Jump to content
IGNORED

Brza hrana - ostalo


yolo

Recommended Posts

po cenu da ispadnem glup u društvu , ali koje je ovo mesto :unsure:?
kineski restoran domace kuhinje :o u trznom centru u bloku 70. druga polovina starog objekta (blize pumpi) na spratu u unutrasnjem delu. najbolji kineski restoran u gradu, ako nista drugo spram cena, a ne retko i uopste.
Link to comment
hm. tražio sam ciljano Sofru u nedelju zbog forumske preporuke.tamo ima i sendviča i palačinki i pice mislim, baš i ne izgleda kao da fali samo Ataturk.nije bilo juneta, uzeo sam pileći. Golem je, ali tortilja hladna, prilozi očaj, urnebes gorak, a ni meso nije bilo baš toplo. u stomaku posle cigla. prijateljica bacila 2/3. pomftit ladna plastika i to 120 dinara malo fišekče. ja obično brzoj hrani dajem i drugu šansu, ovaj je dobiti neće.
Aj kad ti nekad nadodje, baci se na jedno putestvije iz te tvoje AP Dunavom do Kladova.Mozesh konacno i onaj Rajac da posetish ;) Sve je tu blizu.Ja nikada u zivotu nisam jela bolju riblju corbu(jesam jednom u Francuskoj na Veliki petak, ali je drugacija :D )kao onomad u nekoj selendri na Dunavu. To je stvarno vrh. Smudj,keciga,som, malo ljuta,ne sasvim posna, onakoperfekcionisticki napravljena. Posle toga jela i smudja na roshtilju, al nisam vishe bile ni gladna pa sam moglada ostanem samo na toj corbi. Tuga me ufatila ( al gadna) kako je taj deo Srbije i taj deo Dunava prelep a nigdezive dushe.Jebavate se po nekim rupama i ataturkovima (Larko,sorry :rolleyes: ) i mrzi vas da malo tu svoju (u medjuvremenui majushnu i preglednu) Srbiju okusite,namirishete ;) Mesto je Tekija,restoran se kliche Panorama. Usput,najlepshi pogled na Dunav koji uopste covek moze da zamisli. Edited by Teja
Link to comment

bio tamo, video sve to, jeo na nekom drugom mestu ali slicne impresije. ceo taj kraj srbije je spektakularno lep, cak ni putevi nisu toliko losi. tamo se moze spavati za besmisleno male pare, tipa 5E po krevetu u vikendici, samo stanite i pitajte u prvoj kafani.

Link to comment
samo kratak apdejt u vezi donera na slaviji ... sada je velicine snikersa, uzasno suvog mesa i loseg sosa i kosta 260 din <_<
ja sam jeo sinoc za 200 kinti pileci u tortilji. Ko god da ga je preporučio, nije se zahebao, nego je naleteo u minutu kada je kvalitetan. Ja zaista ne mogu da se setim brze hrane koja toliko varira po kvalitetu, svaki put kada je jedem. Svaki put stavljam iste priloge. Ljutenica, pavlaka, crveni kupus. Prvi put - hladna tortilja, suvo, sve nekako suvo. Drugi put - odlično. deluje sveže, meso taman kako treba pečeno, sočno, ljutina idealna, aftertaste dobar, mir u stomaku. Sinoć - meso reš pečeno. Centrifuga u stomaku do duboko u noć. Beli luk i dalje osećam u ustima.
Link to comment
.Jebavate se po nekim rupama i ataturkovima (Larko,sorry :rolleyes: ) i mrzi vas da malo tu svoju (u medjuvremenui majushnu i preglednu) Srbiju okusite,namirishete ;) Mesto je Tekija,restoran se kliche Panorama. Usput,najlepshi pogled na Dunav koji uopste covek moze da zamisli.
u pravu si za opskurna mesta po srbijici.ne racunajuci kotlic-zurke kod prijatelja, obrenovackih alasa, ja sam najbolju riblju corbu u zivotu jeo u restoranu sveti nikola na jezeru u selu paljuvi kod uba. negde 2002...kuriozitet je da restoran nije imao cak ni one sveprisutne bele plasticne stolice, vec (verovali ili ne) skolske :lol: ...a za ataturke nisi u pravu. idem da se utesim jednim (jednom?) d?r?m adanom :wub: sto bi stefan raab rekao: senzacionalno!pozdrav iz adapazarija :)
Link to comment

Kada se vec spominje riblja corba misli da nisam jeo olju od one iz Slankamena. Mesto se zove Laguna i nalazi se tik uz Dunav u blizini Instituta. Ko go svrati nece zazaliti ali moram da upozorim da porcije narucujete n-1 gde je n broj ljudi za stolom.

