Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

ovo sa ''ozbiljnom hroničnom bolesti'' mi je totalni nonsens

moj muž svake godina prima vakcinu protiv gripa (za ovu kinseku kažu da ima iste mehanizme delovanja), a dijabetes je naravno ''ozbiljna hronična bolest''

videćemo šta kažu lekari, moguće onda da ga neće ni zvati za ovu kinesku, ako je to tako, jer na prijavi je bolest štiklirana, naravno

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

ovo sa ''ozbiljnom hroničnom bolesti'' mi je totalni nonsens

moj muž svake godina prima vakcinu protiv gripa (za ovu kinseku kažu da ima iste mehanizme delovanja), a dijabetes je naravno ''ozbiljna hronična bolest''

videćemo šta kažu lekari, moguće onda da ga neće ni zvati za ovu kinesku, ako je to tako, jer na prijavi je bolest štiklirana, naravno

 

zato se ja drzim fajzera, pa kad bude, oni imaju striktne instrukcije za rizike, a i rezultate na na CDC

 

ako nasi nece da me vakcinisu ni njom, slagacu ih, i nek bodu, najbolje da nece nijednom da nas vakcinisu i da ne mogu ni putovati

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Meazza said:

Sad vidim da pisete o nekim kontraindikacijama. Ja imam hronicnu bolest stitne zlezde i mnoge alergije (ali nisam alergican ni na jedan lek). Sad sam u nedoumici da li da primim vakcinu.

 

.

 

Ako ti je to od neke pomoci...Ja izgledam kao Wolverine, ali spisak hronicnih zapaljenskih bolesti pocinje od sinusa, i dalje ide nanize)))...pre par godina tezak perikarditis izazvan takodje nekim virusom koji sam pokupio na putovanjima po egzoticnim zemljama...poznatih alergija na neke korove, i nepoznatih jos nekoliko, alergija na uv zracenje verovatno , prejako sunce izaziva reakciju poprilicnu na kozi...nije mi poznato da sam alergican na hranu ili lekove....

Verovatno sam nesto ispustio..mada i ovo kad citam vise sam sebe podsecam  na Jeremiju iz Alan Forda nego na Wolverina)))...

 

Bez ikakvih problema obe doze vakcine...

 

Je ne verujem da lekari kod vakcinisanja mogu da pomognu osim kod neceg ocitog...pa decko je ovde postio pregled nezeljenih efekata u Argentini gde se vidi da su im proskocile i trudnica i dojilja, a nisu smele...

 

.

  • +1 1
Link to comment

nesto nisam ispratila, je li prijavljena ijedna, bilo kakava reakcija na kinesku kod nas?

koliko cujem od svih ljudi koji su primili, nemaju cak ni crvenilo na mestu uboda...

ili je ovaj moj uzorak bas nereprezentativan.

Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

nesto nisam ispratila, je li prijavljena ijedna, bilo kakava reakcija na kinesku kod nas?

koliko cujem od svih ljudi koji su primili, nemaju cak ni crvenilo na mestu uboda...

ili je ovaj moj uzorak bas nereprezentativan.

 

20ak reakcija i sve su u ocekivanim okvirima, od crvenila do malaksalosti

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
59 minutes ago, dùda said:

@angelada, za koju opštinu si se ti prijavila ? stari grad ili savski venac ?

pošto koliko mi se čini, te dve opštine dobijaju pozive za sajam 

Stari grad. Nisam se setila da pitam ljude u redu, a svašta sam ih propitala.

Link to comment
Just now, morgana said:

 

je li to ok? 

(pojma nemam)

pa jeste, prethodno su kacili nekog voditelja sa 4,2 igg, a ovo kuharevo su nazvali impressive

sad otkud znam jel imaju isto vreme merenja nakon vakcine..

  • Hvala 1
Link to comment
55 minutes ago, dùda said:

ovo sa ''ozbiljnom hroničnom bolesti'' mi je totalni nonsens

moj muž svake godina prima vakcinu protiv gripa (za ovu kinseku kažu da ima iste mehanizme delovanja), a dijabetes je naravno ''ozbiljna hronična bolest''

videćemo šta kažu lekari, moguće onda da ga neće ni zvati za ovu kinesku, ako je to tako, jer na prijavi je bolest štiklirana, naravno

Ne znam za dijabetes, ali hronicni onkoloski bolesnici u koje i ja spadam, a koji su na nekoj od terapija - hormonskoj ili citostatici, ne mogu da prime ni jednu vakcinu. Nadam se da ce pcr test vaziti za putovanja, a ako budu na snazi ti kovid pasosi bice bas grozno za nas. 😧

Link to comment
Just now, borris_ said:

Woverin iz zadnjeg filma ili iz prvog ? :D

 

Pa kako se blizim k 50, a na jedan korak sam .. sve vise na Logana , da))...Glavno da sam u glavi na nivou mog sina, njemu je 9)...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...