Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Davno sam gledao Under the Skin, ali je ostavio slab utisak i kao horor i kao film. Praktično jedino vredi videti kad se Skarlet skine, kraj, i možda kad kupi onog patuljka ili štajeveć. Nije ni čudo da posle ovoga Glazeru nisu više dali da snima ni jedan (dugometražni) film.

Link to comment

Meni bi bila da skarlet nije tako zdepasta.

Scena sa bebom na plaži je fakat jedinstvena u pogledu jezivosti. Ne bih imao problem da zabodem pesnicom u pleksus režisera zbog iste.

Blago precenjen film u svakom sl.

Ipak omaž the thingu na samom kraju je dojaja.

Link to comment
17 hours ago, Host said:

Dajte neki noviji, stvarno strasan, horor da testiram neustrasivost. Neki tvrde da sam se svojevremeno usrao od Ringua, mada trac nije potvrdjen.

 

 

pro tip: strašni horori su sranje. traže se ili nestrašni horori poput midsommara ili strašni nehorori poput annihilation. :fantom:

Link to comment

Nema mnogo dobrih horor filmova zadnjih godina, ono što bih ja preporučio su Wolf Creek 2 i Ich Seh Ich Seh.

 

I, iako ne volim taj podžanr, Autopsy of Jane Doe je dobar film, dan i noć na odnosu na recimo na Possesion of Hannah Grace.

Link to comment
2 hours ago, Host said:

Npr. u Midsommar likovi ne smeju da se ponasaju hororski glupo, a da pojedini likovi nabace nicim najavljeni osmeh "al sam im ga sukno" jer nema straha da mi odvlaci paznju od takvih detalja. 

 

smeju kacu na haludžama po ceo dan, lol :sleep:

 

 
 
 
 
Spoiler

dobro ajde možda se midsommar pomalo upinje da uverljivo postavi likove tamo gde želi da ih postavi, ali ja sam stekao utisak da je jedan od onih filmova gde su ideje™ bitnije od likova pa sam gutao sve to bez previše problema

 

btw ako je verovati mladom meni najstrašnije film ikada je thai shutter. ali to je sranje svakako.

najstrašniji odličan horor je lake mungo. ali za to će 90% ljudi reći da se u filmu apsolutno ništa nije desilo tako da u najmanju ruku 1 kontroverzan izbor. da ne kažem acquired taste. :fantom:

Link to comment
20 hours ago, Host said:

U medjuvremenu sam gledao i Hereditary da bih potvrdio sumnje da je Aster maniristicki reziser kome je fazon da snima nestrasne horore. Doduse, tacno je da na mene ne vredi trositi horore jer sam, kao sto sigurno znate, prilicno neustrasiv.

 

Kao i u Midsommeru i ovde je rano telefoniran rasplet i isto se fura na jeftinu foru da film nije ono sto jeste nego je kaobajagi ono sto nije. To je valjda taj aspekt koji ga cini pametnim, ne kapiram sta bi drugo moglo da bude. Ne kapiram sto ljudima smeta kraj kad je jedino logican i najavljen unapred.

 

Iako bih svakome preporucio da gleda Midsommer ako bas mora nesto od ovog rezisera, Hereditary ima vise smisla jer je bolje prikazan put likova. 

 

Under the Skin je bolji film od Midsommera onoliko puta koliko je Scarlett Johansson bolja riba od Florence Pugh. Mada nije sjajna analogija jer obe imaju piglet facu, a Under the Skin je odlican film.

 

Dajte neki noviji, stvarno strasan, horor da testiram neustrasivost. Neki tvrde da sam se svojevremeno usrao od Ringua, mada trac nije potvrdjen.

 

Iskreno, nisam ni znao pre gledanja Midsommera da je isti reditelj, ali mi je daleko bolji film, zašto, ne znam da objasnim. Kao što si i sam rekao, slični po strukturi, ali mi je

ovaj bio baš imerzivan do te mere, da nisam ni jednom pogledao vreme do kraja, što me često uhvati kad mi krene dosada prilikom gledanja filmova.

Kako god...

 

Stvarno strašan horor je previše individualna stvar. Osim što mora da tick all the boxes, vrlo često više zavisi u kom sam ja mentalnom stanju i u kojoj atmosferi ga gledam,

nego sam uradak. Mislim, serem malo, ali čisto da napišem nešto kao opravdanje što nemam nikakav predlog :happy:

Poslednji koji me baš izuo je bio Sinister (mada sam se u sebi uvek branio da je to zbog toga što sam ga gledao sa slušalicama na ušima)

 

Ali, slično kao što reče Toni za Calibre, par filmova, koji nisu horori i strašni, al mogu malo podignu adrenalin, ako možda nisi gledao. Green Room, Don't breathe, Split, Invitation

Link to comment
18 minutes ago, Host said:

E da, jerse racuna Us u horore? Ja ga ne bi tu metnuo, al je super super film. Climax mi je bio dosta jeziv i neprijatan za gledanje.

 

Sad cu novu Suspiriju koja je kapiram isto neprijatna za gledanje, al iz pogresnih razloga, pa je sledeci Tonijev Calibre. 

 

Nisam skapirao, koji ti je bolji? Midsommer?

 

Da, na Midsommer sam mislio.  Ako ti nije problem low budget indie fazon filmova, Afflicted nije bio loš, barem tad kad sam ga gledao pre par godina

Link to comment
20 minutes ago, Host said:

Tacno je da Us back-loaded objasnjava za razliku od Midsommara koji u prvih pola sata otkriva radnju do kraja filma. Meni se svidja sto je Us tako didakticki postavljen. Time reziser pokazuje da ima stav i da je podjednako sposoban da otvori i da zatvori komplikovanu narativnu strukturu, za razliku od rezisera velike vecine misterija koji zavrsavaju sa "nastavak u sledecem broju...".

 

kek

 

lepo za pila što je sposoban, ali da gledaš horora koliko mi čvršći muškarci znao bi zasigurno da je overexplaining veliki no no

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...