Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

14 minutes ago, copkillah said:

 

MIslim da si potpuno pogrešno razumeo. Ta njihova nada je bila zasnovana na tome da će da se dogodi neko čudo, a njoj je nažalost bilo potrebno nešto veće od čuda, bukvalno je bilo pitanje dana kada će ovo da se dogodi.  A nada je i ono što te dokusuri na kraju.

 

Ne znam iskreno kakvo je stanje bilo, osim što znam da je bilo loše.

Link to comment
10 minutes ago, Lancia said:

Na prvom mestu b92, za Pink i slicna sranja me ne vezuje nikakav sentiment.

 

Zanemarimo sentiment, ali ne i delovanje tih medija.

 

Uz b92 sam nekad voleo i Studio B...

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Carolostadien said:

 

To je i meni palo na pamet. Puno se glasnije pisalo i pričalo o tome kako, eto, ne mogu mu ništa, a puno manje o tome da će vjerojatno život provesti u raznim ustanovama. 

imam koleginicu čiji sin ide u ribnikar, kaže da trećina dece ne dolazi u školu, neće da idu, plaše se deca da će ovaj da se pojavi.

  • Tužno 6
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

njih nije trebalo uopshte da vracaju, nego do septembra da rade terapije, kome treba, kad ko hoce i moze, a onda da gledaju kako ce. jebemumater ko da nema u ovoj drzavi ljudi koji makar teorijski znaju kako se deluje posle takvih situacija, ako ne, mogli su da pitaju po svetu ko zna. jer neko mora da zna. nego kod nas guraj pod tepih i zive i mrtve, samo da izgleda da sve radi i povrh toga samo da je lepo :dry:

 

Nemaju oni to u glavi. Ja odbijam da poverujem da u celoj toj skalameriji nema bas nikog ko nije operisan od empatije, stvar je u tome da su oni setovani na "nismo mi krivi, nema veze s nama, to su oni zuti, Vucic radi kao mali mrav koji nije u njedrima nest'o za bolju Srbiju" tipa PR-a pa jednostavno gube iz vida kontekst, jer za razumevanje konteksta je potrebna sposobnost apstrahovanja predmeta preko njegove direktne upotrebljivosti. Tako na kraju zavrsimo s onom kokoskom koja je sinoc  u "Utisku nedelje" uredno cekala pored telefona da "odbrani Vucica", nesvesna kako ce to da zvuci odmah nakon sto se javio deda jedne od ubijenih devojcica. Oni ne delaju s mozgom vec sa zadatkom, ona je ispunila zadatak i dalje od toga je vise nista ne zanima. Isto vazi i za ono instagram zajebavanje Ane Brnabic koje je razbesnelo svakog ko u glavi ima bilo sta opipljivije od promaje.

 

S druge strane, Vucic je ocekivano vremenom umislio da sve zna i da se u sve razume, kao i svaki drljavi diktator tog tipa, tako da ga uopste ne zanimaju misljenja profesionalaca koji znaju kako se reaguje na ovakve drustvene traume. Govorimo o coveku koji je mrtav hladan objasnjavao lekarima u Novom Pazaru kako se koristi respirator, potpuno nesvestan da ga ti ljudi kojima je respirator osnovna profesionalna alatka gledaju u neverici kao poslednjeg idiota. On u svojoj hijerarhiji nema nikog s mozgom jer mu takvi prljaju ogledalce, ogledalce, kazi mu ko je najpametniji na svetu, ove bez mozga ne moze da upotrebi, sam nesto kao pokusava ali je to sve, naravno, priuceno i nedovoljno, cesto i kontraproduktivno.

 

Kad se saberu te dve stvari, dobijes sistem iz kategorije kurac od ovce, neutemeljenu fantaziju primenjenu na pogresan identitet. Takav sistem ne bi mogao da prevede zivog coveka preko ulice bez velike muke i opasnosti a kamoli nesto slozenije od toga. Istorija poznaje zle sisteme, poznaje glupe sisteme, poznaje samozive sisteme. Poznaje i kombinaciju sva ta tri sistema u jednom ali su takve kombinacije strasno retke i obicno vode u ozbiljnu drustvenu kataklizmu. Mi upravo zivimo u toj retkoj kombinaciji zlih, glupih i samozivih. Kako je Vucic uspeo da regrutuje samo takve karaktere ostace ozbiljna misterija. Po zakonu velikih brojeva barem kod jednog bi se zajeb'o ali avaj, u tom smislu je ispao nepogresiv.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

istini za volju, sto se toga tice, nema jedinstvenog resenja. cak bih rekla da preovladjuje misljenje da je deci koja su prezivela takvu traumu potreban povratak u rutinu. samo sto se, cini mi se, cesce desava da se mesta masakra sruse ili zatvore, a da deca idu u druge skole ili zgrade u istom kompleksu. 

i mislim da se decom i roditeljima iz ribnikara ipak bave i prilicno strucni ljudi.

sto ne znaci da znam sta je najbolje resenje u nasoj kulturi, nasim uslovima, nasoj medijskoj i politickoj klimi. niti mislim da bilo ko ima trenutno decidiran odgovor na to. ono sto je vazno, a mislim da se postuje, jeste dati deci i roditeljima mogucnost izbora kada je rec o vremenu i nacinu povratka na nastavu.

