Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

meni je to ishlo na ramena nadlaktice, tup bol svuda, dosadan kao zubobolja, nocu prilichno onesposobljavajuci, npr da me budi, i da ne mogu da se okrenem ledja stomak i obrnuto, ili da izpuzavam iz kreveta kao glista, jer ne mogu da se oslonim na ruke, jer boli. razne neke terapije sam izvrtela, nishta za bol ga nije radilo, chak ni povijesni aflamil koji sad daju da narod krcka gdegod, za sve. prestajalo je i vracalo se samo od sebe random (jednom je proshlo od sledeceg kovida [emoji38]ol: a jednom posle od astrozeke i vishe nije imalo taj intenzitet nikad. istezanje/joga pomagalo mislim dosta, ali dugorochno, nekad je i samo npr brzo hodanje, da se pojacha cirkulacija svuda, umelo da olaksha, ali lako je hodati kad ne bole noge. isto shto sam primetila, jelo bez teshkih hidrata i sa malo duzim gladovanjem u danu je mislim koristilo najvishe, subjektivno.

naravno, najbolje radi kad imate problema iz neke trece oblasti, pa da skrene paznju :dry:

Sent from my RMX3710 using Tapatalk



  • +1 1
Link to comment

zivijo biggrin.png

(josh uvek sam vishe u filmu da jurcam okolo, ali i ovo shto gospodin lari rad ima svoga chara, ne kazem :hihi: )

Sent from my RMX3710 using Tapatalk



Link to comment
1 hour ago, Indy said:

To imam, definitivno... Počelo je pre oko pola godine (ne momentalno posle kovida, znači.) Išao sam otad na razne preglede i nema nekih nalaza (ostao je još ultrazvuk vena, mada spolja ne izgleda problematično i "venolog" nije bio ni malo zabrinut.)

 

Ipak, taj bol (varira između 3-6 na skali do 10) je baš dosadan (posebno noću). Jedno vreme sam trošio paracetamol - malko je pomagalo. Onda mi je sinula spasonosna ideja: posle večere složim 2-3 čaše rdečega vina i - pomaže:s_d: (Ili ne primećujem da me boli, što je dovoljno dobro.)

Ja sam imao i trombozu noge posle kovida (a prije vakcine :sleep:) otad mi je bas izrazeno to, samo sto je meni problem najvise kad sjedim duze od 10 min. Imam problem zbog toga sa koncentracijom kad radim, kupio sam najskuplju stolicu racunavsi da ce da pomogne ali jok. Radim svakih 6 mjeseci ultrazvuk vena nogu, sve cisto, dakle nije do toga. Inace, taj doca mi rece da te povrsinske vene ne sluze nicemu do estetskog i sasvim je svejedno kako izgledaju.

  • Hvala 2
Link to comment
  • 3 months later...

Svakodnevno imamo pune čekaonice ljudi sa trajnim oštećenjima pluća, sa smanjenim kapacitetom i doslovno fizičkim povredama pluća. Kod njih više puta na dan dolazi do gubitka daha, imaju konstantno lošu saturaciju i pre ili kasnije završe na kiseoniku. Ti ljudi su doživotni invalidi. Među njima su uglavnom stariji, ali ima i mlađih od 50 godina. Oni ne mogu sami da dođu do toaleta, ne mogu da se popnu uz stepenice, uz manje brdo, u stanju su samo da hodaju po ravnom, nikako drugačije, a radna sposobnost im je na nuli, objašnjava za Nova.rs dr Dejan Žujović, pulmolog u Zavodu za plućne bolesti i tuberkulozu u Beogradu.

 

Najveći problem je što za njih nema više konkretnih lekova, terapija, koje bi mogao da im prepišem. Nakon šest meseci lečenja, završava se svaka propisana terapija za kovid. Ako i dalje, posle tog perioda, imaju ozbiljne simptome, znači da je došlo do velikog oštećenja na plućima. Nedavno sam u jednom danu imao četiri takva pacijenta i ne znam šta da im dajem, osim antioksidanata i da im zakazujem preglede na svakih šest meseci. Kod njih nema više kliničkog poboljšanja. Nema im pomoći. Niko o ovome više ne priča, nego kažu da smo zvanično ‘pobedili koronu’, a ona nas je uništila i posledice ćemo tek osetiti.

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/dramaticno-upozorenje-srpskih-lekara-pune-ordinacije-neizlecivih-zrtava-postkovid-sindroma-ostaju-dozivotni-invalidi-i-sa-time-moraju-da-zive/

  • Tužno 3
Link to comment

Meni su neke vrednosti jetrače od kovida naovamo toliko povišene da ne smem da pijem lekove protiv bolova.

Doduše u julu su bile manje nagruvane nego u junu, pa kapiram da se smiruje al baš sporo, još malo pa punih godinu dana

  • Tužno 3
Link to comment

Ne, jedino što redovno uzimam je betablokator ujutru i antidepresiv kasno popodne bez kog ne mogu da spavam.

Mislio sam u bgd pojuriti hepatologa al se ispostavilo da mi je u ovom momentu fizijatar prioritet

Link to comment
19 hours ago, ToniAdams said:

Ne, jedino što redovno uzimam je betablokator ujutru i antidepresiv kasno popodne bez kog ne mogu da spavam.

Mislio sam u bgd pojuriti hepatologa al se ispostavilo da mi je u ovom momentu fizijatar prioritet

 

Kakvi su ti parametri inflamacije?

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...