Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

2 minutes ago, harper said:

Znam par slucajeva, mozda i vise, roditelja sa problematicnom decom koji ne mogu s njima da izadju na kraj iz raznih razloga. Nije da nece, ne umeju ili iz nekog razloga ne zele dovoljno. Instinkt svih nas je da smesta optuzimo roditelje jer neko mora da bude kriv a dete ne mozemo adekvatno da kaznimo, realnost je da mnogi roditelji znaju jako malo o svojoj deci a i to sto znaju trude se da ubede sebe da ne znaju.

 

Imas cesto problematicnu decu od OK roditelja, ili jedno problematicno a drugo Ok, sve moze da igra ulogu, pa na kraju i slucaj i genetika, a roditelji cesto ne mogu ono sto ni psihijatri ne umeju da urade, pa bas koliko i da zele. Dodaj drogiranje na to. Roditelj nema sanse.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

Tojeto ladno ce ovaj na slobodu jbt

 

Neće on na slobodu nigde pošto će ili nego da ga sačeka ili će on nastaviti da ubija, ni jedno ni drugo nije dobro.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

ali ovaj decko nije sa margine pa da je laka meta za kriminalce, dilere, svakakve. otac mu je radiolog, dakle fantastican uzor, verovatno je odrastao kao bubreg u loju, visa srednja klasa, centar grada... odakle ovoliko bes u njemu, horor

Čekam da neko primeti.

 

Naravno da ovo nije masovno ubistvo počinjeno od strane marginalca sa dna socijale, nego malog psihopate iz privilegovanog društvenog sloja.

Marginalci sa dna socijale zavrśavaju u Ritopeku.

Ovo su guzonjini sinovi. Entitled.

Dete vežba u streljani i to prolazi.

Doktorov mali.

Odmazda prema devojčicama.

Ne verujem u priče o zlostavljanju u školi koje su uzrokovale ovo. Mali je psihopata 1-1.

 

Tačno one nakazne osobine koje su neophodne bile očevima da se uspentraju do vrhova socijalnih lestvica u ovom Mordoru biće preslikane u njihove sinove - sa disperzivnim razornim efektom…

 

p.s. A škola je morala biti ili Ribnikar ili Drinka.

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment
Just now, goofs said:

 

Neće on na slobodu nigde pošto će ili nego da ga sačeka ili će on nastaviti da ubija, ni jedno ni drugo nije dobro.

 

Ma kakvi. Vidim scenario u kojem se jednostavno cela porodica seli iz zemlje

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Djuro said:


Apsolutno je nebitno sta ja smatram. Ili ti. Kako ne razumes? Bitno je samo ono sto pise u kr zakon(ik)u.

moderna zakonodavstva pocivaju na subjektivnoj odgovornosti. u svim (demokratskim) drustvima. 
 

Da li majka Belivuka treba da odgovara za njegova dela? Ili otac Zvezdana Jovanovica?

 

 

nemam ništa protiv.

dečko je ubio 8 ljudi, smisleno, s namerom i za to treba da odgovara. zakonodavstvo ceni to na 40 godina zabele. OK?

zanemarimo koliko godina ima. OK?

otac mora da odgovara što je oruđe ubistva učinio pristupačnim OK?

manimo se diskusija i pitanja koliko smo "mi, kao društvo" krivi. OK?

Link to comment
6 minutes ago, cedo said:

 

 

a ima i statistika okacena ovde

povremeno se ukljucim, ne mogu da stignem sve da procitam, a nisam ni siguran da zelim. Ali mi je zapalo za oko da neko (ne ovde, kazem generalno) pise kako nije tolko bitno sto je otac imao oruzje i da treba traziti uzroke na drugom mestu. Meni je otac imao vazdusnu pusku na selu, i vaspitao me je da vodim racuna, kako drzim pusku, nikad usmerenu u coveka, da pucam samo u limenke itd. Tako da je i vaspitanje, verovatno. Ali ako klinac nema dostupnost oruzju, onda je velika verovatnoca da zaboravi na svoj plan i mozda iskali frustracije na drugi nacin (i niko ne strada).

Edited by JohnnyD
  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, Nikodije said:

i dalje pokusavam da saberem misli posle ovoga, i jednostavno ne mogu da razumem da klinac koji nema 14 godina ucini ovako nesto.

sva ova objasnjavanja™ koja idu dotle da se okrivljuje milos bikovic jer promovise kriminal, meni ne piju vodu. sta je moja generacija sve videla sa 14 godina sredinom devedesetih...

ovo je neobjasnjiva tragedija

Normalno da je iz nase perspektive neobjasnjivo, ono sto cini razliku je cini mi se, vreme izlozenosti pogubnim uticajima. Mi, ne samo da nismo raskrstili sa II svetskim ratom i devedestim, nego smo ubaceni u svakodnevnu savrsenu masinu lazi, prevara i pogresnih vrednosti dirigovanu sa najviseg vrha drzave. Mnogo ljudi i ne zna za neki drugi zivot a da nije reziran iz domace kuhinje. Nemamo svi iste receptore, decji su svakako u najvecoj opasnosti, nemam toliko maste da ispostavim kaznu dezurnim rijaliti zagadjivacima i mrziteljima svih vrsta.