Edited by Aleksija
  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
46 minutes ago, gospa buba said:

njih nije trebalo uopshte da vracaju, nego do septembra da rade terapije, kome treba, kad ko hoce i moze, a onda da gledaju kako ce. jebemumater ko da nema u ovoj drzavi ljudi koji makar teorijski znaju kako se deluje posle takvih situacija, ako ne, mogli su da pitaju po svetu ko zna. jer neko mora da zna. nego kod nas guraj pod tepih i zive i mrtve, samo da izgleda da sve radi i povrh toga samo da je lepo :dry:

 

A ne ide to baš tako, upravo se radi o tome da to ne može pojedinačno da se rešava i da nije rešenje da npr deca sede kod kuće i idu na terapije. Odlazak u školu bi trebalo da bude dobrovoljan, naravno da se ne radi o nastavi već da zajedno razgovaraju o svemu, nešto kao grupna terapija. U stvari, ideja je da se balansira između povratka u rutinu sa procesiranjem svega što se desilo. Naravno, to je individualna i vrlo komplikovana stvar, ali svakako da zatvaranje škole nije nešto što bi pomoglo ovoj deci (a ni njihovim roditeljima).

 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

istini za volju, sto se toga tice, nema jedinstvenog resenja. cak bih rekla da preovladjuje misljenje da je deci koja su prezivela takvu traumu potreban povratak u rutinu. samo sto se, cini mi se, cesce desava da se mesta masakra sruse ili zatvore, a da deca idu u druge skole ili zgrade u istom kompleksu. 

i mislim da se decom i roditeljima iz ribnikara ipak bave i prilicno strucni ljudi.

sto ne znaci da znam sta je najbolje resenje u nasoj kulturi, nasim uslovima, nasoj medijskoj i politickoj klimi. niti mislim da bilo ko ima trenutno decidiran odgovor na to. ono sto je vazno, a mislim da se postuje, jeste dati deci i roditeljima mogucnost izbora kada je rec o vremenu i nacinu povratka na nastavu.

 

zakasnio sam minut, rekao sam nešto slično, ali potpisujem sve što si rekla

 

dobri i stručni ljudi sada rade sa decom, to je najbitnije

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Aleksija said:

i mislim da se decom i roditeljima iz ribnikara ipak bave i prilicno strucni ljudi.

 

2 hours ago, copkillah said:

dobri i stručni ljudi sada rade sa decom, to je najbitnije

moja koleginica mi je danas rekla da sa odeljenjem njenog sina niko nije razgovarao, a da im je nastavnica prestravljena i potpuno izgubljena. imaju smenu od dva do dva i po sata šetnje po parku ili posetu dkc-u, a za to vreme savetuju se roditelji da ih čekaju ispred škole dok se ne vrate. koleginica je takođe izbezumljena jer nema para da plaća nešto što se zove privatni boravak.

 

  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, slepa živana said:

 

moja koleginica mi je danas rekla da sa odeljenjem njenog sina niko nije razgovarao, a da im je nastavnica prestravljena i potpuno izgubljena. imaju smenu od dva do dva i po sata šetnje po parku ili posetu dkc-u, a za to vreme savetuju se roditelji da ih čekaju ispred škole dok se ne vrate. koleginica je takođe izbezumljena jer nema para da plaća nešto što se zove privatni boravak.

 

bas niko nije pricao sa odeljenjem? a jbga, i ja sam idiot sto poverujem da bar u nekom ogranicenom prostoru i situaciji nesto moze da se uradi kako treba.

Edited by Aleksija
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, slepa živana said:

imam koleginicu čiji sin ide u ribnikar, kaže da trećina dece ne dolazi u školu, neće da idu, plaše se deca da će ovaj da se pojavi.

Prepricavam zeni ovaj tvoj post, kaze ona sutra im u skolu dolazi jedno dete iz ribnikara da se prebaci

  • +1 2
  • Tužno 2
Link to comment
35 minutes ago, Aleksija said:

bas niko nije pricao sa odeljenjem? a jbga, i ja sam idiot sto poverujem da bar u nekom ogranicenom prostoru i situaciji nesto moze da se uradi kako treba.

pa i ja sam bila u neverici. s tom koleginicom inače slabo komuniciram, dva smo sveta različita, ali ovih dana je svi tešimo i zapitkujemo kako je...

pitala sam je kako ide to sa zahtevima roditeljskog saveta, jer sam gledala onog predsednika saveta na teveu kad je čitao zahteve, delovao mi je ozbiljno... rekla mi je da su to uglavnom zahtevi roditelja VII2 i ostali roditelji su ih u svemu podržali, verovatno u solidarnosti, a ostali problemi će da se rešavaju stihijski i ko kako ume.

  • Tužno 2
Link to comment
2 minutes ago, MocaVukotic said:

Prepricavam zeni ovaj tvoj post, kaze ona sutra im u skolu dolazi jedno dete iz ribnikara da se prebaci

ma da... dok se sistem opasulji, prođe deci život

  • Tužno 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...