Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

Možda nisu baš odabrali RTS jer postoji mogućnost da bi se neki konkretan urednik i novinar pronašli, a to verovatno nisu hteli... Mada je jasno da se radi o RTS-u.

Link to comment

Verovatno su ovi likovi sa televizije izmijšljeni, ali su u okviru tih ličnosti sakupljeni detalji sa raznih strana. Provlače i taj nepotizam koga je generalno bilo ne samo na RTS već i u drugim javnim preduzećima. Otac mlade novinarke se vidi kao neko oličinje pravog novinarstva, ali očigledno i kao neko ko već odavno nema uticaja. Dakle, ta televizija je verovatno u prošlosti bila nešto i to odgovara periodu RTSa od kraja šezdesetih do sredine i kraja osamdesetih. Kasnije profesionalni sunovrat, što korespondira sa usponom Miloševića.

 

Tu je i taj prelomni momenat kada se stvari mogu popraviti, ali sve biva jasno kada nas mlada novinarka gleda sa malih ekrana, dok preminula baba leži.

Link to comment
9 hours ago, Redoran said:

 

.... ko je pokojni otac zbunjene mlade novinarke sa SRT koja ne prepoznaje Stambolića i ne zna da je nestao?

 

 

Da se prisetimo ko je vedrio i oblačio etrom pre Mitevića, Komrakova, Spomenke Jović ..... ?

Link to comment

Ako je Milošević malo i "umiven" koga zapravo i zabole za to. Već je ovde i rečeno i viđeno da se potresamo jedino mi koji smo se na neki način borili protiv njega. A i mi smo se prilično rasuli. I koga potresa to što su na vlasti izvršioci te politike. Većinu stanovništva - ne. Međunarodne faktore - ne. A Memorandum SANU je još uvek dokument prema kome se rukovodi srpska politika. Ima ona jaka završna scena u "Quo vadis Aida" kada deca pokrivaju i otkrivaju oči.

Link to comment
24 minutes ago, zmanic said:

 

Da se prisetimo ko je vedrio i oblačio etrom pre Mitevića, Komrakova, Spomenke Jović ..... ?

Na koga misliš? Direktor je pre toga bio Ratomir Vico.

Link to comment
Kakve tužbe? RTS će sam sebe da tuži što su emitovali seriju koju su valjda i delimično finansirali?
Pa kad su pisali scenario možda ni su znali da će biti emitovano na PTC, plus mislim da su oni samo emiteri.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment

Pokusavam da se setim ko je tada bio glavni urednik na RTS-u  i da li ga je uopste bilo. VD direktor je bio Nenan Ristic do izbora Crkvenjakova u junu 2001, bio je onaj propali konkurs za glavnog urednika gde niko nije izabran ( a trebalo je Gordana Susa), dok konacno nije izabrana Bojana Lekic u oktobru 2001.

 

U to prvo vreme posle 5. oktobra, bila su se privremeno vratila neka poznata lica koja su tokom 90-ih sklonjena (Coka Lazovic, Milorad Petrovic), ali nijedan istaknuti Slobin covek nije uredjivao program..

Link to comment
16 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Da li je vuk kostic najgori glumac u istoriji svemira? 

 

6 hours ago, John Coltrane said:

 

Bez konkurencije.


a onaj što vodi tv čorbu?

Link to comment

Počeo da gledam sad, jbt nisam prepoznao Žutićku a ložio sam se na nju. 

 

Moj školski baš promašen kao Legija, a i Fehmiu mi je neubedljiv kao Đinđić. Ostali odlični.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...