Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

Da li ljuštite šargarepe, peršun, paškanat? 

Ja ih po navici deljem, ali tek danas mi ne palo na um da to nema previše smisla (pogotovo ako se kuvaju/peku kasnije)

Link to comment

Ljuštim šangarepu, a video sam ortaka koji ih "brusi" onom žicom za tiganje i šerpe...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Da li ljuštite šargarepe, peršun, paškanat? 
Ja ih po navici deljem, ali tek danas mi ne palo na um da to nema previše smisla (pogotovo ako se kuvaju/peku kasnije)
Uglavnom deljem, mlade i one netretirane da ne kazem organske ribam ovom makrobiotickom cetkom za povrce (tri godine sam kibicovala i ljubavisala sa makrobiotikom)

0dc90095d76f786b526dedd61ae8fef7.jpg
Link to comment
  • 3 weeks later...

kako jedete tofu?

koji je bolji običan ili dimljeni?

šta činiti sa njim?

hoću da pokušam da ga jedem ali nemam pojma kako da ga učinim iole ukusnim i jestivim.

 

Link to comment

Prosto je, ne jedemo tofu :D

Probao nekoliko puta u različitim kineskim restoranim, i zaključio da je sir od pravog mleka mnooogo bolji ukusniji.

  • +1 1
Link to comment
kako jedete tofu?
koji je bolji običan ili dimljeni?
šta činiti sa njim?
hoću da pokušam da ga jedem ali nemam pojma kako da ga učinim iole ukusnim i jestivim.
 
Sirov u svakom slucaju mora termicki da se obradi.
Meni je najukusniji bio isecen na tanje ploskice, mariniran u zacinima, po zelji i maslinovim, pa uvaljan u susam i przen ili pecen ili grilovan, uz razno drugo povrce za grila.
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Sirov u svakom slucaju mora termicki da se obradi.
Meni je najukusniji bio isecen na tanje ploskice, mariniran u zacinima, po zelji i maslinovim, pa uvaljan u susam i przen ili pecen ili grilovan, uz razno drugo povrce za grila.

Znači izdrndan za sve pare da se zakamuflira ukus? Nisam jela niti želim, je li to nešto mnogo zdravo kad je vredno ovolike žrtve? 

Link to comment
Znači izdrndan za sve pare da se zakamuflira ukus? Nisam jela niti želim, je li to nešto mnogo zdravo kad je vredno ovolike žrtve? 
Prosto se sirov ne jede, mora da se termicki obradi, a meni je ok i samo slan u susamu.
Nisu zrtve, nije ruznog ukusa, vec nema neki ukus, a neko voli, neko se navikne, glavni je u makrobiotickoj ishrani, a ja sam nekad eksperimentisala sa njom.
Inace jeste zdrav, soja generalno non-gmo ofc.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Tofu je, kako kažu, flavor vessel.

Da bi pokupio ukus, najčešće neke marinade, prvo mora da se ocedi: ja ga zamotam u debeli sloj ubrusa, stavim na tanjir i pritisnem drugim tanjirom. Ostavim 20ak minuta, ako se setim prevrnem na pola puta, to izvuče vodu iz njega. Onda na kocke ili ploške, pa u marinadu na par sati. Marinada štagod voliš, samo da je bez masnoće, jer masnoća sprečava/usporava apsorbciju. Posle najčešće sledi prženje, da dobije koricu.

Link to comment

divim vam se. ja sam to probao u raznoraznim oblicima i inkarnacijama i najslicnije mi je pelikan gumici za brisanje koju sam aktivno grickao (i pljuckao) kad sam tek posao u skolu dok se nisam kolko-tolko navikao na dosadu i nasao druge nacine da se zabavim na predugim casovima. jedino gde tolerisem tofu je u miso supi gde pretpostavljam da ga stave tek da se nesto desava a da ne kvari ukus. ustvari lazem - kuvani tofu je kao gumica a przeni je kao sundjer. cak upija i mast i ukuse kao sundjer.

 

tofu je jako dobra zamena za meso zbog visokog procenta proteina a pri tom je zelig namirnica koja upija bas sve ukuse i mirise pa moze zameniti razno tako da ga masovno koriste vegani i vegetarijanci. al mi ostalo ne moramo.

 

dobro - sigurno ima ljudi koji zaista vole tofu i jedu ga u slast al meni to i dalje nije jasno.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...