Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ne mogu ovo da čitam besplatno, ili bar moram da očistim kukije...:D
Za sad svi gube pare, ali se nadaju da će im ovo puno doneti u budućnosti.

Disney + je jako zanimljiv zbog bogate kolekcije filmova i serija, Apple ne toliko jer imaju samo originalnu produkciju, ali imaju verne korisnike i mogućnost da kombinuju ovo sa drugim proizvodima... HBO max će biti najskuplji u startu, čini mi se nešto oko 15$, nije mi baš najjasnije šta je razlika izmedju njega i postojećeg HBO servisa. Netflix ima dobru prednost, ali još uvek gube pare, ugovori  im polako ističu i nema sumnje da će im svaki novi servis uzeti deo korisnika. Svesni su odavno da bez originalne produkcije nema ništa, pa tu sipaju milijarde. Negde na proleće će pored HBO-ovog startovati i NBC-jev servis, ali i mobilna platforma Quibi od koje se dosta očekuje. Finansijski su je podržali svi predhodno navedeni i još neka velika imena. Imaće dosta originalnog programa u trajanju od po par minuta, i strimovaće valjda samo preko mobilnih uredjaja.

Edited by mraki
Link to comment

Nisam imao pojma da netflix jos uvek gubi pare. Znam da ima bolestan godisnji produkcijski budzet od 8 mlrd $, sto je valjda vise nego nekoliko holivudskih studija kombinovano

Edited by Ravanelli
Link to comment

Netflix sipa besomucno u produkcije ne bi li nakupio dovoljno veliku bazu originalnih serija i materijala, kako bi uspesno preziveo otpisivanje svog tudjeg sadrzaja. Sa tim su vec poceli, i bice vremenom sve drasticnije, a za razliku od HBO/WBa i Diznija, oni su krenuli od nule.

 

E sad, Netflixov sadrzaj je bas hit&miss, uglavnom ne briljiraju, ali zbog velikog obima desava se da ubodu nesto sto je prejebeno dobro, tako da vec sad imaju bar 10 odlicnih serijala, imaju dosta crtanog sadrzaja, a mislim da su trenutno vodeci po pitanju stand-up komedije i tih nastupa i specijala. I jbg, rade konstantno na novom sadrzaju. Hoce li to biti dovljno da se izbore sa ovim velikima, nemam pojma, po budzetu, kakav god on bio, ne mogu da se jure sa Diznijem, a verovatno ni sa WB.

Link to comment

Netflix bih jedino platio zbog standupova,ima ih gomila sa sve tilovima,sada čekam još jednu karticu iz intese i da aktiviram još jedan trial.

House of cards je išo na Vojvodini i ne sa velikim zakašnjenjem ali je to bilo pre netflixa u srbalja 

Mislim da ako neka televizija hoće da kupi seriju mogla bi a  posle je ne bi emitovali na regionalnom netflixu

 

Ogledao prvu sezonu Shielda,ipak sam očekivao više,Homecide je boljši,mada nisu baš za poređenje

 

 

Link to comment

Zavrsio "His Dark Materials", meni ovo odlicno, neocekivano dobro, vrlo blisko i verodostojno knjizi (mada priznajem davno sam ih citao), plus za ekipu, cekamo drugu sezonu. Takodje veliki plus za ekipu sto ovim tempom knjige po sezoni serija nece ici dalje od sezone tri, sto znaci nema razvlacenja i razvodnjavanja, a i klinka nece postati zena do kraja serije.

 

Mali minus, minimalni, je sto su propustili da malo vise iskoriste "thriller and suspense". Ako se dobro secam, mali klinjo se ne pojavljuje do druge knjige, takodje ni zlocudni crnjo, a tek na kraju prve knjige, kao otkrovenje, se sazna mogucnost prelaska iz sveta u svet, sto zlocudni crnjo komotno radi vec od epizode 3.

Link to comment

Zavrsio sam Criminal German i UK. Prilicno dosadno. Od 6 epizoda mozda da su tri bile dobre.

 

Beforeigners sam odgledao prve dve i odustao. Nije losa pocetna ideja ali mnogo sporo i dosadno.

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...