Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

8 hours ago, ObiW said:

 

Gledam seriju i nešto mi smeta al ne mogu da shvatim šta… I onda oko osme epizode ukapiram - London 2100 ima atmosferu kao Westword poslednja sezona. Pogledam producente i naravno… netalentovaniji brat Nolan je jedan od producera, a Lisa Joy je executive producer. E sad, ja razumem njihov koncept da žele da prikažu svet u budućnosnosti kao sterilnu distopiju lišenu emocija kao kontrapunkt Americi tridesetih godina ovog veka,  ali zašto nema nikoga da im kaže da je posledica tog pristupa da je gledaoc ravnodušan jer nema sa kim iz tog sveta da se emocionalno identifikuje?

 

Problem je i što glavnu protagonistkinju stalno snimaju u krupnom planu a ona mukica ima malo problema sa očima ali to je do mene, meni to odvlači pažnju.

Nolanovi sve prikazuju sterilno. Evakuacija iz Denkerka je prikazana tako da hiljade momaka stoje u pravilnim redovima i čekaju , sudbinu ili godoa, nebitno. Ono sa snovima je stertilno, ono sa hodanjem unazad je sterilno. 

Periferal je dosadan na kub. Ne znam kakva je knjiga, ali imam problem da ostanem budna dok to gledam.

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Arkadija said:

Nolanovi sve prikazuju sterilno.

 

Nolanovi imaju pre svega problem sa emocijama. Imaš ćerku, pozove te država da odeš na kraj svemira da možda spaseš planetu, nema problema aj zdravo ćero odo ja nećemo se više videti, verovatno. Denkerk je tu još i dobro ispao jer ako postoji nacija za koju bi verovao da mirno čeka evakuaciju, to su Britanci (i Nemaci, naravno).

 

 

6 hours ago, Arkadija said:

Periferal je dosadan na kub. Ne znam kakva je knjiga, ali imam problem da ostanem budna dok to gledam.

Ja volim SF tipa Peripheral ili Westworld i nije mi problem da odgledam do kraja iako me nervira. Ne mogu da gledam SF tipa Firefly ili the Expanse, te jurnjave svemirskim brodovima su mi bile interesantne kad sam imao 10 godina.

  • +1 1
Link to comment

Problem sa Periferalom je što uopšte ne znam šta se dešava. Već 2 epizode nema Aelite, a ona je kao bitna. Čisto da poželim da dođe Aelita Battle Angel i sve ih razbuca u paramparčad.

Edited by Arkadija
  • +1 1
Link to comment

Mislim da je nece biti do kraja ili ce da se nazire nesto u daljini u poslednjoj epizodi. 

 

Nervira me celava, kao miks arhitekte i morfijusa iz matriksa i hale is westworld. 

 

Al imaju super gadgets 

 

I neuverljiv mi je odnos serifa juniora i chloe. Tu ce morati malo da porade

Link to comment
On 19.11.2022. at 18:49, ToniAdams said:

ja gledao, cela je takva over the top, mislim da je peta epizoda nesto najbolje na tv ikada sto se tice akcijasenja, sjebala je i iskrcavanje na normandiju iz redova rajana,

meni super, al ja bas volim stilizovano nasilje.

odgledao sam 4 epizode ovog naklapanja samo da bih dočakao tu čuvenu e05

 

jedem ti sunce žarko, toni brt dođeš mi 3x50min plus još 90min(za e01) sve ukupno 240 min života za ovu glupost

 

spacer.png

Link to comment

video sam u scenama kad dolaze prvi put kod cigana kopi/pejst

i kad posle one jutnjave ulaze u tursku radnju gde onaj čiča drži tandžaru svezanu ispod stola

 

 

ima neki ingliš na hbo, pa ću se prešaltati laganeze

Link to comment

Uf peripheral ispade kanturina teska 
Actual conversations iz serije: 

- thats the thing about chess, checkmate and you're fucking done! 

uhmmm ok... 

I momenat posle kog sam ugasio seriju: 
- Your father used to call you our little acorn when you were a baby. 
- why?
- because even though you were just a tiny thing, he could sense the power and strength inside you waiting for its chance to grow, just like a big old oak tree. 

:violina:


isto tako ja drzim bebu u narucju - prva asocijacija jebote kako snazna beba jedva cekam da poraste u veliki hrast - da dobjemo par kubika za parket i stolariju. 


uffffff


 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...