Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

juče sam ulovio na HRTu nešto iz noje mladosti. porodični hotel u gradcu/gradacu/gracu (nikad nisam znao kako se tačno kaže), 7 km od moje dedovine u zaostrogu i toliko od baćinskih jezera. hotelijer organizuje izlete na jezera, seminare o bolonjskom sistemu.........na jezerima kojih se sećam kao mesta za avanturu, ono kao tom sojer i hak fin cunjaju u čamcu po močvari, sada špartaju ture sa čamcima, vidikovac, restoran. to je jedno prelepo mesto koje preporučujem svima kojima je na putu. uopšte, cela delta neretve je 1 biser.

Link to comment

Bio na Baćinskim jezerima pre desetak dana, lokalci upriličili 90-minutni obilazak čamcem za 35 kuna po glavi. Posle toga Metković, kupanje u Neretvi. Milina.Inače, ako nekom znači, dupla granica sa BiH (Klek-Bistrina) se autom prolazi za dva minuta.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Jel bio neko nekad u Nici?Kakve su plaže?I da li je mnogo velik grad? (u smislu može li se sve lepo obaviti peške ili najn)
Bio ja. Plaza duz onog glavnog Promenade Des Anglais je, onako, gradska plaza, nista posebno, mada je uvece atmosfera na njoj fantasticna, dolaze klinci, sviraju djitre i vare vutru. Ako hoces pravu plazu, moraces da se odmaknes dalje od grada.Grad je kompaktan i sve se moze obaviti peske, narocito je lep Stari grad. Sve je tamo jako blizu jedno drugom, mozes iz Nice ici na sjajne izlete vozom... Kan, Monte Karlo, Antibi....Jako blizu (pola sata vozom, ako i toliko) je i Grasse, prestonica parfema, ja bio tamo sam samcijat i bilo mi je super u muzeju parfema i u Fragonarovoj radionici ispred koje tece fontana mirisa.
Link to comment

Hvala! :)Ne znam koliko ću vremena imati za zajebancije okolo, ali po samom gradu svakako, zato je i super što je kompaktan.A plaža pa dobro, bolje i gradska nego nikakva, ionako će služiti za odmor posle (ili pre) radnih časova (a koliko će njih biti i kako će biti raspoređeni će vidimo na licu mesta, inače konferencija je u pitanju).Bwt negde videh da se spominju i neke privatne plaže :huh:

Link to comment

nego sta, imas okolo privatnih plaza koliko hoces, upad par desetina evra :)da li je skupo? jeste. jako je skupo. to je Azurna obala. cene pica po kaficima su jace od pariskih, koliko se secam.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Inače ja sam bila tamo jednom, na putu od Beograda do Barselone (busom!), ali samo na pola dana i pre ihahaj godina tako da nemam pojma.Samo se sećam da mi se dopalo i da sam poželela da odem opet.

Link to comment
Izmedju 15e i 20e je ležaljka sa suncobranom na plaži. Ali su diiivne. Meni je plaža triput lepša u Nici nego u Kanu.
Dobro, Kan je i generalno smesan u odnosu na Nicu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...