Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

@invisible

rvacka je lipov kurac od destinacije ako se uradi elementarna cost benefit analiza

bila i ostala i bice, nema spasa. mentalitet, ciganija kosmicka, take money and run.

s obzirom da ti nije prvi put tamo i da si videla i drugog mora u zivotu, onda mi je stvarno tesko da se empatiram sto su te sisali, dobro dobar si covek pa ajde malo.

ko pored zivih kiklada sa vecinom polupraznih ostrva ode na usrani socijalisticki (negativna konotacija) vis u jedno od nehigijenskih vikend naselja na obali da placa ribu 2 klase 40e, koja na grckom ostrvu kakvo ne postoji u cro kosta 15e/kg, gde se za 40e dobije kilo steka/fileta od kernje kapitalca od 10 kila (ili 1.33kg skarpine koja kosta 30 do 35e), onda stvarno jebiga.

tu ne pomaze ni poneki svetao primer kao sto je (bio) darko iz zene glave.

nema zivota ni razuma juzno od ucke. 

hrvatska je stvarno za ljude koji ne cene svoj novac i sebe ni malo, i to nema nikakve veze sa dj vucicevicem nego sa cinjenicnim stanjem stvari.

Edited by gazza1
Link to comment

u komizi sam propustila sveti trio jastozera/bako/barba i jela u koluni

 

al me odrase u visu, kao hajde necemo u izvikanu pojodu, nego seli u obliznji val.

ok  riba 2.kategorije 280kn/kg al ako je ona moja porcija (da sad ne kachim fotku)  imala 380gr (izadje me 107kn) onda ja imam 100kg... posle vidim neki user na trip advisoru u komentarima za 'val' isto izrazio sumnju spram gramaze riblje porcije (mozda je mere kao sirovu a posle ispari voda pa izadje duplo laksa :D? )

elem, pored ribe uzela prilog. blitvu. 30kn.  :lolol:  za ono malo blitve. 

plus prostirka po 10kn. to je valjda njihova usluga. ok.

posle mi rece gazdarica da je karolina od monaka jela iskljucivo u tom restoranu pa mi bilo lakse  :ss1:

 

generalno cene su  izuzetno visoke, ok, EU, duplo su skuplje nego u srbiji (kugla sladoleda 8kn, paradajz 14kn, casa jogurta 4,5kn..), no ako uporedimo sa grckom i turskom debelo su precenjeni. i hrana i usluga.

primerice sedimo u kaficu kod plaze grandovac, konobara nema 15minuta a nas sto jedini neposluzen, vidi nas.

ali taj nemar i nadrkanost u dalmatinskom ugostiteljstvu je stara prica. 

 

plaza srebrna. 2 domace kafe i 2 politre vode 60kn (kafa 15kn, voda 15kn)

 

rentanje skutera je 300kn. ! 40 evra i malo vise

na kritu je skuter, iste kategorije od 50c kostao 15-20evra na dan

 

magneti, lokalne poslastice i sve sto ulazi u kategoriju suvenira je skuplje nego u berlinu, malti, grcku i turksu da ne pominjem

 

ne znam,ali ta strategija dodjesh jednom ogule te i ne vratis se nije bas kul. neki zagrepcani komentarisu da je razlog sto cro (gastro) turizam nikad nece doseci grcku opustenost tajr  sto dole sezona traje 5 meseci a u cro 2 meseca i onda trebaju u panici zgrnuti te pare za relativno kratko vreme.

 

zbog svih ovih stvari nikada ne bih dosla ponovo na cro more ali meni je i dalje za koplje lepse od svih drugih (priroda - chistoca vode, mirisi borova i tamarisa, skoro svuda su stene i kamenje :heart: , nema groznih, pescanih pplaza). mislim na otoke.

 

zato cu verovatno nastaviti letovati po cro otocima, unatoch ovom gore nabrojanom

 

komishka pogacha - njam

 

idi u grcku leba ti. meni HR idealna za zimi namore. Mislim, turizam letnji (more) generalno, ako hoces zabavu idi u ESP ili CYP, ako hoces more GR, ako hoces ekskluzivu ITA (ne Jadran, naravno) ili FR, ako hoces nesto da si u Evropi, ali kao da nisi - POR i Tenerife, Jadran (koji god, ciji god) jednostavno ne moze sa tim da se nosi. Ne kazem, ima lepota, prijatno je nekad da se osecas ko kod kuce, bar malo, ima ponekih dobrih zurki, sve ok, ali odnos placanje-dobit jednostavno nije odgovarajuc. Mislim, isao bih i ja u HR kad bi cene bile ko u GR za istu stvar. Verovatno, ponekad.

