Jump to content
IGNORED

Odbrana Od Reklama


Mil@n

Recommended Posts

Ukoliko ste ikada želeli da gledate YouTube bez reklama na svom telefonu ili tabletu, sigurno ste naišli na ime YouTube Vanced. Nažalost, popularna aplikacija je ugašena prošle godine. Iako korisnici i dalje mogli da je koriste, bilo je neminovno da će tome jednom doći kraj, a čini se da smo sve bliže tome.

 

Rešenje, bar privremeno, postoji. Jedno od rešenja je izlogovati se iz aplikacije kako bi puštanje videa proradilo, ali ponovno ulogovanje na isti nalog ne garantuje uspeh. Mnogi javljaju da problem prestaje kada upotrebe drugi nalog.

Međutim, deluje da je najbolje rešenje da se preuzme najnovija verzija aplikacije sa zvanične Vanced github stranice i omoguće određena podešavanja.

 

https://smartlife.mondo.rs/tech/platforme/a52561/Ne-radi-YouTube-Vanced-kako-popraviti-aplikaciju-resenje.html

 

  • +1 1
Link to comment

To što radite je kradja i analogno medjusobnom savetovanju kako da se krade kablovska ili struja. Košta održavanje svih tih servera, i čak imaju plaćenu verziju bez reklama za ljude koji ne plaćaju reklame. Family košta tipa 1150 dinara mesečno i može da ga deli 6 ljudi (namenjeno za članove porodice, al ne proveravaju, dok god ste u istoj državi) uglavnom - radi naravno i za turističke posete u inostranstvu), a imate i youtube music, pandan spotify-ju uključen u cenu. Ako vam je i puno cena jedne kafe mesečno po članu, a dovoljno često gledate youtube da vam smeta, ne znam šta da kažem.

 

Ja koristim blockere, ali samo zato da me ne bi neki sajtovi na kojima sam retko nervirali sa vrlo agresivnim reklamama koje prekrivaju celi ekran. Blokeri su isključeni za sve sajtove na kojima sam češće.

  • Haha 4
Link to comment
3 hours ago, Spooky said:

To što radite je kradja i analogno medjusobnom savetovanju kako da se krade kablovska ili struja. Košta održavanje svih tih servera, i čak imaju plaćenu verziju bez reklama za ljude koji ne plaćaju reklame. Family košta tipa 1150 dinara mesečno i može da ga deli 6 ljudi (namenjeno za članove porodice, al ne proveravaju, dok god ste u istoj državi) uglavnom - radi naravno i za turističke posete u inostranstvu), a imate i youtube music, pandan spotify-ju uključen u cenu. Ako vam je i puno cena jedne kafe mesečno po članu, a dovoljno često gledate youtube da vam smeta, ne znam šta da kažem.

 

Ja koristim blockere, ali samo zato da me ne bi neki sajtovi na kojima sam retko nervirali sa vrlo agresivnim reklamama koje prekrivaju celi ekran. Blokeri su isključeni za sve sajtove na kojima sam češće.

 

Ja plaćam premium i ne koristim blokere uopšte, tako da - sram te bilo.

Link to comment

Meni je najveći problem sa reklamama bio na  smart tv,jer ne može da se instalira ništa od tih alternativa 

pa sam našao ekipu za family pack ,jedan je napravio argetinski  nalog ,ubacio još nas dvojicu u rodbinu i 

tako da sada plaćamo 100 dinara mesecno 

A logovan sam na kompu,mobu,tvu,firesticku i sve radi bez problema ..i  sve je sinhronizovano 

Olakšao sam sebi život 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Fakundo Sava said:

Meni je najveći problem sa reklamama bio na  smart tv,jer ne može da se instalira ništa od tih alternativa 

pa sam našao ekipu za family pack ,jedan je napravio argetinski  nalog ,ubacio još nas dvojicu u rodbinu i 

tako da sada plaćamo 100 dinara mesecno 

A logovan sam na kompu,mobu,tvu,firesticku i sve radi bez problema ..i  sve je sinhronizovano 

Olakšao sam sebi život 

 

Ako imaš android tv, može valjda taj smarttube.

Link to comment

Ne može ,probao sam preko sa externim apk fajlovima ,odradi instalaciju ali posle neće da se pokrene ili uopšte se 

ne vidi u sistemu ...probao sam smart,pure,fast,vanced ...

 Matori Tcl ali fin ovako televizor 

Link to comment
18 hours ago, Spooky said:

To što radite je kradja i analogno medjusobnom savetovanju kako da se krade kablovska ili struja.

 

 

Ne vidim problem sa kradjom struje sve dok mi EDB za stan u kome niko ne zivi i u kome nista nije prikljuceno otima 1200 dinara mesecno.

Kradja struje u Srbiji je robinhudovski čin.

 

Link to comment

@JozoMujica

Neko održava konekciju do tog stana i u svakom trenutku možeš povući struju do nivoa odobrene snage. Neko računovodstvo ti obračunava i šalje račun svakog meseca, a pre toga nego očita brojilo. Misliš da računi u inostranstvu nemaju taj fiksni deo?

https://c03.apogee.net/mvc/home/hes/land/el?utilityname=citizenselectric&spc=foe&id=4600

(Guglao sam slike za electricity bill explained)

 

Uostalom, ako već imaš investicione nekretnine prosto to smatraj troškom koji je još i mali u poređenju sa mnogim drugim državama. Negde su takse na prazne/druge stanove drastične.

