Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

a sto je frka ako je neka grupa religijskih fanatika proterana?
meni nije frka čerez toga, nego zato što su ih proterali naziji.(najjače je što su došli na vlast zahvaljujući glasovima manjine koju vasa najvoli) :fantom: Edited by Hella
Link to comment

inace ne postoji ni jedan dokaz da je ta ekipa vrsila ma kakvu versku propagandu. cak i da jeste, to nije zabranjeno po nasim zakonima. sve i da je proterivanje po paragrafima ispravno, to ne menja cinjenicu da je do njega doslo nakon fasisticke hajke Telepromptera i drugih medija koji su bili gladni obracuna sa sektama.

Link to comment
prostim uvidom u sopstveno pitanje spoznaces da ono nije izgledalo kao radoznalost, vec kao retoricka zapitanost. prvo napisao si da su u pitanju religijski fanatici iako realno ne znas da li su fanatici ili nisu, potom napisao si da ti je proterivanje do jaja. sada si jos i izneo zakljucak da je u pitanju obracun dva fanatika u kome je pobedio srpski, a i dalje tvrdis da ne znas o cemu se radi. konsoliduj svoju poruku, posto ovako deluje kao kombo kurcobolje i lose namere. kazem deluje, jer znam da nemas losu nameru.inace postedi me familijarnosti u diskusiji, izraza "retard", paprika, pijace i tako dalje, nema potrebe za time.
pogresno si protumacio, nikakve lose namere nije bilo, naprosto idem logikom da ako su ih nasi fanatici prijavili, cenim da je to bilo zato sto im potencijalno uzimaju leba, a ne zbog opravke bicikala.inace, kakva crna familijarnost, pogresno si opet protumacio, zbilja te vidim kao vrhunskog prodavca paprika.
Link to comment
inace ne postoji ni jedan dokaz da je ta ekipa vrsila ma kakvu versku propagandu. cak i da jeste, to nije zabranjeno po nasim zakonima..
pa tako reci, majstore pisane reci.
Link to comment
vasa zivi za fajt a ni ja ne dam na sebe :fantom:mi smo ko roki i apolo krid.
:lolol:nego ovakvih stvari ima dosta u Srbiji, samo zrtve su obicno mnogo tise. pisao sam ovde vec o Zivoti Hare Krisni, iz Jagodine, kome su perorezom urezivali krst u celo da bi postao pravoslavac, a policija mu se smejala. to je otislo toliko daleko da je tuzio drzavu Strazburu i prvi dobio spor protiv Srbije u oblasti krsenja ljudskih prava. godine 1993. u Trsteniku otvorena je hajka na sataniste, uz podrsku Vecernjih Novosti i Politike Ekspres. u toku bombardovanja 1999. godine otvorena je i paradrzavna kampanja protiv beogradskih Hare Krisna, uz jedno podmetanje pozara, pretnje smrcu i tako dalje. setimo se i lova na pripadnike pokreta Sanatan koji su otvorili komunu u Belom potoku, koji je kulminirao fizickim napadima i njihovim proterivanjem iz ovog mesta.Ovo je, ipak, prvi put da je ostvareno ovakvo jedinstvo fasista i drzavne birokratije u proterivanju verski nepozeljnih elemenata iz Srbije i to ovaj slucaj cini posebno uznemirujucim. dodatno otezavajuca cinjenica je da ovi ljudi nisu ni vrsili versku propagandu, u pitanju je jednostavno bilo jedno mesto na kome je prakticiran alternativni lajfstajl, takvih mesta ima na stotine u svakoj evro metropoli. ocigledno u Srbiji ne sme da postoji nijedna takva tacka. ne moze, i kraj, mi ovde svi moramo da budemo isti. sto se operativnog dela tice, srpski MUP ima jedan broj inspektora koji su dosledno posveceni borbi protiv sekti, prate njihov rad na dnevnom nivou i uvek su spremni da se ukljuce u ovakve hajke. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Meni je ovaj slučaj mučan i zbog toga što se pokazuje koliko Srbija, generalno gledano, uopšte nema onu gostoljubivost o kojoj se toliko govori. Dobri smo prema strancima kada treba da jedu ćevape i gledaju (samo toliko) naše devojke. Kad treba da se ode korak dalje i neki alternativni životni stilovi ovde nastane, poteže se laka ili teška artiljerija.

Link to comment
boldovano prosto nije tacno. poznajem nekoliko inspektora iz odjela za strance i sasvim sam siguran da se radi o veoma sposobnim osobama.
Nadam se da su u pitanju samo izuzeci koji daleko odskaču od proseka, jer ako su svi veoma sposobni kao što kažeš onda bih voleo da mi neko objasni kako su se pored sve te sposobnosti naše policije bugarski državljani sa prebivalištem u Srbiji odvalili od kinte na karticama i bankomatima, slovenački na prevaru odneli milione evra a hrvatski pokupili zlatne zube i lančiće od polovine populacije. Promakle su im i namere onih Litvanaca što su proizvodna sredstva vredna desetine miliona evra odneli iz zemlje ali su zato Wilsona i njegovu biciklističku družinu na keca provalili i efikasno delovali. Za medalju, realno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...