Edited by MancMellow
Link to comment

uuu gazzo brutalno :)

brutalno istinito..  :huh:

jest, sve vreme mi se javljala ona tvoja 'hrvatska je bolesno skupa za ono sto nudi', bottom line neke analize od pre par godina

ne znam, neki iracionalni razlozi. verujem da su ti prokleti intenzzivni, specificni mirisi cetinara - borova, tamarisa, kedra , svojstveni cro jadranu koji te automatski teleportuju u vreme kada si ih prvi put osetio (sretno detinjstvo, raj)

kako rece senko karuze, 'divlji kuvar' iz jedne viske uvale:   To prvo iskustvo, taj prvi okus zauvijek se pamti. To ti je kao kolač od onoga Francuza što nas je mučio, Prousta. Cijeli život traži onaj prvobitni okus, okus djetinjstva, a ne može ga više naći. Taj okus djetinjstva nije realan, on je uvijek nerealan 

 

ali moracu da se otresem toga zarad boljeg uzivanja u sadasnjisti

 

plus - vis je bio i ostao kao neko kultno mitsko mesto mnogih koji mu se vracaju i vracaju, komiza, wow, toliko prica, vis, divljina, taj neki hipi shik

evo moram priznati da mi je korcula 10x lepsa. vis je lep, ali to sto je pun napustenih, urusenih kuca, fabrika, ex vojnih objekata meni nije deo sharma, prosto mi tuga. na kratku razdaljinu usponi su preveliki, ne mozes se kretati biciklom, mozes, ali dobar deo puta ides u brzini 1/1, 1/2, brzinom pesaka.

 

 otochic bishevo, uvala porat su mi top (ako podvedem i to pod iskustvo letovanja na visu)

 

 

@manch

ne trazim zabavu (nocnu) ali sadrzaje - aktivnosti sportske, kretanje

npr ovde su bila 2 teniska terena. synthetic court, milina,  odemo s nadom da iznajmimo rekete, ono nigde neke sluzbe koja se bavi time, samo tereni opasani zicom,  tereni zauzeti, ljudi kazu - ovde je po principu 'ko prvi dodje taj igra'. sto je super ako si poneo svoje rekete i zauzmes teren mozes igrati par sati za dz.   al ako nemas rekete..nema

Link to comment

@invisible

rvacka je lipov kurac od destinacije ako se uradi elementarna cost benefit analiza

bila i ostala i bice, nema spasa. mentalitet, ciganija kosmicka, take money and run.

s obzirom da ti nije prvi put tamo i da si videla i drugog mora u zivotu, onda mi je stvarno tesko da se empatiram sto su te sisali, dobro dobar si covek pa ajde malo.

ko pored zivih kiklada sa vecinom polupraznih ostrva ode na usrani socijalisticki (negativna konotacija) vis u jedno od nehigijenskih vikend naselja na obali da placa ribu 2 klase 40e, koja na grckom ostrvu kakvo ne postoji u cro kosta 15e/kg, gde se za 40e dobije kilo steka/fileta od kernje kapitalca od 10 kila (ili 1.33kg skarpine koja kosta 30 do 35e), onda stvarno jebiga.

tu ne pomaze ni poneki svetao primer kao sto je (bio) darko iz zene glave.

nema zivota ni razuma juzno od ucke. 

hrvatska je stvarno za ljude koji ne cene svoj novac i sebe ni malo, i to nema nikakve veze sa dj vucicevicem nego sa cinjenicnim stanjem stvari.

okej, skupa je, al makar nije grcka  :fantom:

Link to comment

Mislio sam da ovo nikad necu reci, posto sam ljudima u okolini uglavnom pricao da treba da idu Hrvatsku, ali ove godine sam prvi put bio u Grckoj i moram da priznam da je to za klasu bolje od onoga sto sam video u Hrvatskoj. Doduse ovo su poredjenja na ne toliko velikim skupovima, i Hrvatska ima brutalnih delova ali suma po skoro svim raznim kriterijumima je na strani Grcke.

Prilicno sam siguran da cu u Hrvatsku otici mozda jos koji put, ali sam siguran gde cu ici narednih 20ak godina.

Link to comment

Ispod Viktorije imaš gradsku plažu, pored starog karantina.

