Jump to content
IGNORED

Dubai


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
Koliko je tragican izbor nekog hotela u Deiri ?Prvenstveno zbog tenisa mi se cini da je blizu , a i do tog glavnog mall-a nije predaleko.
nemam pojma, imao sam iznajmljena kola, ali na atp turnir sam ipak isao taksijem (zbog parkinga i jos jednog razloga :lol: )
Link to comment

nazalost, ne mogu bas mnogo da ti pomognem, ali u principu su hoteli skuplji nego u evropi, a deira je (ako nisam nesto pobrkao) staro ,,teziste'' dubaija na dubai creek-u.ma ne mozes mnogo da omanes, uzjases sheikh zayed road i stignes svuda brzo (izbegavaj samo rush hour)

Link to comment
  • 1 month later...

pitanjac, da li se vadi jedna viza za sve emirate ili kako to ide (izvinjavam se na gluposti u pitanju, vec je i sam primecujem) i kako se i gde to radi. putujem kao totalni individualac, treba mi viza bukvalno na 6 sati (pod uslovom da to ne kosta 100E) ali ne idem u dubai nego u sarzu....imam bizarnu situaciju, upravo sam se pocastio kartom za jug indije na nekoj bizarnoj emiracanskoj kompaniji (a nazalost nisu emirati nego air arabia) koja leti iz sarze (sharjah) koja je koliko znam drugi emirat koja se naslanja na dubai. u odlasku imam break od nekih 6 i po sati za koji mi se cini da bi se mogao pametno upotrebiti za 3-4 sightseeing sata u gradu, prvenstveno neki old school bazaar ili slicno (pogotovu sto je subota). jbga znam da zvuci zaguljeno ali 320E return istanbul trivandrum preko sarze, na emiratima je tacno 800E vise, to se ne odbija. plus i can smell adventure:)

Link to comment

Raspitaj se kod avio kompanije za ovu:

Transit Visas This type of visa is a 4-day (96 hour) visa, which is issued by sponsorship of an airline operating in the United Arab Emirates. A transit visa can only be issued if a visitor has a valid ticket for an onward flight and the issuing of transit visas are normally free of cost.
Link to comment
  • 4 weeks later...
pitanjac, da li se vadi jedna viza za sve emirate ili kako to ide (izvinjavam se na gluposti u pitanju, vec je i sam primecujem) i kako se i gde to radi. putujem kao totalni individualac, treba mi viza bukvalno na 6 sati (pod uslovom da to ne kosta 100E) ali ne idem u dubai nego u sarzu....imam bizarnu situaciju, upravo sam se pocastio kartom za jug indije na nekoj bizarnoj emiracanskoj kompaniji (a nazalost nisu emirati nego air arabia) koja leti iz sarze (sharjah) koja je koliko znam drugi emirat koja se naslanja na dubai. u odlasku imam break od nekih 6 i po sati za koji mi se cini da bi se mogao pametno upotrebiti za 3-4 sightseeing sata u gradu, prvenstveno neki old school bazaar ili slicno (pogotovu sto je subota). jbga znam da zvuci zaguljeno ali 320E return istanbul trivandrum preko sarze, na emiratima je tacno 800E vise, to se ne odbija. plus i can smell adventure:)
Da, jedna viza za ceo UAE.Ali, iskreno, Šarža nije vredna obilaska. A, iako je to praktično spojen grad sa Dubaijem, ja stvarno teško mogu da zamislim kako se za 6 sati sa Šaržanskog aerodroma može stići da se vidi nešto u Dubaiju, jer je taj aerodrom na pravcu koji je često zakrčen i rizičan za tight vremensko planiranje. Pritom, for the record, old school bazari su stvar prošlosti, danas je to nešto što više nema smisla posećivati u Dubaiju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...