovi koji dodju ovde.bez sale, 12 sati mogu 'ladno da 'odrade', ustanu da odu do WCa, nesto jedu, pa opet u krevet...

Link to comment
... nisam nikad sreo ljude koji toliko mogu da spavaju kao Japanci.
"Human life is truly a short affair. It is better to live doing the things that you like. It is foolish to live within this dream of a world seeing unpleasantness and doing only things that you don't like. But it is important never to tell this to young people as it is something that would be harmful if incorrectly understood.""Personally, I like to sleep. And I intend to appropriately confine myself more and more to my living quarters and pass my life away sleeping."Hagakure: The Book of the Samurai.
Link to comment

hehe, eto odgovora! ja samo ne kapiram, posto sam osoba koja retko kad spoji vise od 8 sati sna, a ako dremnem makar 15 minuta popodne nema sanse da zaspim pre 2-3 ujutro.ja sam mislio to oni dodju iscrpljeni iz Japana, pa se ovde odmaraju cool.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...