Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Mejl podsetnik od ljubaznih amera:

 

ATTENTION! The travel authorization submitted on November 3, 2012 via ESTA will expire within the next 30 days. It is not possible to extend or renew a current ESTA travel authorization. You will need to apply for a new ESTA travel authorization. Please reapply at https://esta.cbp.dhs.gov if travel to the United States is intended in the near future. If there are 30 or more days left on the old authorization you will receive a warning message during the application and be asked if you wish to proceed.

 

Link to comment

Ako uzmem američku vizu sada, bez nekog planiranog putovanja, i dobijem je na 10 godina, da li imam neki rok u kome moram da uđem prvi put u SAD?

Npr. dobijem vizu sada, i čuči tako 6 godina dok ne odlučim da odem ili moram da prvi put uđem u roku od recimo 6 meseci?

Jedini rok je vezan za rok važenja vize. Dakle prvi put moraš da udješ u roku od tih 10 godina dok ti važi viza.

Link to comment

Da li je neko skoro (ovog leta ili još skorije) možda vadio vizu za JAR. Da li se ide u Atinu (ili Beč) i da li je sve gotovo za dan ili ne. U pitanju je tranzitna viza (za Zimbabve za koji postoji validna viza u (našem) pasošu) a sajt Ministarstva tvrdi da treba i za tranzit viza i da se ide u Atinu + da mora lično zbog biometrijskih podataka...

Link to comment

Mora da se ide licno u ambasadu. Do skoro je moglo postom. Mozes i da promenis put pa da ides preko Kenije ili Etiopije gde ti trebaju neke vakcine, a vidim da i Egypt Air ima let Kairo - Harare, to bi trebalo da je najmanje cimanje.

Link to comment

Hvala na informaciji. Do 25.10. je inače bio/biće još malo direktan let Amsterdam - Harare, ali se ukida. Razmotrićemo Kairo. Izgleda da još samo Emirati idu direktno u Harare, bez Južnoafričke.

Link to comment

Ne bas sjajan mejl od Indijaca danas :(

 

Dear Applicant,

 

Thank you for applying at Indian Visa Application Centre via Post.

 

This is to inform you that your application is found incomplete during initial screening and NOT processed and returned back.

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk.

Link to comment

I propasce pet dana, jer se kuci vracam tek u ponedeljak uvece i necu saznati razlog pre utorka. Ja sam se nadao da do tada mozda bude i gotova viza... Ne znam sta je, ali osecam da je u vezi dvojnog drzavljanstva iako sam ih pitao oko toga pre apliciranja ...

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk.

Edited by jms_uk
Link to comment

a otkud je to dvojno drzavljanstvo problem sa ulazak u zemlju ? :huh:

i za koje sve zemlje predstavlja problem?

 

Nije problem za ulazak, nego za ovo apliciranje za vizu. Posto apliciram sa srpskim pasosem [upola jeftinije, plus putovao na UK u medjuvremenu], traze dokaze boravka ovde i dodatne formulare za non-UK nationals. 

 

Ja sam im pre aplikacije poslao mejl da li treba da saljem sve to jer sam i UK national, oni su rekli da ne treba, samo kopija pasosa. Naravno, kad sam poslao, sad kazu da treba...

Link to comment

Zar sa UK pasosem ne ulazis bez vize tamo?

 

Nego jel sam pisao ovde da se sada moze u Iran sa srp.pasosem, viza na aerodromu.

 

Navodno, ako su lagali mene ja lazem vas. Ne bih pisao da nije bila jedna od najgrdjih zemalja na svetu za uci a treba je videti pre nego sto je poravnaju.

Link to comment

Ne znam turisticke detalje (barem ne toliko da mogu da dam kredibilan odgovor) ali svi moji koji su isli su u fazonu da je zemlja uzasno frendli i normalna i niko nigde nije imao nikakav problem. Nema nikakve veze sa globalnim medijskim imidzem.

Link to comment

Zar sa UK pasosem ne ulazis bez vize tamo?

 

Nope, bivsi colonial masters nisu dobrodosli bez vize. Koja kosta 80-90 funti u najjeftinijoj varijanti (i £44 za srpski pasos). 

 

 

Nego jel sam pisao ovde da se sada moze u Iran sa srp.pasosem, viza na aerodromu.

 

Good news! Da li treba odobrenje iz njihovog MSP-a prvo, ili samo da se pojavi tamo?

 

Gde uopšte ići? Teheran, Isfahan, nešto treće? Koliko je atmosfera™ pogodna za posetu van organizovanih grupa?

 

Ja bih isao Teheran, Isfahan i Shiraz za pocetak :)

 

Ne znam turisticke detalje (barem ne toliko da mogu da dam kredibilan odgovor) ali svi moji koji su isli su u fazonu da je zemlja uzasno frendli i normalna i niko nigde nije imao nikakav problem. Nema nikakve veze sa globalnim medijskim imidzem.

 

I ja sam isto cuo od ljudi koji su bili da su ljudi [na terenu] jako ljubazni i gostoprimljivi, i prema americkim turistima.

 

Mene za tamo zeza UK pasos, jer sad, uz Amere, i Britanci mogu turisticki da udju u Iran samo u sklopu 'organizovane' ture. Nema vise samo-organizovanih putovanja. A i smor je sto najbilza ambasada u Dablinu. Mislim da bi mi najlakse bilo da dodjem u Iran iz Srbije ili neke trece zemlje za koju ne treba viza za srpski pasos.

Edited by jms_uk
Link to comment

Gde uopšte ići? Teheran, Isfahan, nešto treće? Koliko je atmosfera™ pogodna za posetu van organizovanih grupa?

 

Išao jedan moj drugar prošle godine autobusom iz Ankare za Iran, desetak dana se vozikao po zemlji i noćivao je preko couch surfinga. Najviše mu se dojmio Shiraz.

 

Do jaja je sve, niko ne pravi probleme, ljudi su sjajni, jedini je problem promeniti novac.

Link to comment

Išao jedan moj drugar prošle godine autobusom iz Ankare za Iran, desetak dana se vozikao po zemlji i noćivao je preko couch surfinga. Najviše mu se dojmio Shiraz.

 

Do jaja je sve, niko ne pravi probleme, ljudi su sjajni, jedini je problem promeniti novac.

ovo je moj san.

 

sa tapatoka

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...