Jump to content
IGNORED

Svastara


Lancia

Recommended Posts

iz nekog razloga na YT se pojavila gomila "reactions" videa u kojima crnci slušaju Rage Against The Machine.

pretpostavljam da je neko prvi odradio snimak, verovatno na osnovu komentara, pa onda krenulo lančano.

kontam da sve ima neke veze i sa Black Live Matter i nedavnim dešavanjima.

 

par stvari je vrlo zanimljivo.

- niko nema pojma ko su RATM. meni to nadrealno. da l je generacijska stvar, black/white stvar... nebitno.

- šok kada shvate da "white boys" su politički bend i da pljuju po policiji i KKK.

- i komentari tipa "he is rapping!!!", "this is rap-rock!!!"... kao da belci sem Eminema ne repuju.

 

ja izbegavam te reactions snimke kada mi se pojave kao preporučeni, ali ovo sam krenuo da gledam zbog RATM. i bilo mi je zabavno. ako ništa drugo bar sam još nekoliko puta preslušao RATM :D ono što mi se posebno svidelo kako se svi nakon samo par sekundi potpuno prime na groove koji RATM prave, i krene bacakanje iako nije "njihova" vrsta muzike i snimljeno je pre skoro 30 godina, čak i kad ne povežu o čemu se tačno radi u tekstovima.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

- niko nema pojma ko su RATM. meni to nadrealno. da l je generacijska stvar, black/white stvar... nebitno.

- šok kada shvate da "white boys" su politički bend i da pljuju po policiji i KKK.

- i komentari tipa "he is rapping!!!", "this is rap-rock!!!"... kao da belci sem Eminema ne repuju.

I ja sam primetio ovo u poslednjih par nedelja :D

Link to comment
  • 4 weeks later...

devojka sa plavom kosom na koncertu slowdive je moj idol. :heart:

ustvari, ovo je moj autoportret - devojka sa plavom kosom koja plače od sreće na pesmi o zlatokosi džejmsa džojsa, a epska emo interpretacija pršti li pršti. nema dalje.

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Paul Heaton praised for 'lovely' Q Magazine gesture

https://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-54485919

 

Quote

Singer Paul Heaton has been praised for his generosity, after the final editor of Q Magazine revealed how he supported staff when the publication closed.

Writing on Twitter, Ted Kessler explained how the star made a large donation to the magazine, which was shared amongst 40 staff.

"It really was the most amazingly kind, selfless, generous act," he said. "For some, it meant a bill could be paid."

In thanks, the staff commissioned a Q Award to honour the star.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sećam se da sam bar jednom linkovao tekst Marije Dinov Vasić koja povremeno piše za Južne vesti.

 

Ovoga puta o netom održanom NIMUS-u:

 

Quote

Kultura nije "tercijalna ljudska potreba", kako je to najčešće formulisano u ekonomskim teorijama. Kultura je identitetska supstanca.

Quote

Kulturan čovek će se u svakoj situaciji ponašati dolično, to jest, u skladu sa svojom kulturološkom matricom. Kulturan čovek neće svojim ponašanjem ugrožavati druga bića, bez obzira na neophodnost svojih ličnih potreba. Kulturan čovek će svojim ličnim primerom ponašanja i delovanja uticati na kreiranje kulturne klime vremena u kojem živi. Tako se "virus" kulture prenosi sa jednog čoveka na drugog, sve dok obuhvat "infekcije" ne pretegne na stranu zdravih odnosa u društvenoj zajednici.

 

Virus vs NIMUS

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...