Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

I u najvećim ligama na svetu postoje igrači koji igraju ili ne igraju ne iz sportskih nego iz raznih drugih razloga. Ne vidim zašto to i ovde ne bi moglo da bude slučaj. Još manje ne vidim razlog zašto se o tome ne bi razgovaralo. 

  • -1 1
Link to comment

Možemo tako ukrug do prekosutra. Ako zanemarimo zarad priče taj dio o pukovniku Raji, onda ili mi svi griješimo jer ne vidimo nešto u tom Krstoviću ili griješi Stanković, pošto djeluje da od Krstovića tim nema trenutno nema neke koristi i da je umjesto njega bolji bilo ko ko je trenutno na rosteru, od Dionija, preko Pavkova, Bena, ko god može da igra napadača. Dakle, stvar negdje škripi sa tim Krstovićem, ako već nećemo da idemo u vanterenska pitanja. 

Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

I u najvećim ligama na svetu postoje igrači koji igraju ili ne igraju ne iz sportskih nego iz raznih drugih razloga. Ne vidim zašto to i ovde ne bi moglo da bude slučaj. Još manje ne vidim razlog zašto se o tome ne bi razgovaralo. 

Ma još jedna od varijacija "ajde da pričamo samo o fudbalu, ništa mafija, ništa politika", mada ne znam kako se Krstović i tu uklapa pošto sa fudbalom ima vrlo malo veze. Za njega je onaj mali Kabić iz Vojvodine od 17 godina već fudbalerčina.  

  • +1 1
Link to comment

Krstovic je pocinjao jer je bonus, a  bonus mora da igra 90 minuta, verovatno je procena bila, Pavkov ima sracku, Dioni nespreman, najmanja steta je da igra Krstovic.

Zasto ulazi u igru posle toga, to verovatno ni Stankovic ne zna!

 

Liku bukvalno treba savet kako treba pravilno da hoda.

Link to comment

Usput, Krstovic je mnogo dobar decko vanfudbalski. Jos nije na taj nacin iskvaren. Nije on kriv sto ga Rajo gura kao sto je onomad gurao svoja drva iz Zete na stetu Moline i ostalih. Sve sto dodje iz Crne Gore, pa jos iz Zete ili odakle vec, a ima epitet "najtalentovanijeg mladog igraca CG", znas da je drvo u pitanju. Stara menadzersko-lopovska prica koju i dalje guraju po novinama.

  • +1 2
Link to comment

Gotovo u svim utakmicama u kojima je Krstovic igrao, ostatak tima nije bio na visini, a Krstovic je bio visnja na torti u negativnom smislu.  Prema njegovom zalaganju na terenu (koje je jedno od njegovih pozitivnih osobina), pretpostavljam da sa isto toliko pregora i posvecenosti radi i na treninzima.  To treneri postuju i nagradjuju jer ne mogu da ignorisu igraca koji je ambiciozan i vredan.  Navijaci to malo cene i ukoliko takav igrac nema ucinak ili ima negativan ucinak na utakmicama, zele da mu vide ledja.  Ako se to ne desi, onda trener i uprava dobijaju packe i kritike na osnovu tvrdnji da "mali" igra jer je to zahtev mafije.

 

Nedavno sam gledao emisiju u kojoj je Predesnik SANU, Vladimir Kostic, pricao o ljudima koji su pozitivno uticali na formiranje njegove licnosti.  Jedan od tih ljudi je bio i njegov nastavnik fiskulture u OS Sv. Sava u Beogradu, Obrad Belosevic, inace nekadasnji internacionalni kosarkaski sudija.  U Kosticevom razredu bila su dvojca momaka, jedan atleta kome je svaki sport lezao ali koji je bio lenj i neambiciozan.  Drugi trapavko, ali vredan i ambiciozan.  Ovaj drugi nikako nije uspevao da preskoci kozlic, ali nikada nije odustajao i trudio se da to uradi, uprkos zadirkivanju i ruganju drugova i drugarica zbog njegove trapavosti.  Na kraju godine, Belosevic je atleti dao trojku a trapavku peticu.  Danas bi neko zakljucio da je trapavkov otac bio neki partijski budza a atletin otac covek bez visokog drustvenog uticaja i statusa.  A nije bilo tako.

