Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

Otprilike do 2X godišnje me drmne kriza srednjih i počnem da listam oglase, gledam šta je izašlo novo, zaludim se potpuno, pa se onda setim svih ljudi koje poznajem koji su popadali i nikad se oporavili, i oladim se od namere.

Kolega pre desetak dana došao s R1150R na posao i opet me ujela bike buva... reko' ako može on koji je pre toga vozio samo 50ccm skuter na toliki BMW, mogu i ja na 500cc Haponezera. Nisam klinac niti ložana (nije ni kolega), siguran sam da bih vozio opušteno i defanzivno, tačno znam i koliki mi je jorgan, i šta bih gađao (CB500, ER-5, GS500E - polovnjaci naravno) i pošto je oprema, ali iskreno nemam volje. Ili sam prosto čka. Realno, i koji će mi? Osim ukoliko zbog npr. preseljenja firme ne budem morao da razmišljam o gradskom krkljancu, auto mi je i presuda i nagrada.

Reko' da se javim samo i bampujem temu dok me drži ovaj virus.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mislim da nisu jeftini, bar po ovome sto kaze prijatelj koji je malo poceo da trguje motorima pre godinu dve uz moju pomoc. Cak je i on sad batalio jer je franak ojacao dosta, ne znam kako se ostali snalaze ali Svajcarska je definitivno lose trziste u zadnje vreme. 

  • Hvala 1
Link to comment

My 2 cents: Мислим да се скутераши понекад гледају помало са висине, као сиромашни рођаци који су случајно завршили међу мотористима. Мислим (пошто сам и сам скутераш), могуће је да је то и тачно, да јесмо прототип сиромашних рођака, али то и није ништа лоше :s_d: Тј. ја бих свакако волео да имам неки свој већи простор и да набавим неку лепу ретро-аждају, али на жалост, као неко ко је досељеник у овај град, лимитиран гаражним простором, тренутно сам се испружио за један скутер и један макси-скутер (Medley 150 ABS и BMW sport c600) и та комбинација задовољава све моје потребе а и гаси адреналинску жеђ, кад ожедним :happy:

 

Ако успем да набавим једну гаражу прописне величине, џораћу Бембарицу за неку лепшу птицу, коју одавно сањам :wub:

  • +1 1
Link to comment

Ne vidim zašto bi iko na skutere gledao kao na nižu kastu... ako ne izlaziš iz grada, gde ćeš bolju motorizaciju za gužvu i krkljanac?

 

Meni lično ne igraju ulogu jer da bih došao do grada, moram prvo na autoput. Drugar pak mora prvo kroz gradsku ludnicu, pa na autoput da bi stigao do posla, te zato i on i ja gledamo nešto što nije van terena na oba tipa saobraćajnica. Tu su ovi naked-i od ~500ccm svoji na svome. Mada on zbog frekventnosti saputnika gleda nešto jače tourer-e.

 

Ti si baš specifičan slučaj - hoću reći, ok ako možeš da se pružaš za dve registracije, dva servisa itd., ali po mom mišljenju ti je Medley višak.

  • Hvala 1
Link to comment

Тешко се Бембарицом пробијати кроз јутарње/послеподневне гужве :fur: зато је Medley добродошао. А његови годишњи трошкови нису ни 20К, што, кад се погледа колико га свакодневно арчим, буде скроз подношљиво. Али, имаш поенту у многочему, признајем :thumbsup:

Link to comment

Stavi se u sedište mog kolege, koji za commuting koristi Goldwinga :D C600 mu naspram toga dođe k'o bicikl. 

Šalim se naravno, jer u stvari se slažem s tobom, Medley je po gradu sigurno kao osica, + ušteda u gorivu.

U stvari bi najidealnije bilo da može da se registruje više motocikala na jedne tablice, kao što u AT npr. mogu da registruju do 3 automobila. Plaća se naravno za onaj najskuplji, ali opet, sjajna stvar.

Link to comment
4 hours ago, zorglub said:

Stavi se u sedište mog kolege, koji za commuting koristi Goldwinga :D C600 mu naspram toga dođe k'o bicikl. 

Šalim se naravno, jer u stvari se slažem s tobom, Medley je po gradu sigurno kao osica, + ušteda u gorivu.

U stvari bi najidealnije bilo da može da se registruje više motocikala na jedne tablice, kao što u AT npr. mogu da registruju do 3 automobila. Plaća se naravno za onaj najskuplji, ali opet, sjajna stvar.

 

:D Ако му је C600 бициклица, верујем да се ради о поголемом момку, а ако је ожењен, његова госпоја има пуне руке посла око припреме хране :happy:

 

Иначе, ово за таблице је најбоља идеја свих времена, и један од разлога зашто поштујем германске државе :thumbsup:

Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...