Jump to content
IGNORED

Jogurt, pice nase mladosti(tm)


TBoneSteak

Recommended Posts

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

moj kum to našao i pravi kući kefir. nako, nisam ljubitelj, al moram priznati da je ukusniji od onog, msm dukatovog. 

 

kad sam se smucao po ataturku probao sam ayran i raspametio se. ovde ga nema pa trpim

🙁

 

videla sam ajran u silbovoj radnji u maksima gorkog, na kalenicu. provericu da l ima i dalje, pa cu javiti. 

a kefir probaj zbregov al ne nemasni, nego obican, etikata u tamnozelenim tonovima. ima u casi od 2 deci i pola litre. to je jedna vrsta lepog ukusa, a ponegde se nadje i boca od litar, taj mi je najbolji, iako isti, ukusi su drugaciji. 

Edited by darling
Link to comment

zbregov kefir potvrdjujem, od 3.2 masti.

a taj jogurt chime ga razblaze?

kucni kefir, to je josh jedno dete koje mora da se presvuche jednom dnevno. al kati dosadi, samo ga smrznesh. shto je prednos u odnosu na ostalu djecu :D

sent from bubamoto

Link to comment

Edit: zaleteh se sa odgovorom na pitanje koje nije meni postavljeno :). No nema veze, sastav ovog mog kefira je: mleko, kefir kulture i ABC kulture. Čim popijem odmah se kulturno uzdignem.

Edited by peralozac
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:


a taj jogurt chime ga razblaze?

 

svodom, pa posole

 

taman ću posetiti simit s u gdelčeva

Link to comment
svodom, pa posole
 
taman ću posetiti simit s u gdelčeva
bila juche kupila svega bash tamo. taj ajrons nisam znala da treba da trazim pa ni nisam :D

sent from bubamoto

Link to comment
aj kad prodješ pitaj
da ne trošim noge zadžaba

Auuu baš ti je daleko...
Mislim da je pokojni Vasa pisao o tom turskom jogurtu...
Link to comment
8 minutes ago, Host said:

Pogledaj na Craigslistu ili tako nekim lokalnim stranama, ljudi masovno uvaljuju zrna kefira pre nego sto ih pojede :fantom:

 

Odlican je tjefir i u kucnim uslovima, svakako je glupo placati lihvarske cene otkad su ga uglavili na listu superfudza.

Nadji prodavnicu turko-balkanskih proizvoda, velika je sansa da uvoze iz Srbije. Moze da se nadje i nemacki jogurt, ali samo u finim radnjama po finim cenama (Basic marketi, Karstadt).

nemam pojma, ne bih bas nesto sto se zasniva na bakterijama uzimo a da se dovozi cak iz srbije. mozda gresim jbg.

nemacki koji sam ja probao je vise kao kiselo mleko, al manje ukusno od ovog sto mi trosimo. bas normalan jogurt nisam video, al provericu ako kaes.

Link to comment
57 minutes ago, Host said:

Pogledaj na Craigslistu ili tako nekim lokalnim stranama, ljudi masovno uvaljuju zrna kefira pre nego sto ih pojede :fantom:

 

Odlican je tjefir i u kucnim uslovima, svakako je glupo placati lihvarske cene otkad su ga uglavili na listu superfudza.

 

Probacu tamo svakako. 

Malo se samokaznjavam posto sam uspela da ubijem kefir gljivice, propustise da mi kazu da moze u zamrzivac :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...