  • -1 1
Link to comment
34 minutes ago, James Marshall said:

 bolji bilo ko ko je trenutno na rosteru, od Dionija, preko Pavkova, Bena, ko god može da igra napadača. Dakle, stvar negdje škripi sa tim Krstovićem, ako već nećemo da idemo u vanterenska pitanja. 


+ Vukanovic.

 

Svi su trpali u bitnim tekmama, da je zadnji vezni kao Njegos pa da samo smeta, jos i da tolerise covek. Ovom je pos'o da trpa, a to moze samo po domacim ledinama. :D On je bukvalno strano telo u ovom timu. Ta zajebancija i insistiranje na njemu moze da odvede na -4, -6, pa nek' onda Stankovic misli sta ce. 

Link to comment
41 minutes ago, James Marshall said:

Ma još jedna od varijacija "ajde da pričamo samo o fudbalu, ništa mafija, ništa politika", mada ne znam kako se Krstović i tu uklapa pošto sa fudbalom ima vrlo malo veze. Za njega je onaj mali Kabić iz Vojvodine od 17 godina već fudbalerčina.  

 

To su isto pisali i za ovog klinca Lazetica pa momak za 45 minuta ne samo da nije pokazao nista nego je pokazao da je Krstovic trenutno za njega Gerd Miler licno. Njegova sreca je sto se sav otrov kritike prosipa na Krstovica pa je on postedjen, inace bi se i njemu naslo da je neciji igrac i da ga neki kriminalac gura. Kao sto je sreca za tog fudbalercinu iz Vojvodine sto igra u Vojvodini a ne u Zvezdi, ciji bi ga navijaci takodje odmah proglasili za mafijaskog pulena.

 

Krstovic jeste balvan posvadjan i sa loptom i sa sopstvenim nogama ali decko ima 21 godinu i sa radnom etikom koju ima nije u potpunosti promasen slucaj. A vi sad nastavite o pukovniku Raju, diletantu Stankovicu i slicnim omiljenim forumskim temama.

  • +1 1
Link to comment

Ako sam ja dobro razumeo Stankovicev sistem, glavni zadatak centarfora nije samo da "trpa", nego da to omoguci i drugim napadacima time sto navlaci na sebe protivnicke odbrambene igrace, dobija duele, odlaze loptu, asistira i stvara sanse.  Stavise, ovo drugo je znacajniji zadatak od pukog trpanja, pa su zato kod nas Katai, Ivanic, Ben postizali isto onoliko golova i vise nego na primer Falcineli ili Pavkov.  Ako centarfor ume i da trpa, jos bolje, ali mi vec imamo momke za trpanje.

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Ako sam vas dobro razumeo, tvrdite da Krstovica Stankovic forsira iskljucivo na osnovu mafijasko-politickih veza, a ne zato sto Stankovic smatra da je Krstovic svojim radom i zalaganjem zasluzio mesto u seniorskom timu.

 

Po onome što smo do sad videli Krstović je i došao u Zvezdu na osnovu mafijaško-političkih veza.

Ako zanemarimo njega, i uzmemo fijasko oko neigranja Degeneka, onda i to ide u prilog priči da se Deki, nažalost, ne pita sam baš za sve kada je sastavljanje tima u pitanju.

 

 

Link to comment
 
Po onome što smo do sad videli Krstović je i došao u Zvezdu na osnovu mafijaško-političkih veza.
Ako zanemarimo njega, i uzmemo fijasko oko neigranja Degeneka, onda i to ide u prilog priči da se Deki, nažalost, ne pita sam baš za sve kada je sastavljanje tima u pitanju.
 
 

Ne postoji fijasko sa Degenekom, postoji jedino fijasko protiv Serifa ostvaren sa Degenekom u timu.
Link to comment
5 minutes ago, Dimitrije said:

Ako sam ja dobro razumeo Stankovicev sistem, glavni zadatak centarfora nije samo da "trpa", nego da to omoguci i drugim napadacima time sto navlaci na sebe protivnicke odbrambene igrace, dobija duele, odlaze loptu, asistira i stvara sanse.  Stavise, ovo drugo je znacajniji zadatak od pukog trpanja, pa su zato kod nas Katai, Ivanic, Ben postizali isto onoliko golova i vise nego na primer Falcineli ili Pavkov.  Ako centarfor ume i da trpa, jos bolje, ali mi vec imamo momke za trpanje.

