Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

...
šta reći, predlažem da se uvede :hustler: smajli :)što se tiče trčanja, nije mi baš neki zgodan krajolik. živim na voždovcu, u blizini FPN-a i FON-a, i tamo imam samo neki šumarak, uz koloplet neravnih i izuvijanih stazica koji mi se ne čini zgodnim za HIIT trening. a i ako padne kiša, teren bude natopljen danima. druga varijanta je da trčim uz neku od prometnih ulica, što opet nije previše prijatno.još ovo da pitam - rekao si da podelim vežbe u tri dana. da li bi to onda značilo da je , u toku jednog dana, najbolje da uradim sve tri vrste vežbi (sklekovi, trbušnjaci, bajs), i tako ukrug, ili neke vrste vežbi možda ne bi valjalo da radim u istom cugu?
Link to comment

Ja ne bi' mog'o da radim vezbe kuci pa da ga jebem. U teretani obicno budem oko dva sata, od cega je sat vezbanje a sat prica... sto ne valja ali jebiga, tako je.

Link to comment
- mesto muslija bih jos jednom preporucio Hahn ovsene pahuljice koje kostaju 100din za 500gr i ima ih u svakom marketu. daleko najprijatnije za zobati
ne mogu da nadjem :(, jel zapakovano ili se prodaje na meru?
Link to comment
još ovo da pitam - rekao si da podelim vežbe u tri dana. da li bi to onda značilo da je , u toku jednog dana, najbolje da uradim sve tri vrste vežbi (sklekovi, trbušnjaci, bajs), i tako ukrug, ili neke vrste vežbi možda ne bi valjalo da radim u istom cugu?
Uf, bas ti nezgodno za trcanje, imao sam i ja nekih problema dok sam radio u Begeu prosle godine.Sto se tice rasporeda vezbi... Mozes sve tri odjednom, nije problem. Naravno vezbe, pa bajs. Kontam da bi trebalo da ti to sa bajsom uzme maksimalno sat vremena. Samo prve nedelje ili prve dve radi minimalno i mozda razvuci na ponedeljak i cetvrtak umesto 3 puta nedeljno, jer ces sasvim sigurno imati upale na pocetku. Da sam na tvom mestu to bi islo ovako nekako... Od svake vrste vezbi mozes da uradis po 3, 4 serije. Znaci svaku vrstu sklekova po 3, 4 ponavljanja, a za broj sklekova... to je vec malo teze. Imas dve opcije 'po instinktu' ili do otkaza. U svakom slucaju prva serija treba da ti bude neki mali broj ponavljanja da bi se misici i zglobovi zagrejali, to je znaci serija zagrevanja. Ostalo bih ja ovako uradio - 2 i 3 serija blizu maksimuma, ali ne i do njega (po instiktu) i onda 4. serija najvise sto mozes (do otkaza). Ovako se radi u teretani, mislim da isti sistem moze da vazi i u kucnom vezbanju, mada nisam siguran. Mogao bi malo i da pogledas kakve programe imaju oni sa bodyweightculture
ne mogu da nadjem :(, jel zapakovano ili se prodaje na meru?
Evo da ih prepoznas :) Treba da ih bude i u zdravoj hrani.post-92-1244619417.jpg
Nešto sam čitao da je piva od svog alkohola još i najgora. Da piva od 0.5 l na tvoje tijelo djeluje kao da si u usta strpao 1/2 kg šećera.
Ima jedna stvar u subkulturi tereatane koja se zove bro-science, to je ekvivalent tim bapskim pricama i stvarno ima zanimljivih teorija. Zapravo dobar trening moze dosta da zavisi od provere koliko su istinite neke stvari koje se savetuju, jer ima gomile teorija, uglavnom jako losih sa kojima bi se bezvezno opterecivao. Istina je da za veliki broj stvari nema odgovora, a da najbolje rezultate daje naporan rad (naravno, za pitanje koje si postavio je odgovor dosta jednostavno naci i on je negativan).- Edited by Hustler
Link to comment

Ne znam za babske priče, govorim što mi je prenio čovjek koji je diplomirao na tome i radi kao privatni trener za kondicijsku spremu sportaša.Piva je natoksičnija, najkaloričnija (zbog sadržaja šećera u njoj, maltoze, visokog glikemijskog indeksa, tako da sve od pive što se popije ide u salo odmah) i sa najvise metilnog alkohola. Viski u sebi ima metanola, ali je svakako bolji od pive ili lošeg vina (kemije, brlje ...).

