Jump to content
melankolic

HOROR filmovi

Recommended Posts

Nikodije

konacno premijera  3 from hell

nastavak devils rejectsa. fak jea. doduse prve kritike su lose, al sta ima veze

ToniAdams

Pa ne može to biti loš film

pariah

Midsommar izašao. Ostavio sam ga večeras. :cool:

Pokojni Ruxin

biće da mi leži ovaj ari aster

već sam branio hereditary od vas što nemate pojma, evo već polako razmišljam stati i na branik midsommera i pre što ga toni forum neminovno proglasi za precenjenost. odličan loš trip i vrlo efektan film, mada nije ni host u krivu tamo na glavnoj temi. nisam još skroz načisto jel samo skup odlićnih scena ili je i stvarno odličan film, ali teško ga izbacujem iz glave fakat. btw ovako se otvara film, prvih 15 minuta je :ohmy:

gledao sam skoro po prvi put čuveni under the skin, i odličan je film dapače, ali ovo je ostavilo jači utisak na mene (iznenadio sam se malo koliko je under the skin straightforward, a ja ga odlagao jer mi sve bilo mrsko da se bakćem sa preteranom mistikom)

Edited by Pokojni Ruxin

Host

U medjuvremenu sam gledao i Hereditary da bih potvrdio sumnje da je Aster maniristicki reziser kome je fazon da snima nestrasne horore. Doduse, tacno je da na mene ne vredi trositi horore jer sam, kao sto sigurno znate, prilicno neustrasiv.

Kao i u Midsommeru i ovde je rano telefoniran rasplet i isto se fura na jeftinu foru da film nije ono sto jeste nego je kaobajagi ono sto nije. To je valjda taj aspekt koji ga cini pametnim, ne kapiram sta bi drugo moglo da bude. Ne kapiram sto ljudima smeta kraj kad je jedino logican i najavljen unapred.

Iako bih svakome preporucio da gleda Midsommer ako bas mora nesto od ovog rezisera, Hereditary ima vise smisla jer je bolje prikazan put likova. 

Under the Skin je bolji film od Midsommera onoliko puta koliko je Scarlett Johansson bolja riba od Florence Pugh. Mada nije sjajna analogija jer obe imaju piglet facu, a Under the Skin je odlican film.

Dajte neki noviji, stvarno strasan, horor da testiram neustrasivost. Neki tvrde da sam se svojevremeno usrao od Ringua, mada trac nije potvrdjen.

ToniAdams

Kakav je to film od kog je under the skin bolji?

Nije baš horor, zapravo uopšte nije, ali jako je zajeban za gledanje, "Calibre".

Jeremija

Davno sam gledao Under the Skin, ali je ostavio slab utisak i kao horor i kao film. Praktično jedino vredi videti kad se Skarlet skine, kraj, i možda kad kupi onog patuljka ili štajeveć. Nije ni čudo da posle ovoga Glazeru nisu više dali da snima ni jedan (dugometražni) film.

Host

Under the Skin i nije horor.

roksi

ma da pa to je vise saj-faj:) al meni je scena u crnoj prostoriji jedna od upecatljivijih ikada - mnogo privlacna. i samo zbog iste je film vredan.

bas mi se gleda, moracu da obnovim.

ToniAdams

Meni bi bila da skarlet nije tako zdepasta.

Scena sa bebom na plaži je fakat jedinstvena u pogledu jezivosti. Ne bih imao problem da zabodem pesnicom u pleksus režisera zbog iste.

Blago precenjen film u svakom sl.

Ipak omaž the thingu na samom kraju je dojaja.

ToniAdams

Possum nije loš, kao neki kronenberg za sirotilju. Mnogi ga ne vole, i kapiram zašto, ali meni je ok lego.

Pokojni Ruxin
17 hours ago, Host said:

Dajte neki noviji, stvarno strasan, horor da testiram neustrasivost. Neki tvrde da sam se svojevremeno usrao od Ringua, mada trac nije potvrdjen.

pro tip: strašni horori su sranje. traže se ili nestrašni horori poput midsommara ili strašni nehorori poput annihilation. :fantom:

Nikodije

recimo za devil's candy od novijih se moze reci da je strasan™, a dobar je, dapace, odlican. ko nije gledao - obavezno

Edited by Nikodije

Host
1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

pro tip: strašni horori su sranje. traže se ili nestrašni horori poput midsommara ili strašni nehorori poput annihilation. :fantom:

Ne moze tako. Ako horor nije strasan onda gubi pravo da se vadi na zanrovske konvencije i ostale precice u pricanju price i razvoju karaktera. Npr. u Midsommar likovi ne smeju da se ponasaju hororski glupo, a da pojedini likovi nabace nicim najavljeni osmeh "al sam im ga sukno" jer nema straha da mi odvlaci paznju od takvih detalja. 

Annihilation stvarno deluje kao strasan nehoror u ideji, ali je izvedba malo nako. Mozda procitam knjigu, ona je uvek bolja™.

42 minutes ago, Nikodije said:

recimo za devil's candy od novijih se moze reci da je strasan™, a dobar je, dapace, odlican. ko nije gledao - obavezno

To film o nekim metalcima? Zbilja strasno, ali na los nacin.

Edited by Host