Jump to content
IGNORED

google chrome i ostali google proizvodi


Grunf

Recommended Posts

U stvari, "meta" Chrome-a je Internet Explorer. Google su u odlicnim odnosima sa Mozillom (za sada).
Ali samo polako... Kad se gugl nameraci na nesto, ja bi` iz tog posla odma` bezao. Ovo kontam da je vise prva verzija, cisto da se pokaze zelja za igrom, a posle... ko zna, potpuna dominacija, merdzovanje, nesto trece.
Link to comment
Ali samo polako... Kad se gugl nameraci na nesto, ja bi` iz tog posla odma` bezao. Ovo kontam da je vise prva verzija, cisto da se pokaze zelja za igrom, a posle... ko zna, potpuna dominacija, merdzovanje, nesto trece.
Ne mora da znači, ipak je YouTube "pobedio" Google video na kraju (a onda ih Google kupio, ali to sad nije bitno :D ). Takođe, Google je dao sorskod Hromog na izvol'te, tako da s te strane nemaju keca u rukavu - svako može da iskoristi njihova rešenja za svoj brauzer, doduše moguće da na taj način hoće da kažu "evo vam i kod, ali opet ćemo napraviti browser bolje od vas" :D U ovom trenutku Chrome nije ozbiljan igrač na tržištu još uvek je (pre)pun buba, za sada, to je samo jedan novi način razmišljanja u pravljenju browsera - iliti Google oće da se igra s drugom decom
Link to comment
Ne mora da znači, ipak je YouTube "pobedio" Google video na kraju (a onda ih Google kupio, ali to sad nije bitno :D ).
Oftopik je, ali bas sam citao u nekom casopisu da su sastavili grupu koja je trebalo da nadje nacin da se zarade neke pare na yt. Za sada nista od toga, ostaje zderac para.
Takođe, Google je dao sorskod Hromog na izvol'te, tako da s te strane nemaju keca u rukavu - svako može da iskoristi njihova rešenja za svoj brauzer, doduše moguće da na taj način hoće da kažu "evo vam i kod, ali opet ćemo napraviti browser bolje od vas" :D
Licno mislim da ce sors postati obaveza za manje i kezual programe (browseri, odredjene office stvari...). Pokazalo se da mnogi ljudi vole da se ukljuce ako je dzaba i ako je otvoreno. Napravis veliku bazu programera koji mogu napraviti nekakv plugin, siri ti se baza korisnika koji prilagodjavaju proizvod sebi, pravi se klasa religioznih poklonika tvog softvera... Sve u svemu, jako dobar nacin rasta.
U ovom trenutku Chrome nije ozbiljan igrač na tržištu još uvek je (pre)pun buba, za sada, to je samo jedan novi način razmišljanja u pravljenju browsera - iliti Google oće da se igra s drugom decom
Slazem se.
Link to comment

U nekom clanku (nemam pojma kom) sam nasao analizu po kojoj je Chrome googlov odbambreni proizvod od MS-a, a ne ofanzivni. Nisam bas upucen u celu pricu, ali Google je u poslednje vreme pod jakim pritiskom zbog prikupljanja statistika o navikama korisnika (cime se na neki nacin narusava njihova privatnost) i plasi se da bi MS mogao da blokira neke od mehanizama koje koriste i to sa obrazlozenjem da stiti svoje korisnike.Ako je ovo tacno, onda ce google ce morati da korisnicima ponudi neke dodatne, konkretne, prednosti ako koriste Chrome. Naravno, pri tome ne sme da se ogrsi o stroge americke antimonopolske zakone.Verovatno ovo sve ima veze i sa MS-ovim pokusajima da kupi yahoo. Ali izgleda da jako malo ljudi zna sta se iza svega ovoga krije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zanimljivo je mesto gde se instalira - ne u Program Files, već u AppData\Local na Visti, odnosno Local Settings\Application Data na XP-u. Praktično, korisnik na XP-u koji nije admin mora posebno da instalira Chrome da bi mogao da ga koristi. To mi se nije svidelo i na sreću rešenje je stiglo u vidu portabilne verzije. Trenutno aktuelnu verziju možete pronaći OVDE

Edited by Conspirator
Link to comment
Zanimljivo je mesto gde se instalira - ne u Program Files, već u AppData\Local na Visti, odnosno Local Settings\Application Data na XP-u. Praktično, korisnik na XP-u koji nije admin mora posebno da instalira Chrome da bi mogao da ga koristi. To mi se nije svidelo i na sreću rešenje je stiglo u vidu portabilne verzije. Trenutno aktuelnu verziju možete pronaći OVDE
Hvala ti za ovo.Svi browseri (osim IE, koji i nije browser 4me) koje koristim su portabl, tako da sad imam još jedan na izboru :)Edit: vidim da na softpediji ima i v.0.2.151.0 Edited by ion
Link to comment
  • אַף אֶחָד changed the title to google chrome i ostali google proizvodi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...