Edited by Mister No
Link to comment

Pa ako krenes od pocetka, a on je negde oko racunice kalorija tu ta teorija vec pocinje da pada, jednostavno pogledaj kolicine kalorija koje imaju pivo i secer. Te price ide u salo odmah, ili sa druge strane, odlazi u biceps posle treninga, po meni jesu bro-scienceSto se tice alkohola 5% posto alkohola (cistog, ne celog piva) se pretvori u salo, ostatak nastavlja da ti kruzi telom i tada ga telo koristi kao izvor energije, ne troseci ostalo. Tako da koliko ces imati viska kalorija zavisi i da li si i sta si jeo, koliko si jeo i zapravo dosta je stvari u igri da bi se tacno izracunalo koliko toga ide u salo, ali ja bih rekao da od 1 piva ide zanemarljivo malo.Takodje mogu ti naci clanak koji ide u prilog pivu, ali to bi bilo takodje pogresno kao i tvoja tvrdnja (doduse manje).Sto se tice trenera, diploma i sl. - stvar je da za gomilu pitanja ovde jos nema odgovora i da su ljudi skloni svojim tumacenjima. I ja sam primao neke lose savete od domacih instruktora, koji se uzimaju za velike greske na nekim drugim mestima. A ovo sve sto pisem su samo osnove koje nije tesko prokljuviti, zapravu ja sam napredniji pocetnik koji pomaze ostalim pocetnicima) i trudim se da zvuci pre kao savet i trudim se da se drzim samo osnovnh stvari u treningu, a ne kao definitivna istina, jer sam se i njih naslusao.

Edited by Hustler
Link to comment

Normalno, zdrava prehrana i cijela ta znanost koja se stvorila oko toga je nešto što je podložno promjenama. Neke stvari koje su jučer uzimane za dogmu se danas niti ne spominu i prevaziđene su. Tako sutra možda bude i sa teorijama koje su danas na snazi. Ono što ja mogu reći iz svog iskustva jeste to da se od pive najprije udebljam nego li od kojeg drugog alkohola. A njegova teorija ( ne samo njegova nego velika većina kondicionih trenera to uzima kao točno) o velikoj količini šećera u pivi koja se apsorbira u tijelo i napumpa meso salom je u mom primjeru potvrđena i zato pivo izbjegavam. Naravno, nisam nikakav fanatik da neću popiti kakvu pivu u kafiću kad sam žedan i treba mi osvježenje ali da ću u nekom izlasku vani piti pivu za pivom, to ne.

Edited by Mister No
Link to comment
što se tiče trčanja, nije mi baš neki zgodan krajolik. živim na voždovcu, u blizini FPN-a i FON-a, i tamo imam samo neki šumarak, uz koloplet neravnih i izuvijanih stazica koji mi se ne čini zgodnim za HIIT trening. a i ako padne kiša, teren bude natopljen danima. druga varijanta je da trčim uz neku od prometnih ulica, što opet nije previše prijatno.
Nisi bio skoro u toj sumi? Staza je savrsena za trcanje, posuta ivericom/piljevinom, nema blata kad padne kisa, a raj za stopala i zglobove u odnosu na beton.
Link to comment

istina. poslednji put sam tamo trčao pre 3-4 godine, pa se već i ne sećam. jel trčiš na onom delu staze od benzinske pumpe kod fon-a do marakane? ili možda celim tokom, od marakane do banjice?

Link to comment

Razlika kod piva i viskija je u tome sto ces popiti 1l piva ili 2l bez ikakvih problema, a ipak nije lako popiti toliko viskija... Da bude jasnije, vise piva popijes pa te i vise goji od viskija, u svakom slucaju 1l piva ili 1l viskija razlika i nije nesto bitna u gojenju. Ionako, ako ozbiljno treniras i vodis racuna o telu neces piti cesto alkohol u vecim kolicinama.

Link to comment
istina. poslednji put sam tamo trčao pre 3-4 godine, pa se već i ne sećam. jel trčiš na onom delu staze od benzinske pumpe kod fon-a do marakane? ili možda celim tokom, od marakane do banjice?
Od Marakane do Banjice. Sada je od FON-a na dole, svuda posuta piljevina, u gornjem delu ponegde, gde su mogli da pridju jer ima vise uskih i krivudavih delova, tu je samo utabana klasicna staza. Mada, ja imam naviku da uglavnom trcim kasno uvece, pa saram ulicama po Banjici i Dedinju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...