Jump to content
IGNORED

Koji radio slusate?


Atreid

Recommended Posts

Totalna Zona sumraka je kada na radiju čujete neke ljude kojih se sećate kad ste bili klinci. Pre neko veče ide na 202 prastara emisija "Disko susret" sa Draganom Kozlicom, koji je tu emisiju vodio pre iha-haj godina! I šta radi? I dalje pušta disko muziku iz 70-ih i 80-ih!

 

Da čovek ne poveruje! Totalno ludilo ...

Edited by stoka
Link to comment

Totalna Zona sumraka je kada na radiju čujete neke ljude kojih se sećate kad ste bili klinci. Pre neko veče ide na 202 prastara emisija "Disko susret" sa Draganom Kozlicom, koji je tu emisiju vodio pre iha-haj godina! I šta radi? I dalje pušta retro-disko iz 70-ih i 80-ih!

 

Da čovek ne poveruje ...

pa je l bar neki opskurni disko?

Link to comment

pa je l bar neki opskurni disko?

To je bila prava muzika za đusku, a ne ovo sad, ne znaš da li klinci plešu ili imaju epileptični napad ... A ono je bilo Travolta stajl iz "Groznice" - pantalone-zvoncare, košulje sa kragnama kojima si mogao da čačkaš uši ...

Link to comment

Tvoja fascinacija dvestadvojkom je odvec idilicna.Oduvek su postojala dva radijska koncepta (muzicki pre svega) 202 i Studio B Ovaj prvi je bio retrogradan(hevi metal,simfo rok,veciti mastodonti tipa Deep Purple,jugo pastirski rok,riblja bljak corba i td.Za to vreme je studio B bio nesputan (new wave,alternativa svih fela,nekomercijalna nova muzika,sve novo i relevantno iz UK i US,pank,elektronika...) Da vise to nije taj Studio B ali na zalost 202 je ostao isti  :lol:

Slusajte radio preko interneta,jebes domaci etar 

 

ovo vazi samo kad pricamo o muzickom delu programa tj. mizickim emisjiama, ali dnevni program je namomente bio mozda i gori od 202-jke - od raznih pop trasheva ujutro kod djoke vestaka pa do fontane zelja sa jednim satom narodne muzike (ukinuto tek polovinom 80-ih kada su narodnjaci izgnani na Drugi program Studija B).

Edited by Bane5
Link to comment

@ Bane 5

nisi  u pravu,mogu da ti pobijem sve tvrdnje stavku po stavku ali necu ovde da razglabam o tome ,moze negde drugde

Edited by Haralampije
Link to comment

@ Bane 5

nisi  u pravu,mogu da ti pobijem sve tvrdnje stavku po stavku ali necu ovde da razglabam o tome ,moze negde drugde

 

slobodno pobijaj, sta nije tacno od ovoga?

Edited by Bane5
Link to comment

Zoran Stanojević je bre čovek koji je preveo Gospodara Prstenova :Hail:

jeste, taj zoran stanojevic.

 

nachi zahvalili mu se :(

samo shto on meni nije bio vazan kao prevodilac gospodara (jer mi gospodar nije vazan :p), nego ako autor jedne emisjie iz detinjstva, radio beograd prvi program, ponedeljkom posle dobro jutro decoa, gde je radio isto ovo, samo sa mnogo vishe pricha i fantazije, mladji je bio, a i mi :wub:

Edited by gospa buba
Link to comment

slobodno pobijaj, sta nije tacno od ovoga?

ako modovi misle da je off neka prebace negde..elem sta znaci pop trash kod vjestice?Bio je to najslusaniji jutarnji program,ne samo u Bg vec i sire.Vjestica je umeo da direktno prozove sve i svakoga ako je to bio javni interes(javna preduzeca,direktore bolnica) sto u to vreme nije smeo i nije radio niko.Sad reci ces mozda da je to bio smor ali imao je svoju publiku.Fontana je bila ziva emisija i sasvim ok,a narodnjaka je bilo samo taj sat vremena u celom danu,meni nije smetalo a posle je prebaceno na II program kao sto si i rekao.Radnim danom je popodne isla emisija Na beogradskim talasima,presek svih desavanja tog dana,radili su je neki od najboljih novinara tada.Svako vanredno desavanje u Bg ili zemlji je bilo praceno zivim reporterima,objektivno i blagovremeno cega nije bilo na drzavnim talasima.A skoro sve ostalo je bio odlican muzicki program,najbolji u Srbiji.Nemam vremena sad za neku siru pricu,sorry ali znam da znas o cemu sam pricao

Edited by Haralampije
Link to comment

Beograd 202, nema narodnjaka, nema novog domaćeg niti stranog pop-treša....

 

 

Još samo da malo povedu računa, tj. aktiviraju uši kada skidaju muziku za svoju bazu, a ne da im u program odlaze ripovi od kojih neki zvuče kao MaxWell ili SQMY kaseta puštena na Kamacrown mini-liniji.

I naravno, da vrate "Hit nedelje" na ono što je bio pre 20-30 godina, kada je opravdavao svoje ime (aktuelna muzika svih žanrova koji čine muzičku šemu 202-ke, a ne samo Sabat i Megadet).

