Jump to content
IGNORED

Digitalna Srbija - https://euprava.gov.rs/


Milosh76

Da li koristite usluge euprave?  

46 members have voted

  1. 1. Da li koristite usluge euprave?



Recommended Posts

Super funkcioniše. Kad sam prvi put otkrio neke funkcionalnosti, na kratko sam se osetio kao da sam u nekoj mnogo boljoj državi.

 

Ali mnogo smara što je sve vezano za Microsoft platformu.

 

A sada sa novim M1 čipom ne može više ni da se virtualizuje ili dual-butuje windows na Meku. A puno mi da dajem par stotina evra za windows komp koji će mi služiti samo za e-servise 2-3 puta godišnje.

Link to comment
Šta od eUprave ne radi pod Mekom?
Za ePoreze mora da se budži, ali sa eUpravom nisam imao problema. 

Mozda citac kartica / e-sertifikat?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Da, to je problem sa ePorezima, ali eUprava podržava par tipova autentifikacije uključujući i mobilnu aplikaciju ConsentID pa čitač kartica može lako da se izbjegne. 

Link to comment
8 hours ago, laser lotus said:

Šta od eUprave ne radi pod Mekom?

Za ePoreze mora da se budži, ali sa eUpravom nisam imao problema. 

Pa mislio sam na oba sajta. Da, radi epurava sa prva dva stepepena autentikacije, ali ponekad zatreba treci stepen koji ne radi, ili promenis telefon (ili oni nesto zeznu u aplikaciji), pa moras posuditi windows da bi ponovo podesio drugi stepen.

Na M1 chipu ne radi ePorezi ni sa hackovima, niti ima nade da ce uskoro nesto da se sredi, jer zavisi od middleware-a koji je zakucan na x86.

Edited by Spooky
Link to comment
9 hours ago, jms_uk said:

Posto mi je LK previse stara (tj. izdata pre 18.08.2014. godine), da li mogu bar da uzmem parametre za ConsentID na jednom od ovih saltera?https://eid.gov.rs/documents/Lokacije_eID.pdf

 

Za vas koji se logujete ili sa C_ID ili el.sert. - da li imate pristup podacima u centralnom registru stanovnistva? Posto nije dostupno samo sa user/pass.

Centralni registar stanovništva je dostupan preko ConsentID-a, ne znam za ovo oko preuzimanja parametara.

  • +1 1
Link to comment

Preko e-uprave zakazivanje za zamenu vozacke dozvole ne moze ako nemas digtalni sertfikat.

Jel se moze vozacka obaviti na prepad ili mora da se zakazuje (online ili licno) ?

Link to comment

Na kraju balade ću da probam tu eupravu, kad ga već toliko nahvaliste. Taman da proverim jesam li platio porez za nekretninu ove godine, nešto ne mgu da se setim.

Link to comment
12 hours ago, igoraki said:

Na kraju balade ću da probam tu eupravu, kad ga već toliko nahvaliste. Taman da proverim jesam li platio porez za nekretninu ove godine, nešto ne mgu da se setim.

Nije jos doslo resenje za 2022

Link to comment

Hvala na info, ne moram da žurim onda...ionako moram da potražim čitač za ličnu kartu. Stajao mi je beskoristan mesecima, pa sam ga negde ćušnuo, sad kad mi treba naravno da ga nema.

Link to comment
  • 4 weeks later...

E uprava funkcioniše očajno.

Čak šta više, zajebali su me.

 

Pokušavao dve nedelje za malu kćerku da prijavim za termin za izdavanje pasoša. Da skratim priču, posle nekoliko dana bezuspešnog logovanja, i online komunikacije sa nekom osobom koja tamo radi, uspeo sam da iskreiram uplatnicu, slikam je mobilnim telefonom i uplatim. Inače ništa ne plaćam online, samo papirološki. Ta online osoba mi je dala sledeću pogrešnu informaciju: "Iskreirajte uplatnicu za pasoš kao da pravite za sebe, pa samo promenite vaše podatke za podatke vaše kćeri (ime, prezime, adresa)" 

Ništa mi nije spominjao da mora da se menja i poziv na broj, jer se taj poziv na broj izgleda vodi na mene a ne nju, tako da sam danas, 15 dana posle zakazivanja, kada sam konačno došao u zakazani termin - prvo morao da sačekam još sat vremena da prođu neki preko veze, a onda.... Onda kada sam ušao unutra žena koja izdaje pasoše mi kaže da sam pogrešno uplatio i da moram ponovo da uplatim. Lakonski mi kaže da su mi online dali pogrešnu informaciju :laugh: . Boli ih uvo što ja nisam dužan da znam da li mi je dobar ili loš poziv na broj.

