Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, Arkadija said:

Jelte, da nije  možda cena u pitanju? Možda Astra Zeneka košta 3 evra, a Fajzer 33, pa konkurencija blati i ne bira sredstva. Ovo za cenu sam lupila, nemam pojma koliko koštaju uopšte, nego mi ovo deluje kao realna borba farmaceutskih firmi za tržište.

Ovo troje sto se bore za zivot i zena iz Danske koja je umrla uz iste simptome kao u Norveskom slucaju su a)plod maste;b)antivakseri extraordinaire pa se zrtvovali ;c)bili zdravi pravi sa Garmin puls satovima pulsom ispod ili oko 60 u min,sportisti .

Link to comment
17 minutes ago, askeladden said:

Ovo troje sto se bore za zivot i zena iz Danske koja je umrla uz iste simptome kao u Norveskom slucaju su a)plod maste;b)antivakseri extraordinaire pa se zrtvovali ;c)bili zdravi pravi sa Garmin puls satovima pulsom ispod ili oko 60 u min,sportisti .

 

Uzmi digitron i izracunaj na pet miliona vakcinisanih koji je ovo procenat, pa makar i da 100% ima veze sa vakcinacijom (a nije sigurno da ima)

 

Najmanje jedan od pedeset zarazenih koronom umre, najmanje jedan od dvadeset ostane sa post kovid posledicama. Razumem zabrinutost ali ne mogu da shvatim iz tvojih postova koja je alternativa? Da u sledecim mesecima umru milioni jer od vakcine (mozda) umire na desetine?

 

Koje je resenje za ovu situaciju?

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
Ovo troje sto se bore za zivot i zena iz Danske koja je umrla uz iste simptome kao u Norveskom slucaju su a)plod maste;b)antivakseri extraordinaire pa se zrtvovali ;c)bili zdravi pravi sa Garmin puls satovima pulsom ispod ili oko 60 u min,sportisti .
Ok
Nekako smo svi shvatili da si protiv vakcine
Ne moraš dalje
  • +1 3
  • Hvala 2
  • Tužno 1
Link to comment

Nisam protiv vakcine,skrecem paznju da ako slucajno vidi neko na sebi modrice za koje ne zna odakle su,a primio je vakcinu,neka se obrati hitno lekaru,ili pita za savet mudrace sa PPP.

  • +1 1
Link to comment

Vakcinacija u Italiji je podložna odlukama regionalnih vlada a iste su bile u problemima suzbijanja zaraze, otvaranju-zatvaranju provincija i gradova. Crvene zone su bile bez nastave pa su i prioriteti menjani. Neke regije imaju infrastrukturalnih prepreka (Kao Sardegna npr.), druge imaju probleme prenaseljenosti uz lošu zdravstvenu mrežu (kao npr. Lombardija)... Iskorišćenost doza po regijama je od 65% u Sardegni do 95%

Da uporedimo evo procenat over 80 vakcinisanih



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Caligula said:

 

Uzmi digitron i izracunaj na pet miliona vakcinisanih koji je ovo procenat, pa makar i da 100% ima veze sa vakcinacijom (a nije sigurno da ima)

 

Najmanje jedan od pedeset zarazenih koronom umre, najmanje jedan od dvadeset ostane sa post kovid posledicama. Razumem zabrinutost ali ne mogu da shvatim iz tvojih postova koja je alternativa? Da u sledecim mesecima umru milioni jer od vakcine (mozda) umire na desetine?

 

Koje je resenje za ovu situaciju?

Opet babe i zabe al neka te to ne brine.Imas tri slucaja ,tj 4,plus ne zna se tacno koliko sa petehijalnim krvarenjima,tj modricama medju usko ogranicenom populacijom izmedju 20 i 65 u vrlo dobro do odlicnom zdravlju.Za klinicke centre mozda i niza srednja starost.To bi bilo kao da u populaciji ispod 50 odjednom imas demenciju,ali u ukupnoj statisstici je to beznacajno. 

Link to comment
8 minutes ago, askeladden said:

Nisam protiv vakcine,skrecem paznju da ako slucajno vidi neko na sebi modrice za koje ne zna odakle su,a primio je vakcinu,neka se obrati hitno lekaru,ili pita za savet mudrace sa PPP.

 

Čovece evo moja zena odpre par dana ima modricu trenutno na listu, ne moze da se seti kada se i gde povredila - primila AZ pre dve nedelje, evo predlozicu joj da fotografise to i okaci na fejsbuk uz naslov "ja se vakcinisala sa AZ I EVO STA SE DOGODILO"

 

Izostavice npr. detalj da i ona i njene sestre (i majka) porodicno dobijaju modrice uvek kada se negde udare ili zakace nesto nogom. Mislim OK, te petehijalne modrice od ev. leukemije se dobijaju svuda po telu i ne po jedna ali kapiram da bi i ova objava odbila dosta ljudi od Astra Zeneke.

 

Aman, ajmo malo razuma u ovo pasje vreme.

 

edit: ne mesam babe i zabeb nego ti tendenciozno preterujes evo ceo dan

Edited by Caligula
Link to comment

To je ista analogija kao i ah imam koronu i kasljem ali na pogresnog je Lolu udarila,Pa zapalenje pluca i tako dalje do tuznog kraja.
Ali kako sa tobom smisleno razgovarati ?

  • +1 1
Link to comment

Izvini druze. Ko je igde napisao da me nesto cudi. Pisem ovde ljudima da znaju da smo za sad bezbedni, jer kod nas nije bila AstraZeneka od proizvodjaca iz Evrope vec iz Indije.
 

  • +1 1
Link to comment

Jozefe brate,jos jednom cu i zavrsavam.Imas usku populaciju zdr.radnika prosecno izmedju 20 i 65,al u realnosti niza jer stariji ne mogu da izdrze taj tempo u kl.centrima i prelaze u mirnije grane medicine.Fakt br 2,kod mladjih osoba imas aktivniji imuni odgovor i samim tim vecu sansu za nezeljene pojave.Znaci iz opste populacije izbacimo sve preko 65,60,bolesne i na terapijama ,trudnice i ostale rizicne grupe pa uporedis sa populacijom kod koje se pojavila reakcija.Neka me neko sa znanjem iz statistike ispravi ako gresim.Kaligula stop.

Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Ovo troje sto se bore za zivot i zena iz Danske koja je umrla uz iste simptome kao u Norveskom slucaju su a)plod maste;b)antivakseri extraordinaire pa se zrtvovali ;c)bili zdravi pravi sa Garmin puls satovima pulsom ispod ili oko 60 u min,sportisti .

Ja sam samo iznela možda/u fantaziji jednu mogućnost za odijum na  AZ, nisam se uopšte bavila pitanjima smrti. 

Link to comment
12 minutes ago, askeladden said:

Kaligula stop.

 

Ma nemas brige, na tebe ni sekund preko ovoga vise necu da potrosim

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...