Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

sondaža je rekla da je malo ljudi za fajzera, pa ćemo da opalimo kineske i ruske, a ovo viška fajerovih da prodamo, rejtingu štetiti neće, a kapnuće lova. Ja mislim da je ovo potpuno realan scenario, ko pri zdravom mozgu bi delio vakcine okolo, koje smo ionako jedva dobili

  • +1 2
Link to comment

Fajzerom su vakcinisani samo korisnici domova za stara lica i zdravstvo. Ovo što stiže kao druga tura je taman da pokrije drugu dozu i ako još malo ostane za ponekoga ko se za njih prijavio i eto. 

Kod mene u ustanovi bocu je primio i diša, a on je eksplicitno bio protiv Fajzera, pa šta dalje reći. Niko ga nije naterao.

Link to comment

Da li neko zna koju vakcinu su dobili 75+ prijavljeni preko euprave? I da li su ih uopšte zvali kako se najavljivalo? Baba i deda (po 80 god) prijavljeni prvog dana još nisu pozvani.

Link to comment
28 minutes ago, Kelt said:

sondaža je rekla da je malo ljudi za fajzera, pa ćemo da opalimo kineske i ruske, a ovo viška fajerovih da prodamo, rejtingu štetiti neće, a kapnuće lova. Ja mislim da je ovo potpuno realan scenario, ko pri zdravom mozgu bi delio vakcine okolo, koje smo ionako jedva dobili

oni sami su saopstili da je fajzer izabralo oko 30%, a sputnjik oko 40% onih koji su se prijavili. nije bas malo.

Link to comment
Quote

 

Vrsta vakcine Procenat

Sputnjik 39,25%

Fajzer 30,29%

Astrazeneka 11,24%

Moderna 11,27%

Sinofarm 7,95%

 

da

potpuno mi je konfuzna metodologija vakcinisanja, rečeno je da su u prvoj grupi prioriteta stariji od 75 i zdr. radnici, koliko znam takvih je oko pola miliona, a već kreće vakcinisanje 2 grupe prioriteta, novinara, vojske, policije i prosvetara

:wacko:

- nakon pelcovanja manje od 5% najugroženije populacije kreću i ove druge da pelcuju, ovim tempom naredne nedelje će početi vakcinacija i opšte populacije bez komorbiditeta, izgleda da u svemu moramo da budemo najboljitm

Link to comment

najbolje da od njih sad ochekujemo i metodologiju :hihi:

od sajta za izrazavanje izrazavanja je pitanje kada ce neshto da se surva u provaliju. kao da oni ne chekaju da eksplodira neshto u kosmosu ili izbije druga bolest. ili nishta. kad su tachno oni uradili efikasno neshto shto bi bilo javno dobro :isuse: :ph34r:

sent from bubamoto

Link to comment
15 hours ago, Kelt said:

neko je napisao za kinesku, ako je toliko dobra i sve ok, zašto nisu podneli da je registuju u Švajcarskoj - my point as well.

Pa ja sam uopšte začuđen da su bilo gde izvan kine i tražili dozvolu. Po tehnologiji najsporije su za proizvodnju (iako će skalirati u širinu), a treba vakcinisati toliki narod Kine.

 

Slično i za Ruse, malo je valjda jednostavniji za proizvodnju (paradoksalno, najnovije mRNA bi trebalo da se najbrže i najjeftinije proizvode), a treba vakcinisati tolike ruse i druge države u njihovoj interesnoj sferi...

.

Teorije zavere i borbi za tržište (borba postoji ali je politička,  ne priofitno orijentisana) okačite mačku o rep, prihod od vakcina je ništa prema aspirinima, vitaminima c, statinima i ostalim bozama farmaceutske industrije...

Link to comment
3 hours ago, palikaris said:

Meni je najveći problem Fajzerove vakcine to što je pravi Fajzer, dokazana i osuđivana mafija koja je spremna da truje ljude za pare. Kačio je neko već ovde one procurele dokumente iz Francuske da po Evropi prodaju vakcinu koja nema baš sastav kao ona za koju su dobili dozvolu. I da vrše pritisaktm da se odobravanje zbrza, itd. tipični mafijaški metodi. To su radili i sa onim lekovima za meningitis u Nigeriji, i u još gomili slučajeva. Ako će neko da koristi celu ovu frku oko korone da zgrće lovu, zaobilazi regulative, podmićuje i ucenjuje države da kupe od njih i ni od koga drugog to su ta govna. 

 

Sta tek dobijamo u vakcini kada mi ne dobijamo ni milku cokoladu,ni prasak za ves istog kvaliteta kao i ostatak sveta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...