Ništa uplatim ja ponovo tih 3.600 i kaže mi da povraćaj pogrešno uplaćenog novca izvršim preko e-trezora.

 

Naravno pokušavam da vidim preko interneta taj e-trezor i proceduru povraćaja novca ali ne nalazim ništa.

 

Ako ne budem našao online ništa u vezi te procedure ići ću lično u trezor na obilićevom vencu. Hteo sam i danas, ali imaju komunističko radno vreme do 15h.

Jebala ih e uprava. Bilo par ljudi ispred besnih koji ne mogu da kreiraju i uplate za pasoš/ličnu/vozačku i koji su isto imali problem sa online prijavljivanjem. Pre neki dan sam hteo nešto da proverim - ceo dan im nije radio sajt. 

Edited by BlackGeorge
Link to comment
4 minutes ago, BlackGeorge said:

E uprava funkcioniše očajno.

Čak šta više, zajebali su me.

 

Pokušavao dve nedelje za malu kćerku da prijavim za termin za izdavanje pasoša. Da skratim priču, posle nekoliko dana bezuspešnog logovanja, i online komunikacije sa nekom osobom koja tamo radi, uspeo sam da iskreiram uplatnicu, slikam je mobilnim telefonom i uplatim. Inače ništa ne plaćam online, samo papirološki. Ta online osoba mi je dala sledeću pogrešnu informaciju: "Iskreirajte uplatnicu za pasoš kao da pravite za sebe, pa samo promenite vaše podatke za podatke vaše kćeri (ime, prezime, adresa)" 

Ništa mi nije spominjao da mora da se menja i poziv na broj, jer se taj poziv na broj izgleda vodi na mene a ne nju, tako da sam danas, 15 dana posle zakazivanja, kada sam konačno došao u zakazani termin - prvo morao da sačekam još sat vremena da prođu neki preko veze, a onda.... Onda kada sam ušao unutra žena koja izdaje pasoše mi kaže da sam pogrešno uplatio i da moram ponovo da uplatim. Lakonski mi kaže da su mi online dali pogrešnu informaciju :laugh: . Boli ih uvo što ja nisam dužan da znam da li mi je dobar ili loš poziv na broj.

Ništa uplatim ja ponovo tih 3.600 i kaže mi da povraćaj pogrešno uplaćenog novca izvršim preko e-trezora.

 

Naravno pokušavam da vidim preko interneta taj e-trezor i proceduru povraćaja novca ali ne nalazim ništa.

 

Ako ne budem našao online ništa u vezi te procedure ići ću lično u trezor na obilićevom vencu. Hteo sam i danas, ali imaju komunističko radno vreme do 15h.

Jebala ih e uprava. Bilo par ljudi ispred besnih koji ne mogu da kreiraju i uplate za pasoš/ličnu/vozačku i koji su isto imali problem sa online prijavljivanjem. Pre neki dan sam hteo nešto da proverim - ceo dan im nije radio sajt. 

Treba da tražiš da ti izdaju potvrdu za povraćaj novca. Ja sam rekao makedoncu da uplati na svoj JMBG ali ne može nego mora na id broj stranca, a i makedonci su oslobodjeni te neke visoke takse, pa su mi izdali, odnosno treba da mi izdaju neku potvrdu za povraćaj.  A uplatnicu jovu su generisati na licu mesta i on je platio karticom sve takse…

  • +1 1
Link to comment

da te još malo obradujem, nećeš dobiti svih 3600 na jednom mestu.

nego treba da ideš u Narodnu Banku, trezor šta već za 3000 i onda još u poresku da popuniš nešto za preostalih 600.

tj. obrnuto je bilo, bar u NS. tako da ti ne mogu pomoći ni sa konkretnim adresama.

posle legne relativno brzo.

 

edit: i to što hamlet kaže, treba ti potvrda o pogrešnoj uplati, ali to su ti, nadam se, napravili na licu mesta.

sa tim ideš dalje - poreska - trezor.

 

teoretski možeš i ostaviti tako, ako treba i tebi isti dokument uskoro.

ali, ko će njih znati kad će da dignu cenu za 10 din. i onda nove komplikacije.

 

lepo funkcioniše e-uprava, ali ko zna šta hoće, uputstva su katastrofalna i na sajtu i očigledno od podrške

Edited by tonyk
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...