Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Toliko je vlazno da je pakao. Meni su lakse pali Vijetnam i Kambodza. Za plaze nemam pojma u HK, ali setanje gradom ce ti biti mokro, vruce i tesko. Mada, mozda je malo i do mene.

Link to comment

meni vrucina i vlaga ne padaju posebno tesko. na tajlandu nisam imao nikakav problem, jeste vruce al ok, naviknem se posle 2-3 dana, cim se aklimatizujem. mada znam da je u HK mnogo veca vlaga. 

Link to comment

Tajland i Filipini su predivni, to nije ista kategorija. Ako ti je hevi vlaga ok, onda cepaj, sta da ti kazem. Valjda ce se javiti i neko ko se plazirao u HK, da dobijes bar neki valjan info mada sumnjam da mnogo ljudi odlazi tamo u potrazi za plazom.

Link to comment

Ja sam početkom juna jedan dan provela možda dva sata u cugu napolju na preko 30 stepeni u HK na ostrvu u betonskoj džungli i u jednom trenutku sam mislila da ću da umrem od srca. Bukvalno mi se grčio miokard. U jugoistočnoj Aziji je konstantno preko 30 stepeni i isto je vlaga ludačka, ali nikada nisam imala takav osećaj zato što ima više vegetacije i prostranstva. HK ubija betonom i gužvom, ali je toliko uzbudljiv da bih živela tamo.

 

Pusti plaže, HK je za noćni život. Preko dana spavaj.

Link to comment

jao, to vec zvuci zajebano. ja sam prosle godine bio cele 2 nedelje u Bangkoku, u aprilu, bilo je svaki dan 35 i vise stepeni, ali sam nekako podnosio to. Kapiram da je HK jos gori.

 

Naravno da cu nocni zivot da overavam prvenstveno, ali sam mislio i te plaze da odradim kad su vec tu.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

imam trenutno pet parova (menadzer + tehnolog) na putovanjima po kineskim fabrikama. ja sedim u pekingu i kao radim nesto. na tim putovanjima cesto zamolimo klijente da rezervisu hotel blizu fabrike. evo sta su mi danas poslale kolege  :o

 

 

hCrWArM.jpg

 

3FWg6rY.jpg

Link to comment

@banecare1 vidi, nova avio linija

 

http://www.exyuaviation.com/2017/05/hainan-to-launch-belgrade-service-in.html

 

 

carrier plans to initially maintain the service via the Czech capital of Prague over the winter season after which the airline will review the possibility of introducing nonstop operations. Hainan Airlines will run its Beijing - Prague - Belgrade service twice per week, each Monday and Friday with an Airbus A330-300 aircraft, which has the capacity to seat 32 passengers in business class and a further 260 in economy.

 

Link to comment

tnx jms, to moze biti interesantno. ja obicno za beograd letim iz moskve, ali bas bi voleo da overim prag sa jednim 48hrs tranzitom. tako sam posetio istanbul prilikom povratka iz crne gore. dosadilo mi vise preko moskve da letim, ali kad mi je tamo centrala pa je usput i jeftino.

Link to comment

sa hainanom letim sledece nedelje za berlin, dobri su im avioni i servis, pretpostavljam da si leteo.

 

Jesam, i sa njima i sa jos dve kompanije iz njihove grupe [Tianjin i Capital Airlines, bivsi DeerJet] - mada Hainan samo na domacem letu, kao jedini ne-Kinez od 250+ putnika :lolol: - i nisam bio previse impresioniran... ne znam da li se razlikuje servis na medjunarodnim letovima...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...