Jump to content
IGNORED

Dubai


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

ne znam, meni je ovo bulja. amerikanizovana ciganmala u pustinji..kicerica, megalomanija, izdrkavanje. Arapi izvalili da nema nafte pa kao koncept kupili ekskluzivni turizam koji sprovode moderni Filipinski i pakistanski robovi za 200$ mesecno. Ameri im prodali marketing da bi napravili "uspesnu pricu", i locirali centrale za Aziju. sve je u izgradnji, prasini, gradilistima...20% svetskih kranova je ovde. isti je procenat popunjenosti hotelskih kapaciteta...a stize fin.kriza (ljubi je Zajcev!) ...po nekim insajderskim pricama imaju novca za jos 7kvartala i onda ce ih kupiti Abu Dabi. vec se pumpa novac...video sam sva ta sranja sa razglednica, imao i poroke, ali sve mi je ovo jadno. bas jadno. menjam za Budvu..

Link to comment
zajcev,kako si dobio vizu za emirate?
preko agencije koja je radila karte, opusteno, potrebna ti je rezervacija hotela. zajebanije ide sa garancijama nekih sponzora, frendova i te g6 kombine...
Link to comment
ne znam, meni je ovo bulja. amerikanizovana ciganmala u pustinji..kicerica, megalomanija, izdrkavanje. Arapi izvalili da nema nafte pa kao koncept kupili ekskluzivni turizam koji sprovode moderni Filipinski i pakistanski robovi za 200$ mesecno. Ameri im prodali marketing da bi napravili "uspesnu pricu", i locirali centrale za Aziju. sve je u izgradnji, prasini, gradilistima...20% svetskih kranova je ovde. isti je procenat popunjenosti hotelskih kapaciteta...a stize fin.kriza (ljubi je Zajcev!) ...po nekim insajderskim pricama imaju novca za jos 7kvartala i onda ce ih kupiti Abu Dabi. vec se pumpa novac...video sam sva ta sranja sa razglednica, imao i poroke, ali sve mi je ovo jadno. bas jadno. menjam za Budvu..
Nisi bio u Dubaiju onda kada je bio autenticni arapski grad.I,btw, velika ti je greska sto nisi isao da obidjes izvore vode.
Link to comment
preko agencije koja je radila karte, opusteno, potrebna ti je rezervacija hotela. zajebanije ide sa garancijama nekih sponzora, frendova i te g6 kombine...
hvala,i meni su rekli da ne bi trebalo da bude problema (idem poslovno u abu dabi krajem novembra), ali ne znam konkretnu proceduru, sem da musterija zavrsava sve...
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

odoh i ja u januaru da vidim to cudo od drzave. doduse na 2 dana, ali dobro. za pocetak nije lose.billy mi je dosta informisao, ali zaboravih da pitam sta da ponesem od odece tamo?u minhenu ce biti lep minus kad krenem, a tamo... ne znam.na srecu slecemo u dubai negde oko 23h po lokalnom vremenu pa prvi shock nece biti prejak, ali sta naredna dva dana?bojim se da se ne zeznem kao za kairo pre par godina kad sam se u julu mesecu smrzavao jer sam nosio samo najlakse moguce kosulje. plan je da cemo stalno biti po sastancima, sto znaci klima pun gas, ali nas mozda predvece odvedu negde u neki obilazak.

Link to comment

Abudabi & Dubaji prosle godine u ovo vreme opushtenih 25-28 celzijusa u plusu. Predvece vetric onako vruc iz pustinje, milina da se sedi napolju.Nazalost bejah tamo u sred jula (morala, nisam htela) i umal' ne dehidrirah na svaki iskorak iz hotela/taxija.Prema tome, ful odelce za sastanke preko dana posto klima ubija; Lagane koshuljice za uvece bez problema. Ipak je Dubaji juznije od Kaira.

Link to comment
odoh i ja u januaru da vidim to cudo od drzave.
mislio sam da znas da dubai nisu drzava ;) , vec jedan od sedam ujedinjenih arapskih emirata :P btw, ako budes knap sa vremenom za sightseeing, primeni sledeci plan (pretpostavka da ti je hotel u new dubai-ju):- taksi do mall of emirates (max 20 dirhama). tamo ti je ski staza, razgledaj malo i kupi zeni i kcerci nesto lepo. jedi kod indusa ili libanaca. nije bas masno kao tvoje sremacko, ali nije ni lose.- raspitaj se gde staje BIG BUS, double decker za sightseeing. malo je zavuceno prodajno mesto za karte (cena 200 dirhama, moze kreditna kartica). pozdravi roberta, kenijca koji je tamo od 0 do 24- postoje plava i crvena linija, mall of emirates je na plavoj liniji. a ti, shodno afinitetima i raspolozivom vremenu, napravi individuelnu turu. mozes da izlazis i ulazis koliko hoces, da presedas. znaci, karta je celodnevna i vazi za obe linije. - ako mene pitas obavezno je silazenje na novootvorenoj palmi jumeirah i poseta akvarijumu lost chambers. ostalo se vidi iz busa. dubai je jedna baustell-a.- bus te vraca u mall of emirates, a ti taksijem nazad u hotel. ovde double warning:1- taksi se u mall of emirates ceka 2 sata!!! nije greska, postoji red u kom turisti strpljivo cekaju na taksi za povratak u hotel. ja nisam mogao da verujem ocima kad sam video. jednostavan savet: prodji kroz red i stani na neku ulicu u okolini, podigni ruku i eto taksija za 5-10 min. 2- drugi warning su taksisti. ne znaju da voze i, potpuno neocekivano, ne poznaju ulice dubaija! znaji par glavnih i to je to. do hotela moras sam da znas put ili ..nemam pojma. budi spreman za ovakva iznenadjenja.
Link to comment
  • 3 weeks later...

evo matorog nazad.osim onoga sto se da videti sa zajed-druma, nisam mnogo video od dubaija. ni za kakav shoping nismo imali vremena, jedino 2 sata u free shopu gde bas nisam osetio potrebu da previse trosim para jer to sve ima i ovde i po skoro istim cenama. srecom, ici cu za par meseca ponovo i nece biti poseta zvanicnog karaktera kao sad pa ce biti i vise vremena. sad smo isli nas cetvorica od kojih je jedan head of IT u firmi pa je sve bilo po protokolu i vremenski knap. jedina povoljnost tako zvanicne posete je sto su nas, shodno snazi delegacije odveli na veceru u saffron restoran u atlantis the palm hotelu. mislim, ono... jebooooooooteeeeee...strava. hotel, klopa, usluga, akvarijum... :Hail:i to sve cak nije mnogo ni kostalo. za nas petoricu all you can eat je bilo malo manje od 1500 AED, tj. oko 60? po osobi sto je iznenadjujuce mala cifra za ono sto se tamo nudi. inace, utisak posle dva dana u dubaiju bas i nije neki. mislim, ok... sve je to visoko, veliko, sjajno, shick, ali nema tu nekog fleura. sve se moze kupiti novcem, osim toga.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...