Jump to content
IGNORED

Digitalni anđeo-žig zveri


batticuore

Recommended Posts

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • batticuore

    56

  • melankolic

    24

  • Buck Naked

    20

  • Dionysos

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chip - smip... Trol- shmol, what the hell, kad smo vec kod ziga zveri, tj... zveri, evo malo zanimljive matematike koja se moze naci po raznom websajcu, a samo za citaoce PPP/ bbb-a, dajdzest (ili pak trejler?) jedan, obrazovno-vaspitnog - i promotivnog? karaktera... jer bez toga ova tema ne bi bila kompletno posrnula.666 je zbir prvih 36 (66) prirodnih brojeva 1+2+3+4+5+6+7+8 +9+10 +11+12+13+14+15+...36 =666i zbir kvadrata prvih 7 prostih brojeva:666 = 2? +3? +5? +7? +11? +13? +17?i sesti stepen prva tri prirodna broja u razlici i zbiru:666 = 16 - 26 + 36pa... kubovi prvih 6 prirodnih brojeva, ovako palindromski nanizani u zbiru:666 = 1? + 2? + 3? + 4? + 5? + 6? + 5? + 4? + 3? + 2? + 1? A sad:Zlatni odnos: φ = -2 sin (666?) = - 2 cos(6 x 6 x 6?) = 1.6180339887...Zbir prve 144 (6+6)(6+6) cifre broja Pi = 666Hehe, dzavolski broj, indeed. teu26.gifVise o tome, za ljubitelje i profi matematicare... za nas obican svet - nedokucive mambo & dzambovstine... a lomace cute.

Link to comment
jel ima neko mejl umberta eka, da ga zovemo na forum?
evo, ja malo trazila po netu, al nisam uspela da nadjem :( . al ako covek zivi u bolonji (?) imam tamo jednog starog poznanika italijana, pa ga mogu zamoliti da se raspita...a i ko ce njega ovde razumeti, ako krene da razjasnjava stvari. nego, meni se cini da je onaj den braun (jel tako bese) mnogo aktuelniji, kontam da bi ljudi pre njega hteli da ispitaju...ja sam licno za umberto eko opciju...
Link to comment

pokusavam vec nekoliko dana da pogledam ovaj "nauno-istrazivacko-dokazujuci" film ali mi ne idejednostavno toliku kolicinu gluposti ne mogu da "svarim" - kada sam imamo 15/16 ovo bi verovatno .. bilo u TOP 5

Link to comment
pokusavam vec nekoliko dana da pogledam ovaj "nauno-istrazivacko-dokazujuci" film ali mi ne idejednostavno toliku kolicinu gluposti ne mogu da "svarim" - kada sam imamo 15/16 ovo bi verovatno .. bilo u TOP 5
jbg, ja se osecam kao da mi je 16 :D . ok da ti je film golo govno, mogu da razumem, al guglaj malo tog digitalnog andjela, videces da prica o chipu nije izmisljotina...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...