 

e baš tu sam našla :)

i još neku malu malecku gde su dolazili samo lokalci

 

mislim da znam i gde je Danče mada nisam stigla do tamo

a za bus-varijante nije bilo vremena

 

 

inače uspela sam 2x da odem na plažu iako je vreme generalno bilo scheisse

Link to comment

meni se baš ide, i gledali smo ove godine ali pošto smo se dosta kasno setili zbog raznoraznih poslovnih obaveza i zezancija ostalo je jako malo u ponudi i sve je bilo ili preskupo ili ne baš ono što se traži tako da smo otišli opet u Esp

ali nadam se da ćemo sledeće godine moći malo blagovremenije da se organizujemo i rezervišemo :D

 

btw jel još uvek vrh sezone od sredine jula do sredine avgusta?

Link to comment

Malo je besmisleno ganjati gde je bolje i koliko šta vredi.

Svako ima različito viđenje idealnog odmora/letovanja/morovanja.

Nekome je priroda, plaže, more. Nekome kultura, istorija, usluga i ko zna šta.

Treba ići tamo gde se želi.

 

Mene recimo Crna Gora, Hrvatska, Egipat neće videti.

Za moj novac, ako se mora onda...

Link to comment

Ja uvek makar svratim na Jadran, Boka iz navike i jer sam tako u mogucnosti, Hr iz nekih jos iracionalnijih razloga. I odlicno se osecam tu, vidim one kamene kuce, i sve mi lepo. A jasno mi je da ima lepse i bolje, jos me sretoh stranca koji je bio misljenja da je Jadran naj u Evropi. A, opet, meni je malo sta dosadnije od spanske mainland obale (ovo se naravno ne odnosi na gradove). A neki delovi su mi cak totalna depra.

Edited by Kampokei
Link to comment

mene jadran uskoro videti neće

gazza je 100% u pravu

deru bre u cro, i to bezobrazno

a iz cg redovan povratak sa dijarejom

to mi ne treba

 

a obožavala sam cro obalu svojevremeno

i sad je prelepa, naravno, ali ljudi misle da jedini na planeti imaju more

neće tako moći

Link to comment

Malo je besmisleno ganjati gde je bolje i koliko šta vredi.

Svako ima različito viđenje idealnog odmora/letovanja/morovanja...........................

 

 

e-e?

ovo sto gazza pise meni znachi jer prema njegovim fotkama, opisima i sl. nalazim da imamo iste kriterijume idealnog letovanja .dobro, njemu je malo bitniji gastro hedonizam (al i meni je to bitna stavka - uzivanje u lokalnoj hrani a da te ne ogule), a meni, verujem, mozda vise znaci sportske aktivnosti, malo naginjem hiperaktivnom odmoru (oksimoron).

 

zato kad on ovo govori znam da ne misli na neke grcke tepsija- ravne pescane plaze sa lezaljkama,suncobranima, tangama i koktelima na slamku, disco barovima i sl. ( zapravo ja sam trebalo da idem u portugal  - albufeiru ali kada sam videla na fotki tu plazu rekoh ekipi - 'no, ja idem na vis'.

 

ne znam, one gazzine fotke su fenomenalne, ambijent, uzivanje mog tipa, i kikladi i neki dodekanoni

 

samo ti mirisi. jbg. juzno je jako i vegetacija zakrzljala

 

ja sam obisla ceo krit i nigde nije zamirisalo. lazem, jeste, prostrujao miris borova na jednom vidikovcu-kaficu uoci hanje. na minut.

 

pilion - planina, sva zelena..ali mirisa nigde. gaje se jabuke. ko da sam na fruskoj gori pa se spustim na more

 

tirkizno more - to je meni kich dozivljaj. pesak- fuj, to mi je ono kad imas decu pa bas moras na pescanu plazu

 

dobro, majku mu ima li negde mirisa u grckoj??

 

e da - grcku kulturu, tj folklor,imam averziju. kad cujem zvuk sirtakija imam neki transfer blama

tursko sve volim ali im more bulja sem tog cuvenog kaş-a, tom moram pruziti sansu, eno i ovogodisnji kanski pobednik

svoj raniji film smestio u to posebno tursko letovaliste (mozda je beowl bio da nesto kaze)

Edited by InvisibleLight
Link to comment

hoce. to ne bira razum nego srce. 

 

edit. eto slogana za hrvatsku turisticku zajednicu :D

 

ja tela da napisem - racio kaze grcka a srce rvacka

 

pa nek gazza misli da sam tupava i ne cenim svoje pare i sebe :D

 

edit- sto na svakom drugom kaficu/objektu stoje zastavice proslave 'dana pobednicke zahvalnosti' - to mi jeste zao..

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...