Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

3 hours ago, Tsai said:

 

jbt ja nisam prelezao boginje ko klinac. sta da radim?

 

 

nisam ni ja! u ovim godinama korona je limunadica u odnosu na boginje.

al možemo se vakcinisati.:D

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, koksy said:

 

 

nisam ni ja! u ovim godinama korona je limunadica u odnosu na boginje.

al možemo se vakcinisati.:D

 

Gde? I dal mozemo sad uopste? 

Link to comment

i  da prepricam sta imunolog markovic kaze o efikasnosti i efektivnosti: efikasnost su podaci iz 3. faze ispitivanja, efektivnost su podaci iz masovne imunizacije, prakticne primene. dakle, cak i navedeni procenti su samo okvir u kome mozemo ocekivati da se krecu stvarni brojevi kada se ljudi masovno cepe.

uzevsi sve to u obzir, mnogo puta vec ponavljam, cak i vakcina koja je oko 60% efikasna, ali se brzo i masovno primenjuje, uz paralelno striktno pridrzavanje svih mera predostroznosti, je bolja nego nikakva vakcina. nazalost, nikako to da vidimo ovde, a imamo vakcine - efekat bi se pokazao za par meseci sigurno.

Edited by Aleksija
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

 

Gde? I dal mozemo sad uopste? 

 

 

a to ti već ne znam, ali znam da ta vakcina postoji.

postojala je opcija da ti je apotekar naruči, onda je kupiš, pa ti je u zdravstvenoj ustanovi upucaju.

kad su mi đeca bila sitna već sam skoro bio zatvorio taj aranžman ali nešto me pomelo i onda sam na to zaboravio. do sada.:lolol:

Link to comment

@Tsai ja sam se vakcinisao mmr-om (mislim da se zvala vakcina priorix) pre vise od 3 godine kada je isto bila neka epidemija a supruga bila trudna pa da izbegnemo eventualije. Tada si mogao na svoju ruku da primis u Medigroupu a verujem i bilo gde drugde privatno, cini mi se da je bilo nesto poprilicno skupo (tipa sama vakcina njihova 2-3 hiljade i obavezan pregled specijaliste 5 hiljada koji se sveo na dobar dan i merenje temperature). Znam da sam prvo hteo da probam drzavno ali su bile neke liste cekanja visenedeljne.

E sad, da li u doba korone mozes slicno nesto ne znam.

Link to comment

MMR vakcina nema veze sa Varicelom.  To je nasa bolest koja tutnji medju decom svake godine.  Vakcina protiv Varicele nije obavezna.  I opasna je u odraslom dobu.  Male boginje su druga opasnija bolest

Edited by Sandradjer
Link to comment
19 minutes ago, Chika Spale said:

@Tsai ja sam se vakcinisao mmr-om (mislim da se zvala vakcina priorix) pre vise od 3 godine kada je isto bila neka epidemija a supruga bila trudna pa da izbegnemo eventualije. Tada si mogao na svoju ruku da primis u Medigroupu a verujem i bilo gde drugde privatno, cini mi se da je bilo nesto poprilicno skupo (tipa sama vakcina njihova 2-3 hiljade i obavezan pregled specijaliste 5 hiljada koji se sveo na dobar dan i merenje temperature). Znam da sam prvo hteo da probam drzavno ali su bile neke liste cekanja visenedeljne.

E sad, da li u doba korone mozes slicno nesto ne znam.

MMR je protiv malih boginja,  zauski i rubeola.  Neka me ispravi neko strucan.  Male boginje su iskorenjene.  Vakcinisalo se stanovnistvo protiv njih i pre MMR vakcine. 

Desavaju se epidemije s vremena na vreme.  Bilo je pre par godina u Rumuniji

Edited by Sandradjer
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

To ne bi smelo da bude razlog da je vrate.

Kada se vakcinisala protiv gripa?

 

Ima par meseci. I mene su tad pitali, ja im rekao da znam za jadac, doktorka se smejala. Ova moja drugarica otišla ponovo par dana kasnije, reč joj nisu rekli i dali joj vakcinu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...