Jump to content
IGNORED

Jogurt, pice nase mladosti(tm)


TBoneSteak

Recommended Posts

Jogurt mi je svejedno koji pijem, samo da nije probiotik (smeta mi) i da nije 0,5%.

I zavisna sam od njega - pet dana bez jogurta ---> stomačni problemi

  • +1 1
Link to comment
On 20. 1. 2024. at 16:54, bags said:

Ja sam ga ovo leto otkrio na moru. Vrhnski stvarno.

Njihova je tajna da u jogurt tutnu mrvicu soli pa dobije onaj fini kick.

 

Ja osobno sam se od jogurta odmetnuo i tučem mlaćenicu iliti stepku iliti buttermilk. Bolje je, zdravije i jeftinije

 

Šampion je ova:

57ed05bea98bceae5f0eaada26b69cee6c61471d

Link to comment

ima li te Stenko mlacenice kod nas u Bgd? ili generalno mlacenice? surutku sam probala, nije lose za vodnjikavu varijantu. ali mlacenicu nisam primetila, sto je mozda do mene jer skeniram ciljano ili mozda bude u delu gde su mala pakovanja za kolace i sl. @Roger Sanchez kakav joj je ukus spram surutke? 

Link to comment
1 hour ago, Lucia said:

kakav joj je ukus spram surutke? 

Ne znam kakav okus ima kupovna sirutka 😂, nisam nikad probao jer mi već izgleda previše vodeno, ali stepka ima okus jogurta, vrlo tekućeg i pitkog. Ova Veronikina je od onih malo jače fermentiranih, što je meni čini još boljom. 

 

Konzum je drži u asortimanu, ali riječ je o manjem proizvođaču, pa ne znam koliko seže izvan šire zagrebačke regije

 

Obavezno probati na posjetu Zagrebu, ponijeti desetak kući ako se dopadne :D

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

Ne pijem jogurt, solidarišem se s Kolindom :D

 

napila se kolinda jogurta u životu ne sumnjam to ali ne bi ti ni taj njen pio..... :gospode:

  • Haha 1
Link to comment

apropo mlaćenice u srbiji, ovde postoji jezički problem. naime tu i tamo ima mlaćenice po ovim manjim radnjicama ali to nije buttermilch nego neki malo mekši buter, oni tom jezičkom razlikom hoće da naglase da je ručno mućen tj omlaćen /pomozi bože/. recimo u pavla papa ima jedna peštersko sjenička radnja koju volim da posetim jer imaju proizvode sjeničke mlekare korzo koja ima najbolju papriku u pavlaci otkada je sveta i veka, isto odlično halal meso. oni umeju da imaju mlaćenicu i onda prodavačica objašnjava ljudima da je to puter tj nekakav namaz na bazi putera.

 

buttermilch je zapravo kao nešto ređi jogurt u odnosu na ovo zgusnuto sralje koje se prodaje po srbiji ali sa jako sitnim komadićima putera ili već slične zgusnute mlečne tvari. ja sam odvajkada navučen na to, još od onolikih skijanja ili planinarenja po nemačkoj i posebno austriji. i jako mi je zanimljivo što rodoljub ovo pominje kao neku standardnu ponudu u hrvatskoj. najpre toga nije bilo u doba socijalističke rvacke i proizvodnja je vaspostavljen tek kada se ponovo panulo pod kulturni uticaj germanskog dela k und k. ne žalim se, samo konstatujem.

 

ako neko donosi neka mi baci jedan litrić, plaćam pošteno uz zaradu za prenosioca.

Link to comment
16 hours ago, bags said:

Meni je sasvim dobar i ovaj Mu iz Ljubljanske. Oni su default gde god porucis burek

Ljubljanske drži President, kao i Dukat u SRB i HR.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...