Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

8 minutes ago, Milosh76 said:

Znam da je Istra generalno bezbedna. U Rovinju sam parkirao u dvoristu domacina i nisam vozio ta 2-3 dana uopste. To je plan i za Pulu, da je prodjem peske, a da mi kola budu negde parkirana. Ono sto sam video, imaju placeni parking, koji nije jeftin i parkiranje na ulici.

 

Da li treba da brinem o kolima dok su parkirana na ulici? Nemam predrasude, samo ne volim nepotreban rizik tog tipa.

Da, treba da brineš o kolima dok su parkirana na ulici uvek i svuda.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Ono sto sam video, imaju placeni parking, koji nije jeftin i parkiranje na ulici.

 

 

 

Kako nije jeftin, 4kn/h? Ne moraš baš na Giardinima da parkiraš, tamo je skuplje :)

 

Edited by Velocipede
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pre nekih 6 miliona godina Afrika dogurala mnogo na sever i zatvorila ceo Mediteran pa se on jadan skroz osušio sve dok Atlantski okean nije probio Gibraltar i ponovo napunio Mediteran vodom. Gde god da se buši dno Mediterana, posle odredjenog broja metara dolazi se do debelog sloja soli, ostatka sušenja starog Mediterana. Takav je nekada bio.

Mislim da David Attenborough ima ceo dokumentarac o tome.

  • Haha 1
Link to comment
  • 1 month later...

Dugujem pricu o Puli i okolini.

 

Bilo je sjajno, more ladnjikavo, pa se nismo kupali. Smestaj na dobroj lokaciji blizu starog grada, mozda 10minuta peske. Parking dobar, sa rampom uz neko gradiliste :D 

 

Elem, prosli smo Pulu, Brione, cak smo stigli i do Motovuna, prelep gradic, ITalija u malom, Medulin ima lepih plaza. Sve u svemu dobro smo prosli.

 

Na granici nisu cimali za potvrde, sve papire su uredno pogledali i vratili uz par pitanja o smestaju. Unapred smo popunili "enter croatia" papir, tako da smo sve imali pripremljeno unapred. Vise su nas cimali na srpskoj nego na hrvatskoj granici.

 

Do Pule tacno 8h efektivne voznje, u povratku smo isli uz obalu do Rijeke pa autoputem do BG. Duze se putuje, ali je lepsa okolina.

 

Ljudi maksimalno ljubazni, jedini "incident" je bio kad su mi trazili dokument u banci kad sam menjao pare (najbolji kurs je bio u banci) i dao sam LK na cirilici, pa sam se izvinjavao jer nije bila namera da provociram :D  Zena je bila ljubazna uz osmeh rekla "kod nas u Istri to nije problem, samo sam davno ucila cirilicu pa sam zaboravila".

  • +1 4
Link to comment

Da se upisem i na ovoj temi.  Na Bracu je divno,  sve mirise. 

Korona ne postoji,  na otvorenom sam videla max 2 s maskama.  Nose se u prodavnicama poprilicno i opominju,  udjoh u banku tu su bas rigorozni (obezbedjenje ne pusta unutra bez maske). Po kaficima i restoranima niko,  ni osoblje.  

Osim cena sve ostalo je odlicno :D

  • +1 3
Link to comment

Je l ima neko predlog u koje mesto da idem u Istri? Treba mi plaza (samo da nije pesak, ako to uopste imaju). Bila sam u Rovinju, Puli, Porecu, ici cu i tamo, al bih da se smestim negde gde mi je tu lepa plaza, da ne moram u kola i da se pakujem nego kolko stane u dzep. 
Elem, bila sam Cavtat-Dubrovnik sad, preprocujem da ko moze sad iskoristi i vidi Dubrovnik kad nema Kruzera i horor guzve. 

Link to comment
2 hours ago, Katikon said:

Je l ima neko predlog u koje mesto da idem u Istri? Treba mi plaza (samo da nije pesak, ako to uopste imaju). Bila sam u Rovinju, Puli, Porecu, ici cu i tamo, al bih da se smestim negde gde mi je tu lepa plaza, da ne moram u kola i da se pakujem nego kolko stane u dzep. 
Elem, bila sam Cavtat-Dubrovnik sad, preprocujem da ko moze sad iskoristi i vidi Dubrovnik kad nema Kruzera i horor guzve. 

ima divno malo mesto u istri, zove se rabac, sve plaže su kamenite, zapravo nekada je tako bilo, nisam bila sto godina :sad:

 

tu se ni pre rata nije mnogo čuo srpski i nije bila gužva, voleli su ga englezi

 

šta znam, izguglaj, verujem da je lepo i sada

 

ed.

sad malo gledala slike, ne prepoznajem :sad:, sećam se da smo se mi kupali u nekim mali uvalama u samom gradu (samo se spustiš ispod šetnice) ali to sada nigde ne mogu da pronađem

Edited by dùda
  • +1 3
Link to comment
ima divno malo mesto u istri, zove se rabac, sve plaže su kamenite, zapravo nekada je tako bilo, nisam bila sto godina :sad:
 
tu se ni pre rata nije mnogo čuo srpski i nije bila gužva, voleli su ga englezi
 
šta znam, izguglaj, verujem da je lepo i sada
 
ed.
sad malo gledala slike, ne prepoznajem :sad:, sećam se da smo se mi kupali u nekim mali uvalama u samom gradu (samo se spustiš ispod šetnice) ali to sada nigde ne mogu da pronađem
Rabac je lep

d7d4b1017f8826e8d2f9b5478b876948.jpg6633d46a2d7513b586d4ceba92a15cef.jpg
  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Katikon said:

Je l ima neko predlog u koje mesto da idem u Istri? Treba mi plaza (samo da nije pesak, ako to uopste imaju). Bila sam u Rovinju, Puli, Porecu, ici cu i tamo, al bih da se smestim negde gde mi je tu lepa plaza, da ne moram u kola i da se pakujem nego kolko stane u dzep. 
Elem, bila sam Cavtat-Dubrovnik sad, preprocujem da ko moze sad iskoristi i vidi Dubrovnik kad nema Kruzera i horor guzve. 

 

I u ta tri mesta koja si navela ima dobrog smeštaja blizu plaže tako da ti ne treba automobil...  Rovinj, deo oko Concetta-e, severno od centra, ima dobrih apartmana, a u blizini je poluuređena plaža Porton Biondi (šljunak, dobar ulaz u vodu, ali bez mnogo sadržaja, jedan omanji bar za piće... Ove godine su posadili neko drveće, ali je i dalje "gola"... Poreč, skoro svi hoteli u Zelenoj i Plavoj laguni su na samoj obali, zaboraviš na automobil... Pula, tu je izbor ogroman, ja sam bio na Stoji, blizu kampa, lokalna plaža, bez ikakvih sadržaja, potreban automobil ili gradski prevoz do centra, ili dobro pešačenje...

 

Rabac je u normalnim (nepandemijskim) uslovima pretrpan, to je i jedini turisički centar na istočnoj obali Istre.

 

Prava velika peščana plaža je samo u Medulinu, teško ćeš naći na drugom mestu toliko peska :)

 

Inače, jedna od gradića u Istri koji se meni najviše svideo je Novigrad, mnogo lepši utisak nego obližnji Umag. Imaš tu dva Aminess hotela na samoj plaži ili privatan smeštaj na drugoj strani grada, relativno blizu plaže Karpinjan.

 

Vrsar bih izbegao ako je bitna plaža, prevelika gužva, ali može da se obiđe mesto biciklom iz Poreča, npr.

Edited by Velocipede
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...