  • +1 3
Link to comment
Just now, Mel said:

 

Imas cesto problematicnu decu od OK roditelja, ili jedno problematicno a drugo Ok, sve moze da igra ulogu, pa na kraju i slucaj i genetika, a roditelji cesto ne mogu ono sto ni psihijatri ne umeju da urade, pa bas koliko i da zele. Dodaj drogiranje na to. Roditelj nema sanse.

 

Roditelj nema šanse jer je sam sebe obespomoćio™. 

S tim da više ne postoji ama ni jedan sistem u društvu koji bi pomogao roditelju - niti škola, niti porodice kao osnovne ćelije društva, niti ustanova niti sistema ničega.....

 

...živela jebena sloboda. 

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

Čekam da neko primeti.

 

Naravno da ovo nije masovno ubistvo počinjeno od strane marginalca sa dna socijale, nego malog psihopate iz privilegovanog društvenog sloja.

Marginalci sa dna socijale zavrśavaju u Ritopeku.

Ovo su guzonjini sinovi. Entitled.

Dete vežba u streljani i to prolazi.

Doktorov mali.

Odmazda prema devojčicama.

Ne verujem u priče o zlostavljanju u školi koje su uzrokovale ovo. Mali je psihopata 1-1.

 

Tačno one nakazne osobine koje su neophodne bile očevima da se uspentraju do vrhova socijalnih lestvica u ovom Mordoru biće preslikane u njihove sinove - sa disperzivnim razornim efektom…

 

p.s. A škola je morala biti ili Ribnikar ili Drinka.

 

zasto prema devojcicama? Dosta ranjenih su decaci, kapiram da je hteo sve da ih pobije a ne rani.

A i spisak je pola pola.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

Imas cesto problematicnu decu od OK roditelja, ili jedno problematicno a drugo Ok, sve moze da igra ulogu, pa na kraju i slucaj i genetika, a roditelji cesto ne mogu ono sto ni psihijatri ne umeju da urade, pa bas koliko i da zele. Dodaj drogiranje na to. Roditelj nema sanse.

 

Skoro sam pričao nekome, daj mi 10 dece i 10 roditelja a da ih poznajem i mislim da bih pogodio po ponašanju dece posle mesec dana 9/10 čiji su. 

  • +1 2
Link to comment

nije čak ni dostupnost oružja osnovni problem, iako jeste problem.

 

pošto oružje ne ubija, nego čovek. problem je kako je došlo do toga da dete od 13 godina formira svest o tome da je neophodno da likvidira grupu vršnjaka i nastavnika. za pretpostaviti je da postoji jako veliki broj dece koja imaju dostupno oružje u kući, znaju gde je, možda znaju i da ga koriste. ali se ne dešava svaki dan ovakav pokolj.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

zasto prema devojcicama? Dosta ranjenih su decaci, kapiram da je hteo sve da ih pobije a ne rani.

A i spisak je pola pola.

Tako je pisalo ovde - da su ubijene devojčice.

Meni je pol nebitan - deca su. Ljudska bića.

Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

nemam ništa protiv.

dečko je ubio 8 ljudi, smisleno, s namerom i za to treba da odgovara. zakonodavstvo ceni to na 40 godina zabele. OK?

zanemarimo koliko godina ima. OK?

otac mora da odgovara što je oruđe ubistva učinio pristupačnim OK?

manimo se diskusija i pitanja koliko smo "mi, kao društvo" krivi. OK?


sve ok, Djordje, ali za sve to je potrebna izmena zakona.

A koja se, ako do nje i dodje, nece odnositi na ovog momka.

 

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

zasto prema devojcicama? Dosta ranjenih su decaci, kapiram da je hteo sve da ih pobije a ne rani.

A i spisak je pola pola.

 

pa ne, sedam djevojcica je ubijeno. tako je receno na presu.

Edited by morgana
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

dajte ljudi, molim vas ne preterujte unapred sa osudama decka ma koliko sve strasno to bilo.

definitivno ne znamo da li je "psihopata" ali znamo da je trpeo nasilje, to ne moze kod svakog deteta da prodje bez posledica.

 

 

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...