Link to comment

zaboravih da pomenem iskustvo od pre neki dan.quan ju de, ili "pravi kineski restoran" (volela bih da znam da li to to znaci)kozjacka 12.spektakl.najlepse od svega je sto na meniju (slikovnom, naravno) ima bar trecina jela za koja ne postoji prevod. najlepsa su, naravno. pored uobicajenog, ima dosta toga sto se ne moze naci u drugim kinezima, meni srcu draga hrskava svinja u rezancima i neke predivne jagnjetine. da, i pohovani mlecni krem.kad sam bila nazalost nisu imali kolenicu, ali mi iskusniji poznavaoci kazu da je spektakl.cene vise nego pristojne, guzva onako, dosta kineza, a vrhstra je glavni (sa najduzim stazom) kelner koji svako objasnjenje krece, znaci, brate, to ti je, onako, kao svinja, pa malo seckana i onda je bace na one njihove tiganje, znaci, i malo prze, a ti brate mislis jos je zivo, kad ono, do jaja, brate.

Link to comment
quan ju de, ili "pravi kineski restoran" (volela bih da znam da li to to znaci)
u pitanju je, ipak, ime jednog kineskog lekara <_< "Analysis of the article abstracts and the titles suggests that De-Quan Yu professional interests are focused around "novel polyoxygenated seco-cyclohexenes", "roots uvaria macrophylla" and "leaves dalbergia hainanensis". These might also be referred to as "roots uvaria", "novel polyoxygenated" or "polyoxygenated seco-cyclohexenes". Statistical analysis shows that De-Quan Yu's writing is likely to contains terms "uvaria", "polyoxygenated", "seco-cyclohexenes", "uvamalols", "roots" and "macrophylla". The majority of De-Quan Yu articles are affiliated with Institute of Materia Medica, Chinese Academy of Medical Science, Sciences and Peking Union Medical College, Beijing 100050, China. Sadly, no email addresses were found for any of the affiliations." e, nego kakav im je pirinač? znaju li da ga skuvaju ili dobiješ nekakvu kašu?
Link to comment
e, nego kakav im je pirinač? znaju li da ga skuvaju ili dobiješ nekakvu kašu?
dobar je pirinac, mada sam se razvalila od nudli i tzv kineskog hleba, koji nisam videla i ovdasnjim kinezima nikada, a srcu mi mio.
Link to comment
dobar je pirinac, mada sam se razvalila od nudli i tzv kineskog hleba, koji nisam videla i ovdasnjim kinezima nikada, a srcu mi mio.
lubo, djana u bloku 70 ima i kin. hleb i kolenice, treba samo doci na vreme;=)
Link to comment
u pitanju je, ipak, ime jednog kineskog lekara <_< "Analysis of the article abstracts and the titles suggests that De-Quan Yu professional interests are focused around "novel polyoxygenated seco-cyclohexenes", "roots uvaria macrophylla" and "leaves dalbergia hainanensis". These might also be referred to as "roots uvaria", "novel polyoxygenated" or "polyoxygenated seco-cyclohexenes". Statistical analysis shows that De-Quan Yu's writing is likely to contains terms "uvaria", "polyoxygenated", "seco-cyclohexenes", "uvamalols", "roots" and "macrophylla". The majority of De-Quan Yu articles are affiliated with Institute of Materia Medica, Chinese Academy of Medical Science, Sciences and Peking Union Medical College, Beijing 100050, China. Sadly, no email addresses were found for any of the affiliations."e, nego kakav im je pirinač? znaju li da ga skuvaju ili dobiješ nekakvu kašu?
