Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

2 minutes ago, JozoMujica said:

Pa ne na osnovu toga sto se nije meni desilo, vec zato sto nisam cuo da se ikad ikom desilo i sto mi je takva situacija potpuno nezamisliva u bilo kom gradu.

A sto se sela tice, tamo vec vlada neki drugi mentalitet, i ako si "sa strane" mozes da upadnes u frku i zato sto imas mindjusu, nemas mindjusu, imas dugu kosu, osisan si do glave, nosis iscepane farmerke... Bar sam se toga nagledao i nadozivljavao. Nije to specijalno rezervisano za mrs. :D

 

A u Cacku sam i ja upadao u nevolje kao klinac, nevezano za post, prgav mnogo narod tamo. ;)

 

pa ja sam u odgovoru hazardu i napisao da je to nesto vise vezano za primitivizam, a ne za samu religiju (prica je bila nesto sira od samog "mrsa")

 

prgavi ili ne, nije to poenta, poenta je da u srbiji, itekako postoje sredine gde se moze naleteti na okruzenje koje ce te (izmedju ostalog) smarati svojim religioznim tripovima i nametati njihove obicaje. izmedju ostalog da, vazi i za post

 

 

Link to comment
8 minutes ago, JozoMujica said:

Pa ne na osnovu toga sto se nije meni desilo, vec zato sto nisam cuo da se ikad ikom desilo i sto mi je takva situacija potpuno nezamisliva u bilo kom gradu.

 

 

Jedini efekat te povećane religioznosti koji vidim kada je hrana u pitanju je to što sada u skoro svakoj pekari, restoranu, kafani, ima da se naruči nešto posno. Što je super i ako nisi vernik ali si recimo vegeterijanac ili vegan, što je u Srbiji (naročito van BG) i dalje često dovoljno da te pogledaju kao da si vanzemaljac (vegeterijanac još i ajde, ali vegan), ili jednostavno ako držiš dijetu ili želiš da pojedeš nešto posno. Ili ako si netolerantan na laktozu, ili...

Link to comment

malo manje super je kad dodje do toga da nema da se naruci nista sto nije posno! :D

 

ne mora to uopste biti religiozni trip vlasnika, jednostavno ako zna da mu taj dan nece uci vise od petoro koji ce naruciti nesto sto nije posno, sto bi se zajebavali sa tim

 

a kod tih postova, meni mozda najvise ide na nerve vrlo rastegljiv pojam sta je posno

pa se dodje do toga da su te posne trpeze onako bogate svim i svacim, sto je prilicno sam siguran vrlo daleko od prvobitne ideje posta :)

 

Link to comment

Stvarno ste doživljavali diskriminaciju 'ima samo posna pravoslavna kifla, mršte nevernici u oganj božiji pa jedite mrs u Srbiji?' Od žena u pekari/kafiću?  

Edited by Taihoskopija
Link to comment
10 hours ago, hazard said:

 

Da li ti se ovo ikada stvarno desilo? Meni se u životu nije desilo u Srbiji, bilo gde, da neko neće nečim da me posluži jer ,,valja da se posti".

 

Čitam ovde nonstop te priče o religioznim ljudima koji kao smaraju i nameću se, a ja to nikad nisam iskusio. Živim li u paralelnom univerzumu ili pak ovde ima mnogo ljudi koji bi da vernici budu vernici samo u ,,svoja 4 zida"?

 

Nije se desilo meni licno ali sam cula da se desavalo, e sad mozda me lazu, a mozda i ja lazem cisto da upotpunim svoj ograniceni pogled na svet u kom nema mesta za religiju i pripadajuca paganska verovanja.

Mislim milina je ovako razgovarati...

Edited by Leia
Link to comment
9 hours ago, JozoMujica said:

 

Meni se jeste desavalo da me konobarica koju poznajem jer dolazim cesto podseti iz najbolje namere (ocigledno, jer i sama pije kafu sa mlekom), ja kazem "ok, ne postim" i tu se prica zavrsi, nikad mi niko nije doneo kafu bez mleka i rekao "ne moze". Desavalo mi se slicno i sa radnicama u pekari prilikom kupovine bureka, ali niko nikada nije odbio da me usluzi, a nekmoli da bude neprijatan.

 

Meni necije “potsecanje iz najbolje namere” sta “se valja” da jedem i pijem zvuci u najmanju ruku nepristojno, i ne radujem se da se ta vrsta primitivizma zapati u narodu a rezultat je naravno povratka religije u drustvo na velika vrata. Kao i kad se pola autobusa krsti kad bus prolazi pored crkve, nadrealni idiotluk koji je do skoro bio nezamisliv. 

Naravno da me sve ovo zivotno ne ugrozava ali mi stvara nelagodnost kakve ranije nije bilo. Sa tendencijom da eskalira, sto se i desava kako vreme ide.

Link to comment

Cisto i da ja ubacim svoje trogodisnje iskustvo iza kase, kao ateista. Dve vrste naravno, oni koji traze posno i oni koji traze pilice(salame,pastete). Tim recima, nista vise od toga, treba mi nesto posno,nesto pilece, ne moze suptilnije. Niko nikad nije isao dalje od toga, a kamoli dizao dzevu ako nema ili objasnjavao nesto. End of story

Link to comment

Ovo da neko nije uslužen mrsnom hranom za vreme posta, ili da je imao neprijatnu situaciju zato što ne posti, prvi put čujem u svojoj siromašnoj karijeri...

Baš bih voleo da vidim ugostitelja u Srbiji koji će odjebati mušteriju zato što ne posti.

Svašta se ovde može pročitati, voistinu

Link to comment
34 minutes ago, kurjak92 said:

Cisto i da ja ubacim svoje trogodisnje iskustvo iza kase, kao ateista. Dve vrste naravno, oni koji traze posno i oni koji traze pilice(salame,pastete). Tim recima, nista vise od toga, treba mi nesto posno,nesto pilece, ne moze suptilnije. Niko nikad nije isao dalje od toga, a kamoli dizao dzevu ako nema ili objasnjavao nesto. End of story

Ma naleti se povremeno na frikove, oni i jesu upečatljivi zato što ih malo ima. Ja sam pre desetak godina video lika koji je u prodavnici igračaka tražio da mu se promeni papir u koji su bile upakovane zato što je na njima bio deda mraz a nosio je poklone za Božić, pa kako to tako da nosi, pa ne može to, pa ne valja se...

 

Link to comment

Ima svasta,kao na primer ulazi covek sa porodicom 'Kod Kala ' na Ibarskoj i pita imaju li lignje?Konobar ga gleda jedno par sekundi dok sinapse povezu sa mozgom da je danas Petak i da ga musterija ne zajebava.Dobio je na kraju neku mucenu pastrmku ili sta vec.Riba uglavnom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...