 

Ma, Krstovic u ovom trenutku nema mesta ni u prvom timu ni na klupi Zvezde. Decko je neartikulisani poluproizvod koji od fudbala za sada pokazuje samo veliku zelju i vanserijski trud. Meni samo malo ide na zivce ta notorna prica da ko se god forumskom narodu ne svidja odmah igra zato sto je Rajov, Majov, Gajov, da se tu trener nista ne pita i da mora da ga gura u tim inace je najebao. Stankovicu jos uvek nikada niko iz uprave nije sugerisao ni jednog jedinog igraca kao startera ili opciju sa klupe, niti bi on to dozvolio. Ovo nije moje misljenje vec informacija, pa neka shvati ko kako hoce. Sve greske u izboru tima, ulascima sa klupe i slicno, ukljucujuci i sumanuto forsiranje ocigledno nesposobnog Krstovica koje ce samo da ucini da ga publika uzme na zub, sve je to Stankoviceva odluka. I ulasci Srnica su Stankoviceva odluka a nasi proslogodisnji bonusi neka ubuduce malo razmisle koliko je pametno glumiti Gardiste ver. 2.0 sa trenerom koji ih javno hvali kad god stigne ali je u realnosti nervcik, tvrdoglav kao mazga i tesko oprasta igracima neke vanterenske slobodne aktivnosti.

 

Drugo, neki ljudi bi mogli da se odluce da li mogu da trpe klince u prvom timu ili ne. Ova politika da se stalno kuka za nedostatkom igraca iz omladinskog pogona a kad god neko od njih dobije sansu odmah je balvan, ne zna da sutne loptu, lelemud, probisvet, neznalica i sta vec sve ne, jednostavno nema smisla jer nije koherentna. Mi imamo strateski problem da nam iz mladjih kategorija dolaze klinci nespremni za ozbiljan fudbal kao igraci zadatka i rotacijski igraci (ovi drugi se ionako prodaju cim nesto pokazu tako da ne treba racunati na to da cemo odjednom videti neki biser od igraca u prvom timu) i to nije Stankoviceva krivica vec odgovornost ljudi koji vode omladinski pogon. Ali s ovim pravilima neko od njih mora da igra iako nije na nivou ostatka tima i to je problem jer publika vidi koliko mogu i precrta ih jos pre nego sto su ozbiljno zakoracili u seniorski fudbal. To moze bitno da im uspori karijeru. Ja sam licno polagao neke nade u Nikolica ali izgleda da on nema karakter ozbiljnog igraca, Gavric mi se nikada nije posebno dopadao, mislim da Njegos Petrovic mozda moze nesto da napravi ako shvati da je vreme takvih zadnjih veznih kako on pokusava da igra proslo i pokusa da unapredi pas igru, Erakovic je stoper a oni malo kasnije sazrevaju i to je to. Za Stanica, Stankovica, Lazetica ali i za Krstovica tek ostaje da se vidi, to su sve jos uvek deca.

Link to comment
24 minutes ago, Dimitrije said:

Ako sam ja dobro razumeo Stankovicev sistem, glavni zadatak centarfora nije samo da "trpa", nego da to pokusava sutevima s 35 metara u kontri gde ima 2 opcije za pas, kao i da u slicnoj situaciji u kojoj je Pavkov napravio gol Kataiju on potiljkom dodaje loptu protivnickom golmanu. 


U redu je da zbog tog pravila igra tololigu, ali zasto dobija po pola sata u do or die tekmama mi nije ni najmanje jasno. Mislim 'ajde, ok je da ga pusti da igra kad vodimo 3, 4, i 5-0, ali sta je on trazio i postigao na terenu protiv Serifa u obe tekme ni bogu nije jasno. Neka igra sad revans 90 minuta protiv Kluza, pa neka nas razuveri sve ako ume i ima cime. 

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...