Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Imam na gajbi (imao) fujitsu dvanesticu. Nisam siguran da li je model iz iste klase (placena skuplje kad je evro bio nizi, al opet, mozda su klime u medjuvremenu pojeftinile). Pre toga sam imao neku fensi italijansku bez invertera, a u drugoj gajbi LG, pa neku kinesku, ali lepu. Kineska jebe kevu i lepsa je od italijanske (zaboravio sam marke, jbg), ima sareniji displej od Fujitsua i bolje radi od LGa.Razlika je u toplotnoj izolaciji stanova. Jedna gajba (fujitsu) je potkrovlje, a u drugoj sa odlicnom izolacijom sljaka mali Kinez, pa mu je lako da postize temperaturu kad okrece manje ciklusa. Tesko je porediti rad uredjaja u razlicitim uslovima, mnogo zavisi od uslova eksploatacije i, posebno, kvaliteta instalacije. Npr. Italijana sam morao da menjam zato sto je posle izvesnog vremena poceo da curi gas usled komplikovane procedure provlacenja cevi ispod greda (i kurcobolje majstora da se potrude). Kad se tako nesto desi, sledi stemovanje, gitovanje, krecenje, pizdjenje. Elem, Fujitsu je stvarno tisi od konkurencije, zvuk danju ne prelazi znacajno ambijentalni. Nocu vec pocinje da nervira. Inace ti je 1gazza dao najbolji savet, vecina spoljnih jedinica se proizvodi u svega nekoliko fabrika u svetu, s tim sto su ove japanske proizvedene u kineskim fabrikama sa boljom kontrolom kvaliteta. Meni je najbitnija stvar kod klime izgled unutrasnje jedinice, kvalitet plastike, laka dostupnost filtara za ciscenje i boja pozadinskog osvetljenja u daljinskom. Sve ostalo je kozmetika ;-)S obzirom na velicinu prostora, umesto jedne velike klime kupi dve jeftinije male (umesto 24rke uzmi dve 12ce ili tri devetke, ima cak i fora da se uzme jedan kondenzator na koji se nakace dve unutrasnje). Nemoj mnogo da obracas paznju na marku, manje vise je sve isto sranje.P.S. Nemoj da verujes ikaru, cuo sam da prepisuje sa Monda.
ova bezbojna tema o klimi namamila nam BGhosta :wub: thnx za sve ove informacije i na kraju zakljucujem da su zene zapravo najbolji poznavaoci tehnike posto su nam najbitniji krietrijumi da je tehnika lepa, da lepo izgleda i da je lepa :Dinace, za 12-icu sa inverterom sam pitala zbog jednog drugog prostora, ne ovog od 100 kvadrata, za koji je jasno da moze samo 24 da odradi. i na kraju da rezimiram ovaj deo oko kvaliteta - favorizujes i kinesku proizvodnju sa japanskom kontrolom kvaliteta, nego (recimo) tursku proizvodnju (sa nepoznatom kontrolom kvaliteta)
Link to comment

neverovatno sta se desava. vec nedelju dana se oseca smrad kad upalim klimu, a danas, kada dolaze majstori, sve deluje ok. posmislice da sam lud.

Link to comment
moram da pohvalim servis koji mi odrzava klime u stanu. jutros sam ih zvao, danas popodne ce doci. ako nekom treba kontakt, nek posalje pm.
ja sam to resio bez servisa tako sto sam ispraznio posudu u koju skupljam vodu* i postavio crevo tako da kraj ne stoji u vodi - sad se voda ne vraca nazad.*nije u redu da polivam komsije
Link to comment

isto se desilo i meni, napunio se balon i voda pokuljala po zidu i preko neke utičnice (!)inače, u pitanju nije ova nova što sam kupila, Panasonic, već stara, LG. Non-stop moram da praznim balon koliko ''toči'' vodu :/

Link to comment

dobri ljudi, možete li mi reći šta vam se čini kao bolja opcija, ovaj samsung ili ovaj whirlpool? ima li uopšte neke bitne razlike?odlučila bih se ja odmah za samsunga, ali me kopka ovo šesto čulo kod whilrlpoola. huh.gif laugh.gif

Link to comment

stormy ja imam taj samsung i hladi kod mene u extremnim uslovima (ko mepoznaje zna kakvi su mi uslovi istok-jugoistok, sunce pre kod mene nego u japanu) i savršeno odrađje posao. Kupuj slobodnoVaso, čeka se 48h trenutno

Link to comment

hvala, renne!kupujem sutra.edit: danas me zabolela glava od hodanja od radnje do radnje, traženja nečega, a ne znam šta tražim. slušanja raznih saveta i zagledanja u daljince. na kraju sam govorila sumu koju bih da žrtvujem, a prodavci svašta predlagali. ni malo mi nije pomoglo.ja sam za ona staaara vremena gde je bio jedan ei model nečega tehničkog, da nemam šta da odlučujem.

Edited by stormy
Link to comment

@renne: Gledam sam taj Samsung i nije mi jasno da li je u njemu R410 ili R22 freon - Tehnomanijin sajt kaže 410, a Samsungov sajt (doduše na ukrajinskom, naš je nedovršen, a britanski ima samo neke modele sledeće generacije) kaže da je 22. Koji je kod tebe?:)...@thread: Tražim dvanaesticu, sa onim modom za smanjivanje vlažnosti i 410 freonom. Je l' ovo okej izbor? :|

Link to comment

Hvala. Šteta što je više nemaju na lageru, deluje mi skroz okej, a nisam je video ranije jer sam kliknuo da mi ne ispisuje te rasprodane.Da, evo sad gledam, smanjenje vlažnosti stvarno imaju svi, nego ne piše svuda kapacitet odvlaživanja (a kod nekih noname piše i duplo je manji nego npr. kod onog gore LG-a), a meni nekako važno da dosta odvodi, jer su mi dnevni boravak i kujna kanda spojeni pa ume da bude nesnosno vlažno... :komformista:Svaki komad tehnike koji kupujem završim tražeći neki Samsung koga više nema i uzmem LG, prokletstvo. :lol: <_<edit: Mada me ovaj Gorenje ozbiljno cima da se okrenem u tom smeru, idem popodne da pitam komšiju kako mu šljaka kekec, oni ima tako neki.:)

Edited by Oxymoron
Link to comment

aj sad malo ja da pitam. ono sto me zanima je odnos isplativosti devetki i dvanaestica na malom prostoru. shvatio sam da ipak moram da turim klimu i u spavacu sobu. povrsina je realno mala, soba ima 16m2 plus 4m2 kupatilo. realno tu nema potrebe ni za kakvom vecom klimom od 9-ke jedino sto razlike u ceni prakticno i nema (1000 din otprilike) pa razmisljam da li postoji neki razlog koji ne vidim da uzmem 12-cu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...