Jump to content
IGNORED

Jogurt, pice nase mladosti(tm)


TBoneSteak

Recommended Posts

50 minutes ago, Eleniko said:

buttermilch

 

Uh.mislim da je to jedna od par stvari na koje se nisam navikao u Austriji. Mislim mogu ja popiti ali daleko bolji su mi nasi tecni jogurti ili kefiri.

 

@Eleniko volis li Latellu?

 

 

  • +1 1
Link to comment

latellu sam probao ali generalno nisam fan tih voće mleko/jogurt/surutka kombinacija pa se nisam unosio a ionako davno nisam išao na tu stranu sveta. mada mislim da su sad i u srbiji krenule te kombinacije, možda grešim ali mislim da je latella baš surutka sa voćnim sokom što imamo sada i u srbiji..... ovde u srbiji kad sam trudim se da nadoknadim nedostatke ponude na mom ostrvu gde ima samo kefir i ajran /ali bez soli/ od 1.5 posto masti, to je sve teško sranje u poređenju sa ovim ovde, pa ni ne postignem da dođem do tih modernih napitaka.

 

a za buttermilch, dopada mi se različitost neko vreme, taman tih 7 do 10 dana dok sam na planini....

  • +1 1
Link to comment

images?q=tbn:ANd9GcRGADiZDhS452ryPzjGVVE

 

Inače mljekara pađeni koja pravi jogurt ima i ovaj proizvod, kiselo mlijeko. Gustoća je veća nego kod jogurta, ali ga je milina jesti naročito sa kukuruznom ljevušom ili pitom sirnicom :D

 

Velika preporuka za domaće kiselo mlijeko u restoranu Ognjište na Romaniji, ako se neko zaputi ka Sarajevu. Pita sirnica ispod sača ili kurkuruzna ljevuša sa prelivom od sira i domaće kiselo mlijeko. Inače mi u BL na tržnici imamo jendu ženu koja sa Manjače donosi domaće mliječne proizvode, pravi i tvrde/sušene sireve sa ukusima meni je vlasac šampion. Mladi sirevi, kefir domaći. Od kad sam nju otkrio samo tu kupujem, ali obzirom da pijemo litre i litr mliječnih proizvoda radi i prodavnica.

Edited by Jesper23
  • Wub 5
Link to comment

Ako neko od forumskih amerikanaca u mogucnosti da nabavi, obavezno probati Bulgarian Yogurt

 

White-Mountain-Foods-organic-Bulgarian-Y

 

Zapravo je u pitanju kiselo mleko, i to ono najbolje koje se sece nozem. Osim nekih malih proizvodjaca, garantujem da u Srbiji nema ovakvo.

Proizvodi se kod mene u lokalu, tako da nije problem da ga uvek imam u frizideru, a super je i sto postoji pakovanje od 1 galon :D.

Znam da postoji distribucija po drugim drzavama, a znam sigurno da sam ga nasao u nekoj fancy prodavnici u LA.

 

Apropo price o kefiru, ne znam kakvo je stanje sada, ali pre nekoliko godina jedini kefir iz prodavnice od kojeg si mogao da napravis svoj kefir je bio sarajevski. Tako da sve ostalo sto moze da se kupi je ili fejk, ili su glive pobijene na neki nacin.

Link to comment
2 hours ago, bios said:

Zapravo je u pitanju kiselo mleko, i to ono najbolje koje se sece nozem. Osim nekih malih proizvodjaca, garantujem da u Srbiji nema ovakvo.

 

jeste, sad ćemo svi za ostin teksas po bugarsko kiselo :horse:

 

brte čak i u srpiji možemo da biramo blgarski jugurt-kiselo, kravlji, ovči ili od bufalice. ne znam da li na to vaše belo brdo ima sve.

 

btw jel poznaješ jelenu đolović iz ostina. ako da, pozdravi je.

Edited by Eleniko
Link to comment
31 minutes ago, Eleniko said:

 

 

btw jel poznaješ jelenu đolović iz ostina. ako da, pozdravi je.

Jel ona radila na VoA?

Link to comment

@Eleniko lako ti je da prozivas  iz Srbije. Ovde naravno moze bukvalno sve da se nadje, ali neke stvari su skupe i tesko nabavljive. Ovo kiselo mi je hit broj jedan uz ovcju fetu iz Costca.  Jedino nisam uspeo da nadjem mlad kajmak i cvarke da valjaju. 
 

E ne znam Jelenu Djolovc, od skoro sam ovde, a nisam se nesto pretrgao od kretanja po krugovima nasih ljudi 

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Eleniko said:

sestre sarajke

E to ne znam, družila se s mojom sestrom, bile su baš dobre drugarice.

 

Sori na offu od jogurta.

Link to comment
7 hours ago, bios said:

@Eleniko lako ti je da prozivas  iz Srbije. Ovde naravno moze bukvalno sve da se nadje, ali neke stvari su skupe i tesko nabavljive. Ovo kiselo mi je hit broj jedan uz ovcju fetu iz Costca.  Jedino nisam uspeo da nadjem mlad kajmak i cvarke da valjaju. 
 

E ne znam Jelenu Djolovc, od skoro sam ovde, a nisam se nesto pretrgao od kretanja po krugovima nasih ljudi 

Veliki ljubitelj mladog kajmaka, uostalom svih mliječnih proizvoda.

 

Savjet koji sam čuo od žene koja se tim bavi, kajmak nije kremast kao puter  (mora imati zrnastu teksturu) i čim je takav znaj da su dodavali neke stvari. Mislim da ćeš jaaaako teško naći pravi mladi kajmak mimo nekog domaćeg proizvođača. Da bi bio siguran da je kajmak mlad i svjež fora je da ne smije biti slan, kajmak kao takav je neutralan ako ga sole onda je to namjera da ga konzerviraju kako bi duže trajao. Ja na tržnici naručim od žene mladi kajmak i dobijem ga bez soli, ali se zna jaaako brzo pokvariti čak i u frižideru pa ga naručimo jednom u 7-10 dana i taj dan je samo to na meniju. Sad ću za vikend u nabavku pa vam slikam sve proizvode, ima žena i neku pavlaku, bojim se da ću se jedno jutro ugušiti koliko halapljivo gutam sve te proizvode :D

  • +1 2
Link to comment

mladi kajmak samo iz poznatog izvora, dogovoriš sa ženom kojoj veruješ da ti ostavi jednu posudu mladog sa strane za tebe, onako kako želiš /za mene neslan/, kao uostalom i bilo šta mlečno mora se uzeti od pouzdane osobe.

 

stari kajmak se može uzeti i iz dobre mlekare koja razvija etički biznis i ne vara, tu nemam ništa da dodam sem korzo sjenica, tu se uzima 65 masti kajmak koji je odležao i krenuo u fermentaciju. uzima se kutija od pola kile a ne u rinfuzi u prodavnici...

 

https://www.mlekarakorzo.rs/nasi-proizvodii/

 

 

  • +1 2
Link to comment

Mladi kajmak sam kupovao iskljucivo u, pazi sad- samoposluzi u Guci, jednoj od tri, tesko je promasiti. Proizvodjac tog kajmaka se zove Dikan KOP iz obliznjeg sela Tijanje. Toliko je opskurno da google ne pomaze mnogo. Mislim da osim tu, moze eventualno da se nadje negde u Cacku. 
 

Tazbina mi je iz sela iz okoline Guce, tako da sam se tu snabdevao godinama, otprilike jednom mesecno kad sam prolazio. Naravno, osim kad se nadje domaci iz proverene kuce. 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...