Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

58 minutes ago, decak Kejt said:

razmišljam da uzmem neki manji rešo za kuvanje svega miomirisnog (pasulj, sarma, teleća čorba itd) na terasi.  da budem iskrena, najviše bih to koristila u jesenjim/zimskim mesecima.

 

šta kažu forumski oci i majke, da li je to uopšte pametno? ono, temperaturne razlike napolju i u loncu, onda faktor zaboravnosti i zagorele šerpe...

 

Moji imaju neku plocu sa dva mesta koju stave na terasu i kuvaju time, vec nekoliko godina, i super su zadovoljni time.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

 

Moji imaju neku plocu sa dva mesta koju stave na terasu i kuvaju time, vec nekoliko godina, i super su zadovoljni time.

ista stvar

 

samo ne kuvaju zimi, uglavnom je to proleće-jesen

baš pre par keva skuvala kupus na toj “ringli”

Link to comment
2 hours ago, decak Kejt said:

 

šta kažu forumski oci i majke, da li je to uopšte pametno? ono, temperaturne razlike napolju i u loncu, onda faktor zaboravnosti i zagorele šerpe...

Nemoj da zapalis zgradu :laugh:

  • Haha 1
Link to comment

haha, kapiram da treba slušati savete za mršavljenje, pa sve suprotno. 

 

ako je do vraćanja 2-3 kilograma, dakle samo toliko, onda sigurno nisi kost i koža nego si malo istripovala  :)

 

Link to comment
8 hours ago, mustang said:

koje namirnice najvise goje, hitno treba vratim 2-3 kg

 

ubi me brz metabolizam. kost i koza sam zadnjih nedelju dana a jedem za dvojicu

 

Tebi je bar lako, pretpostavljam da na svakom koraku imas Dunkin' Donuts, Krispy Kreme ili Tim Hortons, a tamo je sve ultra kaloricno :)

Evo sad sam proveravao, jedna krofna ima oko 200kcal, sto znaci da cela kutija ima oko 2400kcal, a realno ovo je moguce pojesti iz 1-2 pokusaja.

 

FydkKFI.png

Edited by Бруклинский
Link to comment

To je sve cool, ali ako hoces da se kvalitetno ugojis onda to treba biti celodnevna akcija sa dosta raznovrsnosti. Ja mislim da sam prilicno dobar u nabacivanju kilograma za kratko vreme. Skidanje, pak, ide mnogo teze.

 

Za dorucak uzmes neki lep musli sa zitaricama i orasastim plodovima i susenim vocem, pa ga lepo sa nekim vocnim jogurtom sabijes.

Onda par sati kasnije uzinica pred neku setnju, banana sa kikiriki puterom recimo, ali par komada ako moze sa dooosta putera. Eventualno PB&J sendvici.

E kad dodje rucak onda ovo sto bruklinski kaze.  Samo ako mozes umesto obicnih govedjih pljeki neku paniranu obradjenu piletinu ili ribu, milina. Ili nagets sa dosta sosova.

Mada mozes to da ostavis za veceru a za rucak neke lazanje, kombinacija testa, mesa, masnih i slatkih sosova, to hit all the buttons.

Onda uzmes sladoled, kvalitetan, i ako imas herca pomesas ga sa nekim slatkim od jagoda, nutelom ili sa nekim vocem, i.e. smokve sa vanilom ubijaju.

Za veceru lagano, sta god da uzmes posle takvog dana nece se trositi, samo je pitanje kako ces spavati.

E da, pred spavanje, uz neki film - kokice ili cips, pa posle slanog high moze cokolada za sweet side a moze opet i sladoled.

 

U toku dana, ako ti nije muka, vocni smoothies ili tako nesto. Ako ti jeste tesko onda one energetske osvezavajuce vodice ali samo obrati paznju da su bez jakih ukusa, boje i sa dosta kalorija, imaces utisak da pijes vodu ali zapravo ubacujes brdo kalorija.

 

Ako pijes viski, to je odlicna stvar, ubaci casu dve negde uvece, pomoci ce.

 

Gledaj da budes pod tenzijom u toku ove ture, posebno ako si stress eater, proletece ti dan a neces ni primetiti.

 

Meni ovo za dva dana nabaci dva tri kilograma lagano - i mrzim to jer bih da hrana nema kalorije tako nekako izgledao moj svaki dan...

 

 

Link to comment

valjda je ovo pravo mesto

ona voda "Romerquelle" sa ukusom limunske trave, zelenkasta ambalaza, jel ima negde pakovanje vece od 0,5 l

ta voda mi osvezavajuci hit ovog leta, retko pice sa ukusom posle kog nisam dodatno zedan, a i sam ukus nekako taman po meri

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...