Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

I ja koristim Runkeeper ali mi je taj zadnji put zabagovao nesto pa sam ukljucio Endomondo, koji sam isto ostavio instaliran. Pre sam imao 5-6 komada i skoro svi imaju iste opcije, samo drugacije izgledaju, ali ova dva sam ostavio i njih koristima.

 

Sto se tice vremena, nekad sam trcao tim tempom na 15km, mada ne po najgorem suncu i po keju nego po zemlji, u nekoj sumi pored stadiona AK Sirmium. Uslovi kao nebo i zemlja, po suncu mi se upale tabani i cesto gorim i dehidriram, dok je ovamo milina i opustencija ali kej mi je preko puta zgrade a do ove staze imam par kilometara pa me cesto mrzi da odem...

Link to comment

Kako se namesta Runkeeper za trcanje na traci, bez gpsa i tih sranja?

Valjda ima neka opcija da se rucno ukuca brzina, pa da on meri po proteklom vremenu, ne znam kako bi drugacije to funkcionisalo.

Edited by FERNOUX H
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kako je krenula ova sedmica, nikad ne bih rekao da ce ovako kilavo da se zavrsi. Prvo sam u ponedeljak uspeo da pretrcim najduzu distancu do sada, 12.02 kilometra, za 01.06.59. Za moja ocekivanja od trcanja, pristojno vreme i tempo kojim sam zadovoljan. I tu krecu problemi, prvo mi se posle treninga ispod domalog prsta pojavio krvni podliv koji me je boleo to vece i sutradan, posto sam pravio pauzu nije mi ometao trening. U cetvrtak sam ponovo izasao na trcanje, krace distance i malo menjanja tempa, osetio sam da mi je tesko palo, ali sam to povezao sa istrosenoscu i umorom od ponedeljka. Danas sam uspeo da istrcim porazavajuca 3 km. Pred kraj sam vec ostao bez vazduha, disao sam teze nego u ponedeljak u zadnjem kilometru i morao sam da stanem. Ne znam do cega moze da bude, nisam osetio umor u misicima nogu, jedino sto sam primetio je da sam se potpuno preznojio, pored tegoba sa disanjem. Probacu da odmorim dan-dva i da pomerim vreme vise ka nocnim satima, posto je danas bilo tesko disati posle sve one kise, ali da sve ovo demotivise, demotivise itekako.

Link to comment

Kako je krenula ova sedmica, nikad ne bih rekao da ce ovako kilavo da se zavrsi. Prvo sam u ponedeljak uspeo da pretrcim najduzu distancu do sada, 12.02 kilometra, za 01.06.59. Za moja ocekivanja od trcanja, pristojno vreme i tempo kojim sam zadovoljan. I tu krecu problemi, prvo mi se posle treninga ispod domalog prsta pojavio krvni podliv koji me je boleo to vece i sutradan, posto sam pravio pauzu nije mi ometao trening. U cetvrtak sam ponovo izasao na trcanje, krace distance i malo menjanja tempa, osetio sam da mi je tesko palo, ali sam to povezao sa istrosenoscu i umorom od ponedeljka. Danas sam uspeo da istrcim porazavajuca 3 km. Pred kraj sam vec ostao bez vazduha, disao sam teze nego u ponedeljak u zadnjem kilometru i morao sam da stanem. Ne znam do cega moze da bude, nisam osetio umor u misicima nogu, jedino sto sam primetio je da sam se potpuno preznojio, pored tegoba sa disanjem. Probacu da odmorim dan-dva i da pomerim vreme vise ka nocnim satima, posto je danas bilo tesko disati posle sve one kise, ali da sve ovo demotivise, demotivise itekako.

 

sta god da je, preforsirao si se sa tih 12 km.

spusti na 5-6-7, pa postepeno dodavaj kilometrazu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

moja skola trcanja 4. jula upisuje novu klasu trkaca u letnju skolu trcanja. skola ce trajati 4 meseca, a diplomira se na ljubljanskom maratonu. evo ovde sve pise.

 

ja sam s njima pocela da trcim u martu, odnosno protrcala sam s njima, jer nikad pre toga u zivotu nisam trcala. klub je odlicno organizovan, treneri odlicni, program je odlican, prilagodjen mogucnostima trkaca, skola je odlicna, i sve sto tu mukotrpnu aktivnost moze da ucini podnosljivom, dobije se u klubu: super je zabavno trcati u drustvu, trcati na raznim mestima po gradu, osvajati kilometre, sekunde, super je spremati se za trke, trcati, trkati se, ima i drustvenog zivota, putovanja na trke, piva, svega... zapravo mi je neverovatno da nesto tako dobro osmisljeno i realizovano postoji u srbiji. 

Link to comment

aj da ponovim i ja, podjednako sam zadovoljna školom al po svoj prilici neću ni u budućnosti trčati s njima jer uglavnom radim u terminima kad su treninzi

Edited by belch
Link to comment

Neko vece hteo da istrcim kilometar maksimalno koliko mogu. Pre x godina mi je rekord bio 3:15, u prilicno losim patikama ali sam tad makar bio u formi pa to i nije bilo toliko bitno... sad sam trcao u dobrim i krenuo agresivno, a onda na pola kruga zabagovao i jedva se dovukao do kraja na 4:00 :D Jebote, koji raspad u odnosu na pre par godina, strasno :D

Link to comment

cekbre, poslednji put kad sam trco a neko merio, tj u skoli 800m, kolko se secam, trcao sam izmedju 3 i 4 min, mislim cak 3 min i par desetina sec. a bio sam nedje u sredini.

znaci da nisi bas neki vihor, zemo :(

Link to comment
  • 2 weeks later...

zahvaljujuci bratu takesiju i njegovoj preporuci za brzo hodanje imam novi problem :fantom:

 

naime, sve je super bilo, a onda je posle nekog vremena krenula opasno da me zateze tetiva koja se nalazi izmedju pete i lista.

pretpostavljam da ima veze sa povredom skocnog zgloba od pre par meseci, iako me ranije tu nista nije bolelo.

sad bas boli ujutru, u smislu da mi treba neko vreme da prohodam normalno.

jel imao neko slicna iskustva? da nije neka upala tetive il nesto?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...