Al ti sve volish da izanalizirash :D Nadam se da si tako precizan samo oko klope.Kineski restorani van Kine (aj cu izuzmem neke china towns po svetu) ne vrede pet para.Sveze povrce ne postoji ( po logici stvari jer se i ne gaji u Srbiji,Nemackoj ili Svedskoj).Znachi ,konzerve sa bambusom,izdancima soje itd. A cela kuhinja zapravo bazira na svezem povrcu.Prvi put cujem da Kinezi prave i neke "kolenice" ;) Valjda se naucili u Nemackoj.Ja kinesku klopu( ili barem kako ja to zamisljam da je kinesko) uvek sama pravim.Sa odgovarajucim pirinchem,naravno.Basmati ili jasmin pravac.Kineska patka je stavrno specijalitet , ali nje u Evropi nema (mozda u nekim jako elitnim koneskim restoranima, ali ne u Srbiji)iz prostog razloga sto je i uzgajanje te patke tipicno kineski. ali i pripremanje.U Hong-Kongu sam pre 15 godina u nekom fajn restoranu to i poruchila.Dovezli tu patku na kolica :D ,kelner sa belim rukavicama poceo kozu da secka i da nam je servirana neke majushne "palachinkice sa prazilukom) i tako jeli mi dok ne poejdosmo celu kozu.Koza,hrskava ima 2 mm slaninice,ukusne,lepljive, pa zapravo i ne bi mogao vishe da jedesh.Ali mi ocekivali, da ovaj sa rukavicama pocne da nam deli i meso od patke.On odvezo patku natrag u kuhinju i do dan danas se vishe nikada nije pojavio :D
Link to comment
Mesto je Tekija,restoran se kliche Panorama. Usput,najlepshi pogled na Dunav koji uopste covek moze da zamisli.
Da li to beše onaj restoran sa velikom terasom, na livadi poviše puta?Bio sam tamo pre nekoliko godina, nisam baš bio impresioniran prženom sometinom (suvo, preprženo). Možda sam bio u nedoba, nije bilo drugih gostiju.Ali zato ide preporuka za Dunavsku kolibu, u Golubinju (dvadesetak kilometara nizvodno od Donjeg Milanovca). Sometina na roštilju, ništa komplikovano, čist užitak.Antipreporuka za izvikani restoran Toma u Dobroj, nizvodno od Golubca. Precenjena "riblja čorba" bez ribe, nalik tankoj paradajz čorbici, sramota za ribu, čorbu i za inače lepu lokaciju na kojoj je restoran.Sve ovo ide u prilog upoznavanja manje poznatih krajeva, jer pomenuta hrana nije naročito brza (al' nije ni spora).
Link to comment
Da li to beše onaj restoran sa velikom terasom, na livadi poviše puta?Bio sam tamo pre nekoliko godina, nisam baš bio impresioniran prženom sometinom (suvo, preprženo). Možda sam bio u nedoba, nije bilo drugih gostiju.Ali zato ide preporuka za Dunavsku kolibu, u Golubinju (dvadesetak kilometara nizvodno od Donjeg Milanovca). Sometina na roštilju, ništa komplikovano, čist užitak.Antipreporuka za izvikani restoran Toma u Dobroj, nizvodno od Golubca. Precenjena "riblja čorba" bez ribe, nalik tankoj paradajz čorbici, sramota za ribu, čorbu i za inače lepu lokaciju na kojoj je restoran.Sve ovo ide u prilog upoznavanja manje poznatih krajeva, jer pomenuta hrana nije naročito brza (al' nije ni spora).
Jes Frile, od tu Panoramu pricham :rolleyes: Na livadi,povishe puta. Ma naklopala sam se te savrshene riblje corbetako da o somovini nisam mnogo ni razmisljala. A sledeci put cu i tako smudja da jedem :D A ovaj Golubac iduce godine. Priusticu sebi luksuz da putujem dva dana od Beograda do Zajecarapa sve Dunavom. Ima i neke potopljene ratne ,nemacke flote (pricha se da je 90 manjih brodova namerno od Nemaca potopljeno)a da se nekoliko njih pored Kladova i naziru pod vodom.Uklopish lepo istoriju,vino,zavicaj,reku,finu klopu i lepu panoramu :Hail:
Link to comment
Al ti sve volish da izanalizirash :D Nadam se da si tako precizan samo oko klope.Kineski restorani van Kine (aj cu izuzmem neke china towns po svetu) ne vrede pet para.Sveze povrce ne postoji ( po logici stvari jer se i ne gaji u Srbiji,Nemackoj ili Svedskoj).Znachi ,konzerve sa bambusom,izdancima soje itd. A cela kuhinja zapravo bazira na svezem povrcu.Prvi put cujem da Kinezi prave i neke "kolenice" ;) Valjda se naucili u Nemackoj.Ja kinesku klopu( ili barem kako ja to zamisljam da je kinesko) uvek sama pravim.Sa odgovarajucim