Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Just now, mraki said:

Može li neko prepričati šta je rekao Žujović za Sinofarm vakcinu, nisam bio u prilici da gledam?

 

Po sećanju:

Nije odobrena u Srbiji, uvezena je iz "arapske zemlje" (istraživački novinari da se pozabave), nema propratnu dokumentaciju...

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, Misko said:

S tim sto su njegova oblast vise pluca,ne vazduh koji udisemoe,vakcine i imunizacija, to je oblast za virusologe i epidemiologe..

 

Pa on ima posla sa posledicama vazduha koji udišemo i bolesti, on je taj koji to leči.

 

Just now, mraki said:

Može li neko prepričati šta je rekao Žujović za Sinofarm vakcinu, nisam bio u prilici da gledam?

 

To i mene zanima.

Link to comment

Jebala ga lobanja, da prostite. Pa ni njegova bas ne izgleda aristokratski, malo je odnazad spicena (uf, bas ne volim kada se takvi argumeti potezu). Svaka cast njegovoj hrabrosti, ali meni on previse prek i impulsivan. Necu ga glasati.  

  • +1 6
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

Može li neko prepričati šta je rekao Žujović za Sinofarm vakcinu, nisam bio u prilici da gledam?

 

Ko zna kako mi to nabavljamo, pominju se arapske zemlje kao kanal, a ne Kina. Onda je Bećković inststirala da se izjasni, kao lekar, da li sumnja u delotvornost/ispravnost vakcine, on je rekao da nije prošla sve što bi trebalo u agenciji za lekove i ostao nedorečen, zapravo.  Prilično loš ufur, što se mene tiče  i prilično neodgovorno. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Za kinesku vakcinu nista nije slagao. Nije registrovana kod nas, nismo dobili rezultate 3. faze istrazivanja, nema propratne dokumentacije. Najverovatnije nije stetna, ali neodgovorno je da drzava distribuira bilo koji lek/vakcinu koji nije registrovana..

  • +1 3
Link to comment

Nije ostao nedorečen. Rekao je sve bitno. I o uvozu i registraciji vakcine kod nas, i o tome da bolnica u Bataji nema gradjevinsku dozvolu.

Kad smo već kod te tene - ista ta bolnica nema nijednu licencu koja se odnosi na dijagnostiku sa primenom jonizujućeg zračenja. Ni jednu jedinu.

  • +1 4
Link to comment

Ja, kao gledateljka, nisam saznala da li treba da se plašim vakcine i da li treba da odustanem od vakcinisanja tom vakcinom i da li treba da se plašim ako sam već vakcinisana tom vakcinom, tako da je ostao nedorečen. Moralo je da se obrazloži malo podrobnije i ozbiljnije pošto je velika optužba u pitanju, to je važno pitanje, važnije čak i od Vučića, pošto neko može da umre i naškodi sebi vodeći se takvim stručnim mišljenjem, a bude se ulični šmeker drugi put. 

 

 

  • +1 3
Link to comment
Za kinesku vakcinu nista nije slagao. Nije registrovana kod nas, nismo dobili rezultate 3. faze istrazivanja, nema propratne dokumentacije. Najverovatnije nije stetna, ali neodgovorno je da drzava distribuira bilo koji lek/vakcinu koji nije registrovana..
ali t seo smo sve znali i svesno smo divergirali od tog saznanja na razne strane i konvergirali ponovo ka tome da mi nemamo izbora. kao shto i nemamo, odemo i bodu nas, chime imaju, a mi moramo (jer moramo) da verujemo da su nashi (lazni) izbori ok i da je nashe poverenje da sistem radi dobro (ili da nas bar generalno ne truje). i to nema veze sa kinezom. tj ima veze koliko i sa svim drugim. kod nas je stalno sve u igri i sve pod znakom pitanja sve vreme. to nije tajna.

@tahio. mi kao gledaoci to ni ne treba ni da saznamo od doktora u kolaznoj politichkoj emisiji. nije on taj koji treba da da odgovore. problem je da ih niko nece ni dati. a mi cemo se tradicionalno vratiti na postavke republike nece valjda i njene himne nece valjda tishtos pase.

ne mozemo jebeno stalno biti baksuzi :sad:

primajte vakcine, budite pozitivni kolko mozete i starajte se o sebi i bliznjima.

sent from bubamoto



  • +1 6
Link to comment

Mi znamo da oni muljaju oko svega, ali to nije razlog da cutimo o tome. A nije Zuja uveo Kineza u pricu, nego Olja sa pricom "vidite kako razbijamo sa vakcinacijom", pa je on otkrio malo i pozadinu te price..

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Meni tu nije jasno što ne kupujemo direktno od brata Sija, nego od brata iz UAE... Koji je to razlog?

 

 

U pitanju je onaj prvi milion vakcina, ova dva sledeca kontigenta su dosla direktno iz Kine nasim avionom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...