Edited by Spooky
Link to comment
13 minutes ago, Spooky said:

@JozoMujica

Neko održava konekciju do tog stana i u svakom trenutku možeš povući struju do nivoa odobrene snage. Neko računovodstvo ti obračunava i šalje račun svakog meseca, a pre toga nego očita brojilo. Misliš da računi u inostranstvu nemaju taj fiksni deo?

https://c03.apogee.net/mvc/home/hes/land/el?utilityname=citizenselectric&spc=foe&id=4600

(Guglao sam slike za electricity bill explained)

 

Uostalom, ako već imaš investicione nekretnine prosto to smatraj troškom koji je još i mali u poređenju sa mnogim drugim državama. Negde su takse na prazne/druge stanove drastične.


Na racunu koji iznosi 1200 dinara ,trosak garantovanog snabdevaca je 142.62 i to treba da pokriva ono sto si ti naveo.

Ostalo je javni servis, akciza, porez i pazi sad  - obracunska snaga 6.9kW, ukupno 359.89 bez akcize i poreza?!

Kakva  obracunska snaga, kakvih 6.9kW kad je potrosnja 0?  Zasto se naplacuje obracunska snaga na potrosnju 0?

To je kao da ti na benzinskoj pumpi naplate oktansku vrednost benzina iako si se samo parkirao da kupis cigare

Pa da su samo to oteli, to bi bilo oko 4.4 miliona evra mesecno.

 

O racunu na kome postoji potrosnja bolje i da ne pricamo, tu se odmah aktiviraju stavke "naknada za podsticaj povlascenih proizvodjaca" i "naknada za unapredjenje energetske efikasnosti".

Kome idu te pare? Zasto ja kao kupac treba da podsticem bilo koga da proizvodi ako vec placam proizvod? Zar proizvodjac ne proizvodi da bi zaradio, sta ce mu moj podsticaj?

Kakvo unapredjenje energetske efikasnosti, ko je i sta unapredio i sta ce to na mom racunu za utrosenu elektricnu energiju?

Kupac treba da placa proizvod, a prodavac cenu proizvoda da formira tako da mu se isplati da ga prodaje, ovako je navodno struja jeftina, a na svaki racun otmu jos minimum 1000 dinara, puta 3.6 miliona brojila.

 

I konacno, sta mene briga kako je u inostranstvu, da sam hteo da zivim u inostranstvu, otisao bih tamo da zivim.

I kom inostranstvu? Okacio si link sa objasnjenjem racuna iz Pensilvanije, gde su fiksni troskovi tu negde kao kod nas. Kolika je kupovna moc u Pensilvaniji? Kolika je prosecna zarada?

Zar ne bi trebalo da se po tim pitanjima poredimo sa Sri Lankom i Belorusijom izmedju kojih smo po bdp-u, koliki su tamo troskovi? Da li tamo ima taksi na prazne stanove i da li su drasticne?

 

Razumem ja sve sto hoces da kazes i principijelno si u pravu, ali sve bi to moglo da vazi kad ne bi bilo enormne pljacke koja se sprovodi preko javnih preduzeca.

Ovako branis neodbranjivo kad svi znamo za sta javna preduzeca sluze (svakoj) vlasti.

 

 

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Ureko sam se, crče mi vanced bez da se da popraviti. 

Kad se uzme premium porodični, jel to može 6 gmail naloga da se koristi, ili svi koristimo jedan na 6 uređaja?

Link to comment
21 hours ago, Spooky said:

To što radite je kradja i analogno medjusobnom savetovanju kako da se krade kablovska ili struja. Košta održavanje svih tih servera, i čak imaju plaćenu verziju bez reklama za ljude koji ne plaćaju reklame. Family košta tipa 1150 dinara mesečno i može da ga deli 6 ljudi (namenjeno za članove porodice, al ne proveravaju, dok god ste u istoj državi) uglavnom - radi naravno i za turističke posete u inostranstvu), a imate i youtube music, pandan spotify-ju uključen u cenu. Ako vam je i puno cena jedne kafe mesečno po članu, a dovoljno često gledate youtube da vam smeta, ne znam šta da kažem.

 

Ja koristim blockere, ali samo zato da me ne bi neki sajtovi na kojima sam retko nervirali sa vrlo agresivnim reklamama koje prekrivaju celi ekran. Blokeri su isključeni za sve sajtove na kojima sam češće.

 

Spoiler

Didnt Read Lol Storm Trooper GIF

 

  • Haha 3
Link to comment
2 hours ago, desboj said:

jel to može 6 gmail naloga

6 gmail naloga, svaki od njih na kolko hoćeš uredjaja. Zapravo, kad bi baš hteli, ovo može da deli gomila ljudi, ako koristite nepersonalne naloge.

  • Hvala 1
Link to comment
On 28. 4. 2023. at 21:41, Spooky said:

To što radite je kradja i analogno medjusobnom savetovanju kako da se krade kablovska ili struja. Košta održavanje svih tih servera, i čak imaju plaćenu verziju bez reklama za ljude koji ne plaćaju reklame. Family košta tipa 1150 dinara mesečno i može da ga deli 6 ljudi (namenjeno za članove porodice, al ne proveravaju, dok god ste u istoj državi) uglavnom - radi naravno i za turističke posete u inostranstvu), a imate i youtube music, pandan spotify-ju uključen u cenu. Ako vam je i puno cena jedne kafe mesečno po članu, a dovoljno često gledate youtube da vam smeta, ne znam šta da kažem.

 

Ja koristim blockere, ali samo zato da me ne bi neki sajtovi na kojima sam retko nervirali sa vrlo agresivnim reklamama koje prekrivaju celi ekran. Blokeri su isključeni za sve sajtove na kojima sam češće.

 

Advertising industrija je poznata po moralnim vrednostima i poštovanju etičkih standarda 🤣.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...