pirinchem,naravno.Basmati ili jasmin pravac.Kineska patka je stavrno specijalitet , ali nje u Evropi nema (mozda u nekim jako elitnim koneskim restoranima, ali ne u Srbiji)iz prostog razloga sto je i uzgajanje te patke tipicno kineski. ali i pripremanje.U Hong-Kongu sam pre 15 godina u nekom fajn restoranu to i poruchila.Dovezli tu patku na kolica :D ,kelner sa belim rukavicama poceo kozu da secka i da nam je servirana neke majushne "palachinkice sa prazilukom) i tako jeli mi dok ne poejdosmo celu kozu.Koza,hrskava ima 2 mm slaninice,ukusne,lepljive, pa zapravo i ne bi mogao vishe da jedesh.Ali mi ocekivali, da ovaj sa rukavicama pocne da nam deli i meso od patke.On odvezo patku natrag u kuhinju i do dan danas se vishe nikada nije pojavio :D
da ti kazem, majstor te zeznuo posto je na kraju trebalo da ti posluzi supu od kostura te patke koju ti je tako fino iseckao tako da moz da mu trazis da ti vrati pare.inace verujem da je uzitak kineske hrane u njenoj postojbini jedinstven, ali nije sasvim tacno da se vrhunska, autenticna kineska hrana ne moze jesti u evropi. najbolji kineski restoran u kome sam bio je u zapadnom berlinu, u jednoj od ulicica u blizini zoo stanice i pamtim ga kao pravi carski dozivljaj - od usluge do hrane koja nema nista zajednicko sa onime sto prolazi pod oznakom kineska kuhinja kakvom je poznajemo. nazalost se ne secam imena.kinesko povrce se uveliko gaji u evropi zato sto za to postoji trziste - restorani i prodavnice azijske hrane kao i dijaspora. mnoge namirnice su iste kao u drugim azijskim kuhinjama. izmedju ostalog se gaji i u srbiji i to na vise mesta, od sela u vojvodini do leskovackog kraja. tacno je da nema na svakoj pijaci ali ko hoce moze da nabavi. prosto je sumanuto sta se sada moze naci na pijacici kod bloka 70 - 3-4 vrste kineskog zelenisa, bok coj, karela, razne vrste tikvi i tikvica, nekoliko vrsta boranije (ona super tanka, onda ona od pola metra itd), dugacki plavi patlidzani, uskoro stize okra (bamije) itd itd. sve se uzgaja u surcinu.tacno je da je vrhunska kineska kuhinja (isto kao i indijska) poslednjih godina u defanzivi u evropi pred fusion restoranima ili cheapo fast food mestima. ali postoje mesta gde se moze pojesti zakonito dobra pekinska patka i takva mesta se brzo procuju zato sto ih nema puno. najbolju patku sam pojeo u pariskom restoranu village tao tao blizu place d'italie u kome 95% klijentele dolazi upravo na patku. ritual je uvek isti, kolica na kojim sedi pecena patka umotana u svileni salvet, livrejisani kelner sa sataricom i daskom na kojoj pred vama tranzira pticu, palacinke, dzem, zelenis. kada vam servira komadice mesa sa hrskavom kozicom, majstor odnosi kostur koji se 30-tak minuta kasnije servira u vidu supe sa dosta cimeta u sebi. jedinstveno iskustvo, jedino sto moja bolja polovina ne jede pacetinu tako da sam manje vise uskracen za ovaj spektakl - nije da ne bih mogao da potamanim celu patku sam, naprotiv, ali zbog mira u kuci nije uputno javno demonstrirati ovakav varvarski apetit. jedini problem je sto ovo mora da se plati, mada realno 50-tak E za celu patku i nije neka cifra za ovakav spektakl pogotovu sto se ovo jelo apsolutno ne moze napraviti kod kuce, niti imate odgovarajucu patku niti sve ostalo sto je potrebno da se ona pripremi (premaz i mesto gde se moze "prosusiti" na vetru). i da, moje iskustvo je staro vec 7-8 godina a u medjuvremenu sam cuo i kontradiktorne informacije vezane za ovaj restoran koji je dugo vazio za najbolji u francuskoj kada je u pitanju canard lacque.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...