Jump to content
IGNORED

Teniski GOAT, značaj OI i kako sve to izračunati


Mil@n

Recommended Posts

4 minutes ago, Meazza said:

 

Ovo je nesto drugo. Ima manje ucesnika, to je dobar argument. A kakvi su ti ucesnici, da li ih ima manje jer igraju samo najbolji ili nije zbog toga?

Uglavnom im seva paja za OI, ti Mico, bas slabo s tim tenisom :)

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

Nisam gledao ni dva sata tenisa kad se sve sabere u zivotu. Zato i pitam :) 

Ja valjda samo bejzbol i kriket nisam gledao, sva sreca te i skvo obozava sport.

Edited by Lancia
Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

Nisam gledao ni dva sata tenisa kad se sve sabere u zivotu. Zato i pitam :) 

ma skoro pa nebitno takmičenje

plus je pre bilo pravilo da kao moraš da igraš davis cup pa da učestvuješ, a većini sevapaja za davis da se tamo cimaju

Link to comment
Just now, Time Crisis said:

 

Nešto kao Srbija zlatna medalja u fudbalu na OI i Srbija osvojila mundijal

 

Fudbal na OI ima restrikcije koji vestacki prave turnir inferiornim.

Za Kopa Ameriku igraci ne tempiraju formu, cesto najbolji ne igraju, itd.

Link to comment
3 minutes ago, renne said:

ma skoro pa nebitno takmičenje

plus je pre bilo pravilo da kao moraš da igraš davis cup pa da učestvuješ, a većini sevapaja za davis da se tamo cimaju

 

Jasno. Samo ima jos jedna stvar. Iz pozicije navijaca, da li recimo Spanci vise vole da Nadal uzme grand slam ili OI? 

Link to comment
5 minutes ago, Lancia said:

Ja valjda samo bejzbol i kriket nisam gledao, sva sreca te i skvo obozova sport.

 

Ma dok sam isao u skolu gledao sam sve i svasta, cak i skijanje. Od srednje skole me vise nista nije zanimalo, samo fudbal. 

Link to comment
43 minutes ago, Meazza said:

Nisam znao za to. Moze objasnjenje?

Ocigledno nisi tenis fan.

 

1.

Vrijednost teniskog turnira je uvijek pomalo subjekrtivna. Novak je doveo u pitanje grand slem zbog Olimpijade. Olimpijada Novaku tako puno znaci. Beograd Novaku puno znaci. Federeru znaci jako malo, ali mu zato znaci Basel. Sljakasim vise znaci RG od bilo kog drugog turnira...

 

2.

Vrijednost turnira je otprilike zbir subjektivnih vrijednosti svih ucesnika u teniskom cirkusu: igraca, navijaca, komentatora, sponzora... Vrijednost turnira se mijenja tokom vremena. Najbolji primjer je WTF. Nekad je bio vrednovan vise nego AO. Danas je vrednovan tek malo vise od jednog mastersa.

 

U praksi, vrijednost turnira se dobrim dijelom vidi koliko su igraci spremni da ga preskoce.

 

3.

Postoji citavi niz sportova u kojima Olimpijada nije najvece dostignuce: fudbal, kosarka, tenis itd. Da se koncetrisem na tenis. Teniser pobjednik na Olimpijadi nece nikada imati vecu paznju od sprintera koji je pobijedio na 100 metara. Dajam samo jedan primjer. Ili ako hoces da postavim ovako. Koji sponzor prikazuje tenisera na Olimpijadi? Nijedan. Pokazuje ga u Umbldionu, RG-a...

 

Znas li koliko se zlatnih olimpijskih medalja dodijeli tokom Olimpjade? Blizu 1000. Olimpijska medalja sama po sebi nije tolika vrijedna. Naravno, vrijedna je ako je konkurenciju u danom sportu najaca na Olimpijadi.

 

4.

Po kvalitetu olimpijski teniski turnir je cesto ispod matersa 1000. Igra se u dva seta, puno je ga top igraca preskace ili ne daju puni fokus. Sampras i Federer nemaju olimpijsko zlato jer Oliimpijadi nisu nikada dali puni prioritet. To nesto znaci. Novak nema olimpijsko zlato u prvom redu jer mu je bilo previse stalo do tog trofeja. Opsjednutost Olimpijadom je Novaka puno kostala. Ali to je subjektivno!

Edited by Stari tenis fan
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

 

Ovo je nesto drugo. Ima manje ucesnika, to je dobar argument. A kakvi su ti ucesnici, da li ih ima manje jer igraju samo najbolji ili nije zbog toga?

 

brate, ja tenis gledam samo na olimpijskim igrama i kao takav mogu ti potvrditi da nema nikakve razlike između OI i npr Vimbldona. igraju svi najbolji.

pusti bre rennea, on o sportu nema blage veze, pa ni o tenisu.

2012 u Londonu je npr razmak između ta 2 turnira bio 10-15 dana. I manje-više isti raspored osvajača medalja. Jedino je u Vimbldonu pobedio Federer, a par nedelja kasnije u finalu OI, bilo obrnuto, Marej pobedio Federera.

u polufinalu Federer igrao 150 gemova protiv onog lika iz Argentine i ja reko super je ovo biće Gaučos umoran za treće mesto protiv Noleta, ali ne lezi vraže, izgubio naš i bronzu.

4 godine posle u Riju taj Argentinac bio 158. na tabeli i žreb ga spoji sa Noletom u prvom kolu, ja se budio u 3-4 ujuro da gledam i opet ga taj lik izbaci.

Nolo plakao ko kišna godina, meni umalo suza nije krenula, majkemi.

Sad posle ovoga u Tokiju kad je odustao od igranja 2 meča za bronzu i usput zajebao i onu devojku Ninu za medalju, mislim da sam završio sa tenisom i Novakom za vjekvjekova. :lolol:

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

 

brate, ja tenis gledam samo na olimpijskim igrama i kao takav mogu ti potvrditi da nema nikakve razlike između OI i npr Vimbldona. :lolol:

 

Cekaj, kako mozes da potvrdis da su OI iste kao Vimbldon ako ne gledas Vimbldon? Ili si se nespretno izrazio?

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Stari tenis fan said:

Novak nema olimpijsko zlato u prvom redu jer mu je bilo previse stalo do tog trofeja.

 

Ovo bas moze da bude se iskoristi kao argument protiv njega. Da ne moze da osvoji upravo onaj trofej do kojeg mu je najvise stalo.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Teniski GOAT, značaj OI i kako sve to izračunati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...