Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Samo da prijavim da sam sinoć pila isključivo nemačko pivo :P
je htedoh da uzmem ono belgijsko sa vocem (i povrcem wink.gif) ali nemaju ga u holandiji...btw, bio sam pre neki dan u grevenbroich-u, bas pored onog gradilista gde se desio udes.neverovatno :( :( :(
Link to comment

Ne samo ugođaj, nego recimo one domaće kobasičice i Lebkuchen iz Nirnberga jednostavno ne možeš da degustiraš u drugim gradovima. Diljem Nemačke ćeš naići na štandove na kojima se tvrdi da nude baš te specijalitete, ali to nema veze s originalom.

Link to comment

najbolje sto ima u alzasu su flammkuchen. kad god sam u nemackoj, idem u rajnlandske restorane da ih zderem. nego, evo malo zabavnih sadrzaja iz ddra, gde su cetnici izgleda preuzeli kontrolu nad saobracajnim sistemom:deteverbundungsplannerom8.jpgmamakb6.jpgtatagn3.jpgtroprstaautomativarg1.jpg

Link to comment

malo nam je topic utihnuo, pa da ga malcice zivnem.dakle, tema: povracaj poreza.za 2005-u sam uradio sve sam uz pomoc programcica Elster koji se moze besplatno skinuti na https://www.elster.de/elfo_down1.phpkad se svi podaci unesu i provere, moze se online prebaciti formular direktno finanzamtu, ali se mora odstampati formular, potpisati i poslati postom ili licno predati, i sve bude relativno brzo gotovo. druga tema je email grupa Nasi-U-D na http://www.domeus.de gde se moze prijaviti i dobijati s vremena na vreme emailove u vezi raznih tema vezanih za zivot u nemackoj. vrlo korisna stvar.

Link to comment
Samo da se autiram kao još jedan obožavalac Alzasa. The best of both worlds - nemačka vina (rizling, silvaner) u francuskoj izvedbi, savršen crossover obe kuhinje (choucroute, flammekuchen) i najsimpatičniji fenomen - Francuzi koji se ne libe da govore strani jezik. Plus Strazbur je prelep grad. Prava destinacija za jedno panevropsko iskustvo.
Evo i ja sam iz te frakcije.. :rolleyes::pera: Alzas,Alzas ?ber alles..Lep pozdrav
Link to comment
malo nam je topic utihnuo, pa da ga malcice zivnem.dakle, tema: povracaj poreza.za 2005-u sam uradio sve sam uz pomoc programcica Elster koji se moze besplatno skinuti na https://www.elster.de/elfo_down1.phpkad se svi podaci unesu i provere, moze se online prebaciti formular direktno finanzamtu, ali se mora odstampati formular, potpisati i poslati postom ili licno predati, i sve bude relativno brzo gotovo. druga tema je email grupa Nasi-U-D na http://www.domeus.de gde se moze prijaviti i dobijati s vremena na vreme emailove u vezi raznih tema vezanih za zivot u nemackoj. vrlo korisna stvar.
Amateri... <_< ovde, u civilizaciji je kompletna prijava poreza (ukupni prihodi, hipoteka, olakšice itd) preko interneta, potpisuje se "digitalnim potpisom", poznatom poreskoj službi. Ništa na hartiji, ništa preko pošte.(Samo može da se desi da te naknadno izvuku iz bubnja za random check, pa moraš da im šalješ originalne račune i potvrde o primanjima za tu godinu iz kojih se vidi da su brojke koje i ukucao ispravne)
Link to comment
Amateri... <_< ovde, u civilizaciji je kompletna prijava poreza (ukupni prihodi, hipoteka, olakšice itd) preko interneta, potpisuje se "digitalnim potpisom", poznatom poreskoj službi. Ništa na hartiji, ništa preko pošte.(Samo može da se desi da te naknadno izvuku iz bubnja za random check, pa moraš da im šalješ originalne račune i potvrde o primanjima za tu godinu iz kojih se vidi da su brojke koje i ukucao ispravne)
lako je vama kad vas ima 5-6 puta manje.jedna pojacana 486-ica vam radi posao. :P
Link to comment
  • 3 weeks later...

i kakav je ugodjaj i smekaju li kobasichice?ja sinoc isao u dgra i nisam mogao proci od guzvi. a tek parking :blink: mogu misliti sta je tek subotom.pred bozic treba kupovati samo najosnovnije.

Link to comment
  • 1 year later...

jel može pomoć od vas koji ste u švabiji?ako drug treba da mi donese jedan uređaj za gitaru, koliko će me na kraju izaći sveukupno. pitam ako je neko skoro dolazio ovamo i donosio neku tehničku robu.primercena je 269e, a ispod piše Inkl. 19 % Mwst.šta to znači?ako neko može da mi da info zahvalan bi bio.

Link to comment
jel može pomoć od vas koji ste u švabiji?ako drug treba da mi donese jedan uređaj za gitaru, koliko će me na kraju izaći sveukupno. pitam ako je neko skoro dolazio ovamo i donosio neku tehničku robu.primercena je 269e, a ispod piše Inkl. 19 % Mwst.šta to znači?ako neko može da mi da info zahvalan bi bio.
nisam u nemachkoj ali sam blizu - to znaci da je u cenu od 269e UKLjucen i PDV ili Mwst ili VAT ili TVA kako hocesako bi ga kupovala neka firma za firmu moglo bi da se trazi (bar u okviru EU) da ne platis 19% ili da ti se vrati (uslovi su razliciti za svaku zemlju) u svakom slucaju cena mu je tolikaa za prevoz, koliko ce da kosta to vec vidis sa prijateljem
Link to comment
nisam u nemachkoj ali sam blizu - to znaci da je u cenu od 269e UKLjucen i PDV ili Mwst ili VAT ili TVA kako hocesako bi ga kupovala neka firma za firmu moglo bi da se trazi (bar u okviru EU) da ne platis 19% ili da ti se vrati (uslovi su razliciti za svaku zemlju) u svakom slucaju cena mu je tolikaa za prevoz, koliko ce da kosta to vec vidis sa prijateljem
Приликом изношења из земље, на грани лепо пријавиш да износиш и они ти дају потврд(у) да си изнео ствар која носи толико и толико ПДВа. Онда са тим папиром следећи пут можеш да добијеш паре назад за тај ПДВ у том дућану, јер дућан сад има црно на бело да је наплатио кад није требало, и да је паре вратио, и да потражује од државе те паре назад (што ће да пребије на следећој уплати пореза).То је тако радило пре 20 година, и не видим зашто не би и данас, кад чак и у Србији троше тај ПДВ.
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...