Link to comment

ako modovi misle da je off neka prebace negde..elem sta znaci pop trash kod vjestice?Bio je to najslusaniji jutarnji program,ne samo u Bg vec i sire.Vjestica je umeo da direktno prozove sve i svakoga ako je to bio javni interes(javna preduzeca,direktore bolnica) sto u to vreme nije smeo i nje radio niko.Sad reci ces mozda da je to bio smor ali imao je svoju publiku.Fontana je bila ziva emisija i sasvim ok,a narodnjaka je bilo samo taj sat vremena u celom danu,meni nije smetalo a posle je prebaceno na II program kao sto si i rekao.Radnim danom je popodne isla emisija Na beogradskim talasima,presek svih desavanja tog dana,radili su je neki od najboljih novinara tada.Svako vanredno desavanje u Bg ili zemlji je bilo praceno zivim reporterima,objektivno i blagovremeno cega nije bilo na drzavnim talasima.A skoro sve ostalo je bio odlican muzicki program,najbolji u Srbiji.Nemam vremena sad za neku siru pricu,sorry ali znam da znas o cemu sam pricao

 

pa sad ne sudim ja Djoki Vjestaku vec tvojoj tvrdnji da je Studio B bio program sa, citiram, nesputanim zvukom i new wave,alternativa svih fela,nekomercijalna nova muzika,sve novo i relevantno iz UK i US,pank,elektronika....

ja niti sam pricao o Djoki Vjestici niti sam rekao da navedenih muzickih zanrova nije bilo, ali je netacno i mitomanisanje je da je ovo sve bilo noseci dnevni muzicki program Studija B. jednostavno to nije tacno i govorim sve zakljucno do pocetka 90-ih.

kod Vjestice su isli redovno i Crvena jabuka i Hari Mata Hari i slicna sranja, a u opustenijim delovima dnevnog programa dominirale su pesme koje su u nekom obliku bile hitovi. tek malo pesama je tu bilo van te zone, a po slobinoj proceni.

secam se da su 'La Isla Bonitu' emitovali bar 5-6 puta dnevno kada se pojavila, isto je bilo i sa 'I got you babe' (obrada) ili 'I just call to say i love you'... etc.etc.  naravno bilo je tu i kvalitetnih komercijalnih stvari koje nisu za potcenjivati.

da bi se culo sve ono sto si naveo, dnevni program Studija B je trpeo svakakve kompromise. tu izuzimam Ritam Srca jer on je iako je poceo svoj zivot kao vecernja emisija u nekom trenutku postao dnevna.

mislim da bi 'aram' mogao da kaze ponesto.

sa druge strane imam, za sada vise od 15-ak sati raznih snimaka iz kraja 70-ih i, iz 80-ih i 90-ih sa Radija Stusija B... pa tu ima stvarno svacega.

Edited by Bane5
Link to comment

pa sad ne sudim ja Djoki Vjestaku vec tvojoj tvrdnji da je Studio B bio program sa, citiram, nesputanim zvukom i new wave,alternativa svih fela,nekomercijalna nova muzika,sve novo i relevantno iz UK i US,pank,elektronika....

ja niti sam pricao o Djoki Vjestici niti sam rekao da navedenih muzickih zanrova nije bilo, ali je netacno i mitomanisanje je da je ovo sve bilo noseci dnevni muzicki program Studija B. jednostavno to nije tacno i govorim sve zakljucno do pocetka 90-ih.

kod Vjestice su isli redovno i Crvena jabuka i Hari Mata Hari i slicna sranja, a u opustenijim delovima dnevnog programa dominirale su pesme koje su u nekom obliku bile hitovi. tek malo pesama je tu bilo van te zone, a po slobinoj proceni.

secam se da su 'La Isla Bonitu' emitovali bar 5-6 puta dnevno kada se pojavila, isto je bilo i sa 'I got you babe' (obrada) ili 'I just call to say i love you'... etc.etc.  naravno bilo je tu i kvalitetnih komercijalnih stvari koje nisu za potcenjivati.

da bi se culo sve ono sto si naveo, dnevni program Studija B je trpeo svakakve kompromise. tu izuzimam Ritam Srca jer on je iako je poceo svoj zivot kao vecernja emisija u nekom trenutku postao dnevna.

mislim da bi 'aram' mogao da kaze ponesto.

sa druge strane imam, za sada vise od 15-ak sati raznih snimaka iz kraja 70-ih i, iz 80-ih i 90-ih sa Radija Stusija B... pa tu ima stvarno svacega.

pa ti si rekao ovo  i to sam komentarisao,govorni deo programa a ne muzicki

 

ovo vazi samo kad pricamo o muzickom delu programa tj. mizickim emisjiama, ali dnevni program je namomente bio mozda i gori od 202-jke - od raznih pop trasheva ujutro kod djoke vestaka pa do fontane zelja sa jednim satom narodne muzike (ukinuto tek polovinom 80-ih kada su narodnjaci izgnani na Drugi program Studija B). 

sad sto ti nisi dobronameran iz nekog meni nepoznatog razloga to je nesto drugo.Nikad nisam cuo La islu koju si ti slusao po 5-6 puta dnevno  :isuse: jer imas nekoliko sati snimljenog programa.Lebe mekani.Ja nemam ni minut snimljenog programa ali imam dobro pamcenje.I da ,da bi se culo sve sto sam naveo trebalo je slusati radio,pre svega vecernje i nocne termine 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...